Na nože (2019)

Pěkně zrežírovaná zábava..to je vše

Hříšné noci (1997)

Anderson se představuje jako skvělý režisér, ne až tak dobrý scénarista. Film šlape od začátku do konce, bohužel s jednoduchou strukturou. Chci Boogie nights 2 z hollywoodu :).

Povídky z New Yorku (1989)

Scorseseho povídka je pěkný námět, hodící se spíše na celovečerák. Coppolův díl je vážně podivný a pro mě naprosto prázdný, nijak zvlášť zpracovaný- nejméně zajímavá část. Woody si uvědomuje omezený čas a servíruje bizarní, originální a milou podívanou, přesně zapadající do povídkového útvaru. Celkově jsem čekal mnohem větší kreativitu s vyobrazováním tvůrci tolik milovaného New Yorku. Od režisérských géniů jsem opravdu čekal více, než tři naprosto odlišné části příběhů, které s klidem mohly ze své kinematografie vyškrtnout.

Mafiánovi (2013)

Obyčejná komediální blbinka s originálním, nevyužitým tématem (párkrát jsem se zasmál:)).

Okno do dvora (1954)

Skvěle napsaná detektivka s originálním zasazením. Hitchcock z prostředí a charakterů vyždímal, co šlo a napětí funguje jako obvykle. Velmi mile zpracovaný film.

Rozhovor (1974)

Nesedlo mi to tak, jako třeba strukturově velmi podobný Kmotr. Mám problém se závěrem. Jde tu o jakousi metaforu, která mi tentokrát nestačila. Zpracované je to však dokonale.

Zelená kniha (2018)

Tolik věcí mě tam doslova iritovalo. Napsané je to však znamenitě a herci předvádí své maximum. Ničím to však příliš nevyčnívá a film se bojí jít “více do hloubky”. Dvouhodinový, pěkný oddych.

Cizinci ve vlaku (1951)

Atmosférická jednohubka s jednoduchým příběhem, o to víc však precizně zpracovaným. Bruno je fakt magor k pohledání..

Kmotr III (1990)

Třetí část je opravdu poslední díl skládačky a je to cítit z každé scény, z každého záběru. Občas se Coppola nevyhl přehnané patetičnosti, což jedině u Kmotra dokážu odpustit. Pro mě “nejstravitelnější” díl trilogie, na druhou stranu mi tu chyběly táhlé, pro Kmotra typické expoziční záběry. Film tedy uteče, ale tak silného diváckého zážitku jako u předešlých dílů se mi nedostalo.

Pochybná žena (1946)

Špionážní drama s trochou té romantiky a neodolatelnou Ingrid. Hitchcockovských aspektů tu je plno a i když je film přes sedmdesát let starý, stále plný života, napětí a poctivé filmařiny.