Robin Hood (2010)

Reinkarnace legendy tak megalomanská, až je místy k smíchu. Na druhou stranu je Robin Hood řemeslně povedený, poměrně zábavný a já miluju historické filmy (být to jinak, tak by šlo hodnocení Robina Hooda do ... háje).

Rodina Sopránů (1999) (seriál)

One man show Jamese Gandolfiniho. Naprosto dokonale zahraná postava opovrženíhodného, cholerického šmejda který nadevše miluje svou rodinu (a zvířátka). Nechápejte mě špatně, ostatní herci jsou také excelentní, ale to co předvádí Gandolfini je dechberoucí. Tony Soprano je normální svině, která by vám kvůli dolaru zakroutila krkem kdyby věděl, že mu to projde. Psychicky narušená osoba nenávidící téměř vše co není pokrevně příbuzné (protože mu přijdou šťastní ve svých obyčejných životech). Ve svém jádru je Tony velice nešťastná osoba, která nemůže vystát štěstí jiných. Nezapomenutelná je scéna, kdy se Tonyho sestra (jinak taky velmi cholerická osoba) učí zvládat svůj vztek a začne s okolím jednat laskavě. Vypadá najednou šťastně a to Tonyho vytáčí k nepříčetnosti. Stačí pár dobře mířených poznámek u večeře a sestra ztrácí kontrolu nad svým vztekem. Podstatný je však ten moment před tím. Tony sleduje každý pohyb své sestry, každé její slovo pohledem, který by mohl vraždit. K tomu slyšíte jeho sípavý dech a všem je jasné, že bude "veselo". Takových momentů je tam víc. Tony pozoruje svou oběť a vy čekáte jen kdy vypukne peklo. Jediné výhrady k Sopránům vidím v tom, že v podstatě není komu fandit. Tony je opravdový šmejd. Jakožto postava fascinující, ale fascinace nelze být zaměněna za přízeň (u podobné postavy). Ostatní postavy jsou také víceméně banda asociálních osobností. Dějová linie také není nijak složitá. V jednotlivých sériích se toho až zas tak moc nestane. Chápu, že někomu mohou přijít Sopranovi nudní. Já osobně však musím říci, že Sopranovi jsou velmi zábavní. Výborně napsané dialogy plné velmi vtipných hlášek (nikdy jsem neslyšel dabing, takže nevím, jak zní v češtině). PS: Některé komentáře vyzdvihují geniálnost konce Spranos, ale mě přišel konec jako zbabělý. Scéna samotná je výborná (podkreslená mou oblíbenou písní od Journey - tvůrci mají vkus v hudbě, což je vidět prakticky na konci každé epizody), ale nicneřešící. Nostalgická, ale bez skutečné hodnoty. Já osobně bych preferoval zakončený příběh. Ale je jasné, že určité skupiny diváků by preferovaly rozdílné konce a proto tvůrci zvolili ono zabělé ukončení, které nikoho nenaštvalo. Vlk se nažral a koza zůstala celá.

Arrested Development (2003) (seriál)

Arrested Development pracuje s trochu jiným druhem humoru, než jsme zvyklí u sitcomů. Není tak přímočarý, spíše ve stylu amerického Office (jen postavy jsou daleko více vyšinutější). Nebudete se válet smíchy každé dvě minuty a část diváku zabalí sledování AD po pár epizodách. Pokud však vydržíte, tak zjistíte, že se vám seriál pomalu začíná líbit. Můj favorit je Gob, neschopný iluzionista se sebedůvěrou dosahující daleko za hranice známého vesmíru. PS: Nedokážu si představit, co by udělal dabing s tímto seriálem. Vím jen, že by to bylo nekoukatelné.

Mentalista (2008) (seriál)

Některé díly jsou neuvěřitelně hloupé, jiné jsou vcelku povedené. Simon Baker a jeho banda jsou poměrě sympatičtí a místy i zábavní. Jen by se mohli vykašlat na všechno to hypnotizování. Poprvé (asi druhý díl) to bylo vtipné. Pak to začalo být otravné (díl, kde nakonec skončili skoro všichni zhypnotizovaní je mimořádně špatný). Ve výsledku je to taková průměrná, neurážející kriminálka na pondělní večery na Nově (já ale raději budu sledovat v původním znění) 70%

FlashForward - Vzpomínka na budoucnost (2009) (seriál)

Hádám, že někteří seriáloví scénáristé se nikdy nepoučí. Nevím, jak se jim mohlo zdát jako dobrý nápad míchat scifi s hardcore rodiným dramatem / telenovelou. Více jak polovina děje se motá kolem nezajímavých postav řešící svá rodinná, milostná a životní dramata. Zbytek se týká vyšetřování záblesků. Kdo se pak má na podobný seriál koukat. Milovníci dramat asi nebudou nadšení scifi dějovou linkou a scifi fanoušci budou obracet oči v sloup každých 5 minut, když se bude řešit nějaká milostná zápletka. K tomu tu jsou navíc dvě děti, což je ve scifi seriálu vždycky známka průseru. Nakonec se pak všichni diví, že na seriál nikdo nekouká a že ho zruší. Co mi to připomíná....??? Že by Invazi? 70%

Spartakus (2010) (seriál)

Spartacus si hraje na cool zpracování historie, ale chybí mu technická kvalita. Tím nemyslím, že by byl odfláknutý po řemeslné stránce. Jen mu chybí něco, co by nám vyvátilo čelist z pantů. Souboje v aréně vypadají slušně, ale pořád je v nich vidět, že se jedná o televizní záležitost. Příběh samotný dokáže udržet pozornost diváka (teda těch, co vyhledávají podobný žánr) akorát doufám, že tento seriál nepřesáhne 2 až 3 série. Pak by z toho asi byla kaše naředěná nudou. Tu spoustu obnažených žen já osobně považuji za plus :-)

Kung Fu Kyborg (2009)

Už jméno režiséra naznačuje, že se jedná o čistokrevnou parodii. Kung fu kyborg rozhodně není variace na Transformery, ale parodie na tento film (vlastně spíše na Robocopa). Hodně nepovedená parodie. Distributor Go Crazy by se měl přejmenovat na Went Crazy. Vybrat takovýto film do naší distribuce je známka pokročilé demence.

Líbáš jako Bůh (2009)

Tento film nebyl natočen pro mne. Věděl jsem to už v době jeho vzniku a také jsem se rozhodl vyhýbat se mu. Bohužel, osud (nebo co) vložil DVD do mého přehrávače a tak jsem měl tu smůlu seznámit se s tímto kouskem. Přiznám se, že jsem se na něj dokázal soustředit asi 15 minut. Pak jsem si začal prohlížet fotky v mobilu. Tento film je opravdu určen k žehlení, nebo nějakým jiným domácím pracem. Kdybych mu měl věnovat pozornost po celých 120 minut, pak nevím.. PS: Abych byl objektivní, tak musím uznat, že většině ženského spoludiváctva (:-) se film líbil.

Zrození legendy (2010)

Nic jsem od tohoto filmu nečekal a možná právě proto jsem byl příjemně překvapen. Choreografie je podařená a příběh mě nenudil. Musím se přiznat, že u bitek jsem si docela chrochtal. Yuen Woo-ping má u mě další plusový bod 90%

Bojovníci bouře (2009)

Vizuální bordel. Chaotický chaos. Paradoxně, dějová linka je na dvě stručné věty.