Ctihodný občan (2009)

Tento film má jeden zásadní problém. Na začátku jsme přinuceni vybudovat si určitý vztah k Butlerovi. Máme cítit jeho touhu po pomstě a odkývat mu jí. Na druhé straně je Jamie Foxx jako ten nesympatický právník, kterého nezajímá nic jiného než jeho skvělá kariéra a který je ochoten obětovat možnost dosáhnout spravedlnosti za cenu jistého vítězství. Pak jsme ale nuceni začít fandit Foxxovi proti Butlerovi. To se u mě bohužel nestalo. Proto mi přišlo prvních 70 minut výborných, ale po jednom velmi promyšleném (tříletým dítětem) zvratu jde všechno do háje a já musím útrpně přihlížet konci tohoto dramatu. Opravdu schizofrení film. 70%

Rock ze střední (2009)

Možná hodnocení přeháním, ale v tu chvíli kdy jsem Bandslam viděl, to byl přesně ten film, co jsem vidět chtěl a potřeboval. (90%)

Sexy 40 (2009)

Catherine Zeta - Jones už není tak sexy jako ve svých předchozích filmech a co je horší... místy není ani už tak pěkná. 50%

Lítám v tom (2009)

Děkujeme, že kouříte a Juno patří mezi jedny z mých nejoblíbenějších vážnějších filmů. Jasona Reitmana sleduji raději než nudné, rozvleklé Coheny nebo supernudného Mendese. Jason Reitman točí svižné a zábavné filmy s originálními postavami. Platí to i o jeho novém filmu Up in the Air. První dvě třetiny jsou geniální. Ke konci však začne tempo váznout, díky tomu, že se musí vyřešit spousty problémů. I přesto konec připomíná sprintera co doklusává s rukama nad hlavou daleko vepředu před konkurencí (výše zmíněnou). 90%

Nějak se to komplikuje (2009)

Důchodcovské romance moc nemusím, ale It's Complicated se dá přežít díky Alecu Baldwinovi a officák John Krasinski ve vedlejší miniroli je také oživení. 70%

Cesta (2009)

Depresivní a podnanivé. Tak nějak by mohl vypadat postapokalyptický svět. Člověk by najednou byl radši, kdyby zařval během samotné apokalypsy.

Harold a Maude (1971)

Než jsem přišel na profil tohoto filmu, tak jsem se rozhodoval mezi dvěmi a třemi hvězdičkami, spíše se přikláněl ke dvěma. Z respektu dám tři. Absurdní děj a chování postav mě nevadilo. Vlastně to je to, co tento film zachránilo od totálního odpadu. Možná můj problé spočívá v tom, že jsem si neoblíbil hlavní postavy (člověk, kdo projede ve stovce stopku u mě není sympatie hodná postava, ale kriminálník, kterýho by měli na místě zastřelit). Obě postavy patří do blázince a SPOILER jejjich konec je zasloužený a mnou vítaný. I když lepší by bylo, kdyby Harold na konci v tom autě seděl. KONEC SPOILERU. 49%

Sherlock Holmes (2009)

Z traileru jsem usuzoval, že Sherlock Holmes bude trošku větší bourák a že poboří půlku Londýna a pošle do pekel polovinu Londýnského podsvětí. V kině jsem byl malinko překvapen, ale ne příliš zklamán. Děj odsýpá, akční scény jsou mírně nadprůměrné a Robert Downey Jr. je slušnej hláškař. V podstatě se dá říci, že jsem se bavil.

Cleveland show (2009) (seriál)

Zdaleka ne tak zajímavé, jako Family guy. Chybí tu nějaká výraznější figurka (zatímco FG jich má několik) a přebývá spousta zvracecích fórů.

Metallica: Live Shit - Binge & Purge (1993) (koncert)

San Diego 1992 je fajn (Sanitarium je nejlepší), ale muj favorit stejně je, byl a bude Seattle 1989 (Způsob jakým zde zahráli Fade to black, Master of Puppets a One je naprosto GENIÁLNÍ).