The 39 Steps (1935)

Když se na tento film podívám z pohledu někoho kdo už pár filmů viděl, pak se jedná o silně neoriginální příběh s nulovou atmosférou a postavami, které se chovají (v rámci dnešní doby) velmi nelogicky a směšně (vím, že ve své době byl originální). Možná, kdybych viděl tento film v šesti letech, tak mi přijde úžasný a napínavý, ale já ho bohužel viděl o pár let později. Pokud porovnám s dnešními filmy s podobnou tématikou, pak nevidím jediný důvod proč koukat na tento film (koukněte třeba na trilogii o Jasonu Bourneovi). Je to takový ten film pouze pro filmové archeology. PS: Nejsem odpůrce starých filmů. Zastávám názor, že některé staré filmy nestárnou (většinou komedie), ale tento film je dnes zbytečné vidět. A poznámka k obsahu filmu zde na csfd. FBI v Británii? To mě pobavilo :-)

Taková moderní rodinka (2009) (seriál)

Zatím mě to příliš nechytlo. Podobné Office se mi docela líbí, ale tady není ani jedna postava, kterou bych si oblíbil.

Kick-Ass (2010)

Asi zatím letos nejlepší film co jsem viděl. Ta malá holka je splněnej sen všech příznivců anime (teda není tak prsatá, ale víte jak jsem to myslel ;-)). Pokud by někdo chtěl sestavit žebříček největších akčních hrdinek, tak jí nejspíš pošlu na první místo. PS: Tento film nejlépe vystihuje mé hodnocení ve svém názvu.

Na hraně temnoty (2010)

Tomuto filmu chybělo k dokonalosti jen zapletení mimozemšťanů do celého spiknutí. Scénář tohoto filmu je klenot a Oscarová záležitost. Vážně. Na mou duši a na psí uši. Čestný skautský.

Prokletý ostrov (2010)

Trochu nuda, nemyslíte pane Scorsese. Od Casina je to snad kromě gangů série zbytečných a nudných filmů. 70%

Parchanti (2010)

Takové škody. Mohl to být poměrně zajímavý film, ale nakonec je z toho jen naprosto průměrný akčňák. Akční scény jsou naprosto průměrné. Skoro se mi chce začít rouhat a říct, že jsou nudné. Taková škoda :-(

Osm statečných (2006)

Disney natočil psí verzi Terminátora na základě skutečné události. Musím uznat, že každé rozumné zvíře, které neříká Antarktidě domov by poslušně zařvalo v prvních hodinách poté co by jste ho tam nechali. Tihle hafani asi opravdu museli být téměř nezničitelní.

Univerzální voják III: Znovuzrození (2009)

Když to porovnám s jedním z mých oblíbených filmů v době mého dospívání (kde hrál JCVD s Dolphem Lundgrenem a film se jmenoval Univerzální voják), pak tento film musím označit za totální sračku. Spíš to vypadá na amatérskou poctu s dvojníky obou hvězd onoho staršího filmu. Pokud to srovnám s ostatními akčními béčky, které dnes produkují bývalé akční hvězdy pak mohu být malinko shovívavější.

Percy Jackson: Zloděj blesku (2010)

Potter je sice trochu jiná liga, ale Percy Jackson také není k zahození. Nesmíte očekávat nic extra. Já na tento film šel z donucení a s očekáváním tragédie. Možná právě proto jsem byl příjemně překvapen.