Jimmy Kimmel Live! (2003) (pořad)

Když jsem se tak díval na speciál Jimmy Kimmela k ukončení Lostu (hezké české slovo) tak mě tak napadlo, že jsem ještě nehodnotil jeho show. Ale na druhou stranu, co k tomu vlastně říci? Pokud vám sedne Jimmy Kimmel, pak máte vyhráno (stejně jako u ostatních ts). Jinak jeho show občas nabídne opravdu vtipné momenty (stačí využít youtube), občas je nudnější. Prostě standart. Ale na vysoké úrovni zámořských talkshow.

Funny Girl (1968)

Cajdák s písničkama (mizernýma) a ne muzikál.

Víla Zuběnka (2010)

Je to ujetý. Je to stupidní. Je to naprosto nenáročná kravinka. Klidně se na to někdy podívám znovu 70%

Babylon 5 (1993) (seriál)

Hlavní devizou tohoto seriálu je do detailu promyšlený, monumentální příběh. Už v první sérii se začne pomalu skládat jeden střípek za druhým z oné mozajky a na konci zjistíte, že nic co se stalo , se nestalo jen tak náhodně, ale bylo to částí většího plánu. Obávám se, že ze zde přítomných hodnotících neviděli celý seriál jen ti, co hodnotí nízko. Znáte takové ty obrázky které jsou vytvořené z barevných bodů? Když se na tento obrázek díváte z blízka, tak vidíte jen shluky skvrn. Když jej však oddálíte, pak vidíte ceý obrázek, jak byl zamýšlen (pointilismus). Tak nějak bych zhodnotil jejich přístup k tomuto seriálu. Díky roku vzniku se dočkáme poněkud horších triků (na které se dá časem velmi pohodlně zvyknout). Co však vidím jako mírný zápor je skutečnost, že mnoho postav postrádá charisma. Nadávejte třeba na SG1, ale stejně všichni musíte uznat, že v SG1 je minimálně jedna postava, která utáhme klidně 20 sezon ( MacGyver - RDA). V Babylonu jsem si asi nejvíce oblíbil dvojici velvyslanců Molari - G´Kar. Pro sci-fi fandy je Babylon 5 jednoznačná volba (Babylon 5 by mohl sloužit jako rozřazovací test mezi sci-fi fandy a "sci-fi eeeeeealejotomůžu" diváky).

Noční Show Jaye Lenoe (1992) (pořad)

Jay Lena už nějakej ten rok sleduji především kvůli zajímavým hostům. Přestože jsem ho zpočátku příjmal spíše s neutrálními pocity, tak časem jsem si ho poměrně oblíbil. Občas se mi zdá, že Jay Leno má v průběhu týdne nejhvězdnější složení hostů (oproti jiným talkshow). Ale to bude spíše můj mylný pocit :-). PS: Zajímavé je sledovat jak se toho vlastně v US až zas tak moc zajímavého neděje. Totiž, na začátku moderátoři talkshow probírají aktuální události a doplňují je (někdy více, někdy méně) vtipnými postřehy. Spousta těch událostí se často opakuje ve všech aktuálních show (Leno, Letterman, Ferguson, Kimmel, Connan, Colbert, Stewart, Saturday Night Live....atd). Jako kolovrátek a pravděpodobně z pera jednoho scénáristy ;-). Pro zajímavost ...v době, kdy píši tento komentář, tak je to senátor co osahával své pořízené, reforma zdravotní péče v US (to vypadá na nekonečný seriál) a Prius. PS2: Abych navnadil potenciální diváky (co se dorozumí kvalitně anglicky - bohužel), tak v Tonight Show se v poslední době objevili následující hosté - v minulém týdnu Hugh Jackman, Dwayne Johnson, Janet Jackson, John Cusack a předtím (co si tak vzpomínám) - Simon Cowell (ten chlap nedokáže být vážný ani vteřinu), Christoph Waltz (parádní díl), Kristen Stewart a Dakota Fanning. Výběr hostů se vztahuje většinou k nějaké události (takže kolem premiéry Avatara tam byla skvadra Avatarovců - popravdě, ti byli všude - včetně Jamese C), takže stačí projít kalendář premiér velkých filmových událostí a čekat :-).

The Daily Show (1996) (pořad)

Tato show je rozdělena na dvě části. V první se Jon Stewart věnuje aktuálnímu dění (většinou) v US. Narozdíl od ostatních talkshow neodbyde jedno téma jednou satirickou poznámkou, ale věnuje se mu nějakou chvíli a většinou to bývá kur**sky vtipné i když o dané události moc nevíte. Znalost aktuálního dění v US je značnou výhodou (donutilo mě to pravidelně sledovat americké zpravodajské stránky). V druhé části má nějakého hosta (herci, zpěváci, politici, spisovatelé...........kdokoliv jakkoliv známý v US). V této části záleží zábavnost také na hostovi. Pokud jsou někteří vážnější a mají tendenci vést dlouhé monology, tak jim do toho Jon až zas tak neskáče. Ale pokud se tam objeví nějaký showmen, pak se rozpoutá peklo. Celkově Daily Show je mnohem zábavnější pořad než ostatní talkshow (asi to bude tím, že Daily Show je především komediální pořad) u kterého se člověk směje od začátku do konce. Na závěr musím říct, že Jon Stewart je komediální génius a sedí mi nejvíc ze všech moderátorů všech takshow v US (o chlup více než "sousední" Colbert Report). Samozřejmě jsem neviděl všechny díly. Většinou si vybírám dle hosta, ale obecně, pokud mám čas, pak si Daily Show nenechám ujít. PS: Přijde mi, že z této show opisuje Kraus (Uvolněte se prosím) asi nejvíce, alespoň, co se způsobu moderování týká. Gesta, mimika, některé pohyby jsou nápadně podobné Jonu Stewartovi. Já se mu ale nedivím, ten chlap je bůh a komediální génius.

Ted a spol. (2009) (seriál)

Veridian Dynamics. Společnost, ve které bych rád pracoval.

Fantastický pan Lišák (2009)

Podobné animáky mi moc neříkají. Prostě mě nezajímají. Nejraději mám lacine, efektní, gagy napěchované filmy typu Shreka. 70%

Twilight sága: Nový měsíc (2009)

Mě osobně se nijak nedotkla ta tak populární láska/nenávist k tomuto fenoménu. Vlstně jsem se na tento díl podíval jen ze zvědavosti. Popravdě, nebylo to tak hrozné, jak jsem očekával. Inteligencí (rozuměj chování postav) je to tak na úrovni pudla po lobotomii a navíc je to příliš dlouhé a místy Nový měsíc nudí, ale na druhou stranu, viděl jsem mraky horších, stupidnějších a hlavně podstatně nudnějších filmů. 50% (ze solidarity k fanouškům dám 3 hvězdičky).