Tony.cs

Tony.cs

Antonín Kasten

okres Tachov
Mr. Darcy ve skutečném světě


34 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Fontána (2006)

  Nejkrásnější film a nejkrásnějšín soundtrack. V tomto filmu je víc citu, než je na první pohled zřejmé a pohladí srdce každého romantika. SPOLU BUDEME ŽÍT NAVĚKY

 • poster

  Vzpomínky na lásku (2004)

  Nádherný příběh lásky. Vzpomínky zůstávají ukryté, nikdy nejsou ztracené. Emocionálně nabité, sympatické postavy, výborné herecké výkony a vynikající režie. Film, který mě pohltil. Film, který mnou zmítal. Film, který zahřeje každou romantickou duši.

 • poster

  Hvězdná brána (1994)

  Výborný film. Sci-fi jak má být. Kultovní a dodnes jeden z nejlepších sci-fi jaké jsem viděl. Zároveň nejlepší Emmerichův počin.

 • poster

  Princ z Persie: Písky času (2010)

  Mě se to velice líbilo. Zase jsem byl malej kluk, kterého film absolutně pohltí. To se mi dnes tak často nestává. Parádní pohádka. Jednoznačné plus je nádherná Gemma Arterton. I po několikátém shlédnutí nepřestává působit kouzlo tohoto snímku. Atmosféra je překrásná a některé momenty mi stále vyrážejí dech. Vím, že pro znalce herní předlohy to může být zklamání, ale pro mne je tento film absolutní pecka. A dívka, kterou již dlouhá léta miluji, má tento film také ráda. Proto mi vždy vyjde na mysl její tvář, kdykoli vidím jakoukoli spojitost s tímto báječným filmem. No a to už mi stačí na to, abych mohl zbožňovat film, který mě dostává i sám o sobě.

 • poster

  Warrior (2011)

  Dnes 11. prosince 2011 měním svou Top10 nejoblíbenějších filmů. Mrazilo mě v zádech a vytryskly mi slzy. Úžasný film !!!!!!!!! I kdyby to mělo být jen kvůli tomu konci. Všechny běsy, všechno zlo, nevraživost i láska v jediném finálovém zápase. V jednom z mála filmů, který má velkou duši i přes minimum parády. Vřele doporučuji tento film každému. A směju se Oscarům. Už v minulých letech jsem pozoroval jak ceny akademie dostávají většinou nesprávné filmy a nesprávní herci. Tento film měl jedinou nominaci, a ani tu výborný Nick Nolte neproměnil. Od teď uznávám jen své ceny. Ceny filmů opravdových a plných.

 • poster

  Nekonečný příběh (1984)

  Kam se hrabou moderní fantasy filmy. Tohle je to nejlepší fantasy, jaké jsem kdy viděl a podporováno skvělou hudbou vytváří jedinečnou atmosféru. Odpoutejte se od nevábné reality a ponořte se do dětských let plných snů a přání. Do světa bez hranic, bez omezení. Do světa, který si vytvoříte a nakonec se od něj odpoutáte. Tento film vám připomene jak důležité jsou touhy, přání a hlavně, jak krásný dokáže být svět Fantasie.

 • poster

  Faunův labyrint (2006)

  Krásný, byť brutální příběh o dětské fantasii a touze po vysněném světě. Příběh o nelidskosti a vlastním pojetí smrti.

 • poster

  Leon (1994)

  Krásný příběh o důvěře, síle a nezlomnosti, o tom ,že každý se potřebuje někomu dát. Leon je nádherný film, perfektně natočený, Jean Reno skvělý a já na konci skoro k slzám dojatý.

 • poster

  Barbar Conan (1982)

  Výborný mystický fantasy film. Síla, nezlomnost, pomsta. Ne každé knize se povede dobré zfilmování...Conan je ale důkaz že to jde. Temné a krásně krvavé, mysticky zahalené a díky postavě Valerie i svůdné a drsně jemné. Podpořeno neuvěřitelně dokonalým, a hudebně syrově čistým sountrackem. Jak já ten film zbožňuji.

 • poster

  Serenity (2005)

  Na doplnění seriálu Firefly jsme si nemohli přát nic lepšího. Skvěle natočené originální sci-fi, se spoustou skvělých nápadů a super partičkou hlavních postav. Ve filmu se nám redukují, což je ovšem škoda, protože kdyby se někdy Whedonovi povedlo tuhle skvělou věc zase nastartovat (myslím seriál Firefly), museli bychom se obejít bez důležitých členů milované posádky. Tohle a Firefly samozřejmě, je kult, který zanikl zbytečně brzy, jen aby vytvořil legendu mezi sci-fi počiny.