Riddick: Temná hrozba (2004)

Stalo se, čeho jsem se obával. Při sledování jsem měl pocit, jako kdybych sledoval epizodu Pokemonů. Tenhle styl animace mě jednoduše nebaví a i ta story byla chaboučká, sorry.

Černočerná tma (2000)

Béčko jak vyšité, ale neskutečně mě sedlo! Nedigitální speciální efekty jsou hodně atmosférické, hudba dělá taky dost a herecké výkony jsou standartní, Claudia Black potěšila a Vin Diesel je prostě kurevsky drsnej! Jen jsem čekal, že se budu trochu víc bát. Opravdový a přímočarý sci-fi nářez! "Did not know who he was fuckin' with..."

Misfits: Zmetci (2009) (seriál)

Neskutečně zábavný a nekompromisní nářez jehož první sérii jsem shlédl takřka v kuse a neskutečně jsem se těšil na druhou, která byla taky hodně nabouchaná. Celé to vše mělo akorát jednu chybu, málo epizod. Po třetí sérii, která byla snad ještě drsnější, brutálnější, černější a vtipnější zůstávám na pěti hvězdách a těším se na další super nášup. Dílů je sice zoufale málo, ale kvalita si drží vysoký standart a tvůrci neustále doslova srší nápady a pro milovníky hodně černého humoru (mezi něž se řadím) promyšlenými vtípky. Rudy, ač to zpočátku nevypadalo, skvěle zastal Nathana a je rovněž hodně zábavnou postavou. A logika? Neskutečně děravá, ale o to se ani Misfits nijak nesnaží. Cílem je bavit za každou cenu a to umí PERFEKTNĚ! Na závěr snad jen nutno dodat: "Fookin' Nazis!"

The Ledge (2011)

Prvně bych řekl, že jsem čekal naprosto něco jiného. Čekal jsem další thriller ala Phone Booth, což tenhle film není. The Ledge je hlavně romantické (a trošku i psychologické) drama s hodně ponurou atmosférou, aneb co dokáže náboženský fanatismus. Místy to bylo hodně napínavé, někdy zase trošičku zdlouhavé a občas zase příjemně a neprvoplánově erotické. Herecké výkony byly na standartní úrovni, zejména mě potěšila přítomnost Liv Tyler. I když se nejedná o nějak přelomový film, doporučuju.

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Krásný film s myšlenkou, strhujícím příběhem a opravdu úžasným koncem. Shawshank Redeption si rozhodně zaslouží být mezi nejlepšími filmy všech dob. Ale měl by být na "tom" absolutně prvním místě? To už si musí každý usmyslet sám. Herecké výkony v čele s Morganem Freemanem a Timem Robbinsem táhnou celý film a člověk jim všechno do posledního puntíku věří. Zasloužených 5*. Víc takových filmů!

Pidihajzlík (2006)

Stupidní, ale dost zábavná komedie. Po několikátém shlédnutí to už sice taková bžunda není, ale pořád se jedná o skvělou oddychovku. Rozhodně to není odpad!

Pařba v Bangkoku (2011)

Sice obecně o kus slabší než první díl, ale na druhou stranu je to mnohem nabušenější, perverznější a ujetější úchylárna. Nasmál jsem se opravdu hodně. Humor je ve dvojce vyloženě buranský a proto se nedivím, že to každému nemusí sednout. Nicméně já se skvěle bavil, potěšil mě Stuův další song a fotky v závěru neskutečně rozsekaly. Je vidět, že si herci natáčení užili se vším všudy! "That's why it's called Bangkok, not Bangcunt!"

Pařba ve Vegas (2009)

Hangover je komedie roku, plná geniálních fóru, zajímavých point, úžasnou Stuovo písničkou a perfektním rozuzlením. U fotek běžících při závěrečných titulcích jsem brečel smíchy. "Madafakááá?!"

Upíří deníky (2009) (seriál)

---1. SÉRIE a 2 SÉRIE --- The Vampire Diaries je seriál dosti vyumělkovaný, avšak oproti nudnému The Secret Circle od stejných tvůrců má jednu nespornou výhodu -skvělé herecké obsazení. Na Ninu Dobrev (Elena Gilbert) se skvěle kouká, Ian Sommehalder (Damon Salvatore) je upír jak má bejt a jeho herectví si maximálně užívám. Naopak Paul Wesley (Stefan Salvatore) je takový snesitelnější Edward a zejména jeho snaha být dobrákem za každou cenu mě někdy docela irituje. Sice jsem zpočátku nabyl dojmu, že se bude jednat o přeslazenou slátaninu, ale postupem času (po několika dílech) se story začala zamotávat a nakonec se z toho stala fajn vyvražďovačka, které dominoval už jednou zmiňovaný Damon. Hodnocení sérií: 4/5 --- 3. SÉRIE --- Seriál hodně ztrácí dech, děj prakticky zamrzl na místě a "zvraty" si páni scénáristi snad cucají z prstu. Přestává se mi to líbit a doufám, že řada čtvrtá napraví reputaci. Upřímně bych ale radši, aby seriál ukončili, než to poserou úplně. Hodnocení série: 2/5 --- 4. SÉRIE --- První půlka série je podobně nudná, jako třetí série. V půlce řady však dochází ke zlomu a děj se začne z ohraného Mystic Falls přesouvat i někam jinam a jde o velmi dobré oživení. Navíc se i hlavní linka KONEČNĚ začne hýbat kupředu aby se posléze zase utahala, zpomalila a dojela až do vcelku povedeného finiše. Elena občas dost otravná a i ten Damon nějak moc vyměkl. Kde je sakra ten zmetek z prvních dvou sérií? Je to jako na houpačce. Chvíli super, chvíli děsná nuda. Hodnocení série: 2,5/5 --- 5. SÉRIE --- Pořád to samé, tentokrát se na scénu dostává nový nepřítel, který může všechny zničit, ale únava z vyčerpané látky mě donutila si udělat několikaletou pauzu a posledních pár dílů této série jsem dorazil až o cca 2 roky později od vysílání. Závěr řady docela nabral grády a předvedl pár razantních twistů, jenže tenhle seriál se tak strašně bojí natrvalo zbavovat hlavních postav, že je mi už dopředu jasné, že jejich návrat na sebe nenechá dlouho čekat. Hodnocení série: 2/5

Jsem číslo čtyři (2011)

Lepší než Pettyferův první film Stormbreaker. Přesto ale nejdu o výš než 3 hvězdy. Příběh filmu je hodně klišoidní a lehce i nedomyšlený. Záporáci mi přišli trochu směšní a ona ta sci-fi část celkově moc nefunguje. Naopak mi sedla část romantická, které dominovala hezoučká Dianna Agron. Pettyfer naopak od Stormbreakeru dospěl a ze sympaťáka se stal hezounek, který mi přišel herecky až moc prkenný. Měl spíše vizáž namachrovaného fotbalisty než citlivého kluka, marťana. Ale budiž. Na jedno zkouknutí to stačí a na dvojku se i docela těším.

Časové pásmo bylo změněno