Generation Kill (2008) (seriál)

Docela mě překvapuje jak je Generation Kill neamerický. Čekal jsem docela dost. Na první pohled zaujme zasazení a výborná technická stránka. O to víc mě mrzelo, jak je tento seriál vlastně o ničem. Moc se tam nebojuje, příběh to nemá, strašně moc se tam kecá a často i hodně sprostě a jako celek se to nehorázně, ale NEHORÁZNĚ táhne. Skupina vojáků jezdí ve svým džípu po Iráku a kecá, a kecá, a kecá o naprostejch hovadinách. Občas je to i docela sranda s trošku morbidním humorem, ale často mě to spíše uspávalo. 2/5

V (2009) (seriál)

"V" nám ukončili, což je docela škoda. Po dvou sériích mám rozporuplné dojmy. Na jednu stranu to mělo hodně kvalitní herecké obsazení, ale na druhou to působilo až moc rozvláčně (což ale může být také tím, že jsem V sledoval postupně - každý týden). Druhá série byla rozhodně lepší a napínavější než první, ale na 4* to ještě není - seriál se nestihl ještě pořádně vyvinout.

Boeing 747 v ohrožení (1996)

Jeden z těch opravdu dobrých akčňáků z let devadesátých. Asi i možná proto, že Segal kamsi odplachtil hnedka ze začátku...

Frekvence (2000)

Nádherný mix žánru v jednoduchém, ale za to velmi působivém provedení. Film táhne hodně silné obsazení - James Caviezel, Dennis Quaid, moje oblíbenkyně Elizabeth Mitchell a na chvilku se dokonce mihne malej Cera - prostě lahůdka. Ač je scénář výborně promyšlený, pár logických děr tu přeci jen je, ale u kterého filmu o časových paradoxech není, že ano? Pro tentokrát jsem ocenil maximální happy-endový závěr, protože ten do celkové atmosféry filmu naprosto sedl. Výjimečný snímek, zasloužených 5*.

Truchlivé dědictví (2004)

Jako film sám o sobě si zaslouží jistojistě jasných 5. Já to ale neudělám, protože mi bylo zle. Zle z toho, jaká zvěrstva se vůbec dějí. Mysterious Skin to sice bere hodně emotivně, ale místy až moc doslovně a často jsem musel odvracet zrak jinam. Nicméně líbilo se mi provedení. Příběh dvou chlapců zneužitých v dětství jedním úchylným bastardem. Každý se s tím srovnává trochu jinak. Film jde až k hranici mysterióznosti, protože divák ze začátku zcela neví, co se stalo. Film to postupem času odhalí a to dosti názorně. Herecký výkon Josepha Gordon-Levitta byl naprosto famózní a upřímně mu skládám poklonu, že tak obtížnou a ne moc příjemnou roli takhle zvládl. Těšil jsem se na Michelle, ale ta spíš byla takové křoví. Rozhodně si tenhle snímek budu pamatovat, ale znova si ho určitě nepustím.

Dračí války (2007)

Jedna věc mě zaráží a to, jak se tenhle film bere strašně vážně. Vážné pojetí, nehorázně cool efekty a epické bitvy, vyloženě krásná hudba (Jablonsky je génius) a snaha o dojemný závěr. To nic ale nemění na faktu, že po scénáristické stránce je to strašná, ale strašná pičovina. Fakt! Ten kdo psal scénář musel jistojistě ujíždět na houbách. Potěšila mě přítomnost "mimozemšťana" Jasona Behra, který hrál obstojně. Zato Amanda Brooks strašně přehrávala, zejména v emočně vypjatějších scénách. Jako celek to ale byla zábava dost solidní, fantasy bitva o LA se přeci jen tak nevidí. A závěr? Jedno slovo: Mordor!

Stahovák (2009) (pořad)

Nebylo to úplně špatné, občas jsem na to očkem mrknul. Některá videa byla dobrá, ale často dost stará. Kotek s Mádlem mě nevadili, ale snažili se být až moc vtipní, což pořadu spíš ubližovalo...

5 Days of War (2011)

5 Days of War je film, kterej na první pohled moc nezaujme. Podle názvu jsem čekal obyčejný válečný biják a dostal jsem úplně něco jiného. Dostal jsem inteligentně a hlavně hodně syrově pojatý pohled na moderní válku - tentokrát na konflikt mezi Gruzií a Ruskem. Dostala mě jak bravůrní technická stránka filmu - kamera, efekty, prostředí -, výborně obsazení herci, složení především z neznámých tváří a tak film působil hodně věrohodně, dalo by se říct až dokumentárně. Musím frknout 5*, protože jsem po celou dobu skoro nedýchal a pokud by byla možnost, určitě bych na to šel do kina! A palec hore musím dát i za hudbu, která byla krásná.

Riddick: Kronika temna (2004)

Pitch Black bylo skvělé béčko s výbornou atmosférou. The Chronicles of Riddick je bohužel strašná slátanina a navíc ne moc zábavná. Efekty jsou skvělé, akce místy docela pěkná, ale příběh strašně překombinovaný, chaotický a co víc, neskutečně pitomý. Prachy jsou na tom vidět, ale PB to zábavností to nesahá ani po kotníky. Nebavilo, 1* za Vina Diesela, kterej je stále kurevsky drsnej a charismatickej. Btw, taky vám brnění záporáků tak strašně připomínalo lidské bojovníky Oriů ze Stargate SG-1?

Riddick: Temná hrozba (2004)

Stalo se, čeho jsem se obával. Při sledování jsem měl pocit, jako kdybych sledoval epizodu Pokemonů. Tenhle styl animace mě jednoduše nebaví a i ta story byla chaboučká, sorry.