Ten Inch Hero (2007)

Velice příjemné překvapení. Menší film složený spíše z televizních, ale sympaticky působících herců v rolích hodných a za každou cenu dobráckých postav, pohodový příběh nabitý pozitivní energií, humorem a dokonce i se špetkou toho životního dramatu. Do toho rockový soundtrack rozvíjející už tak silný 2000's feel. Je to nakonec i hodně sladké, ale tak vkusně, že to vlastně vůbec nevadí. Až si člověk posteskne, že takhle reálný život nefunguje. Opravdu ideální film na odreagování.

Baked in Brooklyn (2016)

Je to pohodové, místy i docela vtipné, ale jako celek trochu nevýrazné. Hlavní hrdina, divnej ňouma, co sbalí sexbombu v podobě Alexandry Daddario, tomu se dá uvěřit jen těžko, stejně tak jeho "kariérní" úspěchy. Dějově je to klasické klišé, prostředí ulic NYC ovšem jen tak neomrzí. Jako nenáročná oddechovka to účel plní dobře.

Mythica: Soumrak bohů (2016)

Zase o trošičku lepší, jak předchozí díly, ale na vyšší hodnocení to není. Mythica je od začátku céčkový projekt dotovaný Kickstarterem. Na hercích je vidět nadšení pro věc, tvůrci si dávají záležet jak na výběru lokací, tak kostýmech. I hudba je skvělá. Ale jako celek to prostě smrdí nízkým rozpočtem. Scénář je slabý, režie chabá a i ty herecké výkony jsou takové že místy docela jo, ale většinou moc ne. Když už nic, herci jsou alespoň sympaťáci (s výjimkou čarodějky teda). A taky je tam Hodor!

Oko v oblacích (2015)

Skvělý film, který připomíná to nejlepší ze 4. série Homelandu a rozvíjí to do celovečerního filmu. Neskutečně napínavý thriller zobrazující momentálně velmi aktuální problematiku ve velmi přesně režii a s parádními hereckými výkony a bez výraznějšího patosu. Ten se nakonec taky objeví, ale v ne tak obvious formě, byť osobně bych ocenil ještě větší odtažitost a menší zpracovávání diváka ohledně toho, co si má myslet (samozřejmě trochu US/GB na ruku). Ale i tak parádní válečný film, napínavý jako kšandy od začátku až do konce.

Lara Croft - Tomb Raider: Kolébka života (2003)

V něčem lepší, v něčem horší jak první díl. Akce je režijně nepovedená, ale film je zase o dost výpravnější a vizuál výživnější. I hudebně to konečně stojí za řeč, protože Alan Silvestri. Hnusná elektronická hudba z jedničky je z drtivé většiny fuč. Angelina je pořád stejně toporná, Butler jako parťák je ovšem super. Pořád je to ale jen průměrné béčko, byť oproti jedničce o kousek zábavnější. Ale kvůli pravému háku, který dá Angelina do zubů nasranýmu žralokovi, to stojí za to vidět!

Lara Croft - Tomb Raider (2001)

Škoda, že je to nakonec dějově tak strašně béčkové, protože je to docela zábavné, výprava tou obstojnou a tak celkově to mohl být takový chudší Indiana Jones v sukni (haha!). No Angelina se na Laru moc nehodí a to její xichtění a rádoby sexy pózy tomu moc nepřidávají. Akce je ale obstojná a rychle to odsýpá. Hudba hrozná. Takové slabší 3*.

Čarodějnice (2015)

Ponurej film, který na diváka dýchne nepříjemnou atmosférou už od první minuty a také film, který tak trochu klame názvem i coverem. The Witch není jen další béčkový horor určený čistě na pobavení, ale je to především temný thriller. Zmínka o The Village je tu skutečně na místě, ale řekl bych, že The Witch jde v atmosféře ještě o něco dál a ve výsledku rozhodně nejde pro mainstreamového diváka o tak dobře stravitelný film. Jediné, co mě trochu mrzí, je zbytečná doslovnost. Osobně bych si dokázal představit některé scény méně explicitní. Nicméně i tak parádní film s luxusními hereckými výkony a jedinečnou atmosférou slovanských legend. Spoiler alert: Geralt nepřijel. :(

Mys hrůzy (1991)

Scorsese umí, to se nezapře. Tentokrát však trochu jinak. Tohle je pořádnej drasťák, který možná poklidně začíná, ale v závěru si nebere moc servítek. Filmu vévodí především démonický De Niro, který předvádí svůj tradiční herecký koncert.

Osvícení (1980)

Na mě asi už moc retro. Film je roztahaný, na horor strááášně dlouhý, i když příběhově nikterak objevný a hlavně tam každý úplně strašlivě přehrává (a to mě třeba to Nicholsonovo xichtění v Přeletu naopak děsně bavilo). A do toho otravně uřvaná hudba, kvůli které jsem film neustále ztišoval. Těžká psycho atmosféra se tomu upřít nedá a některé výjevy jsou vskutku výživné (pani v kópelce). Ale jako celek mě to neoslovilo. Leckterý béčkový horor se stupidními kravkami mě bavil víc. Judge me!

The Boy (2016)

Nakonec docela originální horor, který však ke strašení využívá někdy až zbytečně přiliš klišé postupy. Je to škoda, protože pointa opravdu není marná a režijně to je zvládnuté jinak velice nadprůměrně. Na Lauren Cohan se dobře kouká, stejně tak na celkový potemnělý vizuál a nezklamal ani Bear McCreary s tentokrát poměrně odlišným soundtrackem, než na který jsem u něj zvyklý.