Nanga Parbat (2010)

Niektoré scény, kde herci doslova pobehovali vo výške 7000 - 8000 m n.m. sú pravdupovediac málo uveriteľné vzhľadom na fakt, že mám z danej tematiky už čo-to napozerané a teda viem, že v takej výške má väčšina ľudí problém spraviť 1 - 2 kroky (borec, neborec typu Messner, Bohl či Rakoncaj, no organizmus nie je schopný byť 100% fit v takomto prostredí). Ale veľké plus za ľudské spracovanie príbehu a za nadľudské úsilie horolezca Messnera, ktorý dokázal, že alpský štýl lezenia s dosiahnutím vrcholu hory "iba" vlastnými silami je to najkrajšie a najcennejšie, čo môže horolezec dosiahnuť.

Fighter (2010)

Bale to v hlave určite nemá celkom v poriadku!:) Ako vyzerá a čo predvádza v tomto filme je šialené... Ale niet sa vlastne čomu čudovať, pozrite si videá Dickyho Eklunda a pochopíte. Filmík ale dosť potešil. Jediné, čo mi vadilo je záver plný klišé. Inak sa tu (podľa mňa) nájde len málo vecí, ktoré sa dajú filmu vyčítať.

Dobyvatelé ztracené archy (1981)

Tak teda, neviem či som iná, ale toto ma nebralo (a pritom kombinácia deja a časového obdobia sľubovala filmovú pecku, na ktorú sa nedá netešiť!). Azda je chyba v tom, že som na Indym nevyrastala a tým pádom by som mu odpustila aj nemožné (taký Vinnetou je u mňa toho názorným príkladom - obľúbená trilógia už od malička, no sama sa občas na niektorých veciach bavím alebo až neveriacky krútim hlavou, ale tomuto apačskému náčleníkovi by som snáď odpustila aj keby mu z oboch uší trčali ružové pierka. Je to srdcovka a o to asi ide). Alebo žeby bola chyba v prílišnej komerčnosti filmu a ja som čakala niečo "serióznejšie"? Neviem. Každopádne, Ford bol fešák a v tom klobúku mu to naozaj sekne, no a niektoré hefty sú skutočne vydarené, ale to je asi tak všetko, pretože keď prišlo na akciu, bola to naozaj slabota. Uvidíme, čo dá dvojka.

Samotáři (2000)

"Nenutím, chááápu." Nádhera. Po predlhom čase som sa opäť (asi po desiaty krát :)) pustila do tohto filmu a úplný balzam pre dušu. Komédia a tragédia v jednom, priestor pre úsmev aj zamyslenie. A áno, legendárne hlášky, pri ktorých sa neviete dosmiať. - "Ty vole, ty jsi nás zapálil! - Vůbec ne, jen se klidně posaď."

Twilight sága: Zatmění (2010)

Doba a technika síce pokročila, ale pri tomto filme to vyzerá tak, že grafika ide dole vodou. Čo mali znamenať tie pokusy o "akože autentické" zobrazenie vlkov (a nielen ich!)??

Amistad (1997)

Ja jednoducho tieto dobové filmíky milujem a vyhľadávam ich a toto mi úplne sadlo. Má to hlbokú myšlienku, krásne zábery, trošku prekvapivo vtip (teda, veľa vtipu, čo je výborné) a dobrý casting. Som spokojná a postupne sa usiťujem, že Spielberg nepatrí do mojej topky režisérov len tak náhodou:)

Všichni královi muži (2006)

Perfektný výkon Seana Penna, ktorý pri svojich prejavoch pripomína neslávne známeho vodcu bývalej "Tretej ríše". Pre fanúšikov tohto herca vrelo odporúčam, tiež je zaujímavé vidieť ho s pár kilami "navyše":) Oplatí sa vidieť. Ale nielen kvôli nemu, pretože v úzadí postavený (aj keď bol zámer pravdepodobne iný, avšak Penna si budem pamätať asi viac), no mám pocit, že o to viac podmanivý Jude Law predvádza jeden zo svojich najlepších hereckých výkonov. No čo ma od prvého záberu uchvátilo najviac je neuveriteľný obraz! Radosť pozerať.

Bruno (2009)

Oproti Boratovi ma pri tomto nechytali také záchvaty smiechu a pobavenia, ale stále celkom dobrá vec na občasné zasmiatie. Navyše mi vadila už trošičku prekročená hranica, pretože tu si Cohen robil srandu aj z takých (vážnych) vecí, ktoré vtipné nie sú.

Uprostřed nicoty (2008)

Čistý a jednoduchý príbeh s veľmi dobrými hereckými výkonmi (s výnimkou postavy Bena, ktorá mi vôbec nešmakovala... nesympatický "slizoun").

Rocky (1976)

Stalloneho fandovia, nehnevajte sa na mňa, ale je cítiť, že scenár písal on sám. Ale čo je dôležitejšie, povedzte mi prosím pekne - kto mu poradil postaviť sa pred kameru? S tou jeho tvárou a hereckými „schopnosťami“? Omg, hrôza!:) A teraz k filmu. Na niečo, čo je hodnotené tak dobre, je to jedna veľká nuda a tiež neschopnosť vytĺcť čo najviac (aspoň) z (dvoch či troch?) akčných scén. Toto je tá inšpirácia a „kultovka“, ktorá chytá za srdce? Nemastné, neslané, ale hlavne nedostatočne vťahujúce do deja. Áno, menej je niekedy viac, ale nie v tomto prípade. Pre mňa také menšie sklamanie.