Obvyklí podezřelí (1995)

V tomto filme krásne uvidíte, čo znamená geniálne budovanie atmosféry a obdivuhodné herecké výkony!

Legie (2010)

Chápem, že sa Dennis Quaid nechá v pohode nahovoriť na takúto sračku, ale Paul Bettany?!?

Kniha přežití (2010)

Tento film si budem pamätať najmä pre jeho vydarený vizuál, ktorý je napriek svojmu akčnejšiemu ladeniu a katastrofickým prvkom pôsobivý a neuveriteľne lahodí oku (až na scénu v člne).

Crazy Heart (2009)

Jeff Bridges robí tento príbeh krásne jednoduchým, ľahko stráviteľným a ľudským, ba až "obyčajným". Uverila som mu každé jedno slovo, grimasu, potácanie... Maggie Gyllenhaal k nemu so svojou prirodzenosťou a šarmom perfektne zapadla. Naopak, akonáhle sa na obraze objavil Colin Farrell (aj keď len na niekoľko minút), scéna nabrala na umelosti. Tá prostá, no príťažlivá atmosféra sa odrazu vytratila. Nebyť tohto rušivého elementu, uvažujem o päťke.

Ve spárech yakuzy (2000)

Niektoré scény úplne nepochopiteľné a nepochopené..... Ťahá ma to bližšie k 2*, ale záverom sa to o kúsok zlepšilo, takže predsa ostanem pri 3*.

Jih proti Severu (1939)

Veľmi vydarená klasika, ktorá má v sebe dostatok humoru, čo hodnotím hviezdou navyše a chémie medzi ústrednými postavami. Musím však povedať, že aj menšie role boli zvládnuté vynikajúco. Dĺžky filmu sa netreba zľaknúť, film ubehne pomerne "rýchlo":)

Grizzly Man (2005)

Vyškerený fanatik, ktorý však nepekne doplatil na svoju lásku k týmto zaujímavým zvieratám.

Patriot (2000)

Prevládajúci pocit, že Gibson používa rovanký výraz od filmu k filmu; klišé ihneď strieda ďalšie klišé; občas doslova prihlúple dialógy, pri ktorých divák krúti hlavou; scény, ktoré mohli byť "veľkolepé" nepôsobia; neuveriteľná (!) dĺžka filmu... A celkovo, jedna veľká NUDA. Tieto filmy mám rada, ale Patriot sklamal. 50%.

Ils (2006)

Vydarená vecička. Pekná kamera a dokonalá autenticita príbehu, ktorý sa môže stať komukoľvek z nás, pridávala na sile filmu.