Rozum a cit (1995)

Ja mám jednoducho pre toto "staré Anglicko" slabosť.

Holocaust - Odhalené koncentrační tábory (2006)

Diváka treba v prvom rade upozorniť na to, že zábery, ktoré sa nachádzajú v tomto dokumente sú extrémne silné (smrť takmer v každom zábere) a v žiadnom inom dokumente nič podobné neuvidí!

Panenská královna (2005) (TV film)

Perfektné spracovanie témy. Vadila mi iba jedna jediná vec, ktorá sa postarala o to, že som musela stiahuť jednu hviezdu za film dole (bohužiaľ!), a to herec Tom Hardy. Do úlohy Alžbetinej veľkej lásky Roberta Dudleyho sa nehodil ani náhodou. V prvej polovici filmu pôsobil smiešne a detinsky a v tej druhej až neznesiteľne. Inak nemám filmu čo vytknúť.

Marvinův pokoj (1996)

Jednuduchý, ale na druhej strane silný príbeh o bežných, menej bežných, či dokonca ťažko prekonateľných problémoch, ktoré nám život na našej ceste ponúka... Myslím, že tento film je nedocenený.

Šepot (2007)

Nič extra by od tohto filmu divák čakať nemal. Priemerná "zábava". Obzvlášť scéna s hlavnou predstaviteľkou v saténovom župane... kedy si ho stihla zabaliť??:))

Edith Piaf (2007)

Strhujúce dielo, kotré som fakt žrala od prvej minúty. Famózna Marion, famózna hudba, famózna Edith... Super!

Sedm statečných (1960)

Nestáva sa, že by sa mi remake páčil viac než originál, ale tu musím dať jednoznačne plné hodnotenie.

Mlha (1980)

Stará dobrá klasika.

Osud světa (2002)

Prosím pekne, povedzte mi niekto O ČOM je tento film a PREČO vlastne vznikol??? Vravela som si ok, hrá tam fešák Takeshiro, tak snáď to už nejako (horko-ťažko) zvládnem a skúsim sa ním prelúskať, aj keď to nie je môj obľúbený žáner... Ale zvládnuť to bol jeden z najväčších „filmových bojov“ posledného obdobia! :) Prvých desať minút ešte ako-tak, ale potom... uf... to bolo čo? Dej o ničom (doslova), bojové scény nekomentujem a vizuálne efekty totálne nezvládnuté. Nepamätám sa, kedy som naposledy tak často pozerala na hodinky a musela dopozerať film až na dva razy. Ruky preč... :)