destroy83

destroy83

Pavel Grič

okres Česká Lípa

LinkedIn: destroy83

23 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Úsvit mrtvých (1978)

  Druhý a nejsilnější zástupce Romerovy série o živých mrtvých. Děj nám přiblíží osudy uprchlíků před rychle rostoucími zástupy zombií, které pohlcují velká města. Skupinka čtyř přátel částečně svedených náhodou: Peter, Steven, Francis a Roger prchají v helikoptéře do Kanady. Na cestě však musejí několikrát přistát, aby doplnili palivo. Přistanou také na střeše obřího obchodního centra, kde se odehrává převážná část snímku. V cestě jim ovšem nestojí jen samotné zombie, ale musí také čelit rabujícímu gangu. Samotný film je učiněná perla žánru, přes charaktery jednotlivých postav, vynikající herecké výkony, silný a chytlavý příběhu až po velice zdařilé efekty. Dočkáme se i řádného gore: vyhřezlá střeva, průstřely hlav, masakr zombií náklaďákem a řady dalších libůstek, které potěší každého fanouška žánru. Navíc je zde i citelnější a působivější kritika společnosti, se kterou se v Romerových filmech setkáváme pravidelně. U mě jasných pět hvězd.

 • poster

  Lesní duch (1981)

 • poster

  Lepší zítřek (1986)

  Mistrovský kousek Johna Woo z prostředí hongkongské mafie, kde na opačných stranách zákona stojí dva bratři, jejichž sourozenecké pouto dostává pořádně zabrat. Mezi bratry stojí nejen tiskárna falešných peněz a obchod s drogami, ale i krutá životní rána a nelítostný šéf podsvětí. Režisér v tomto snímku teprve rozjíždí své pověstné kousky, ale i tak valí do diváka dramatické scény podbarvené trefnou hudbou, monstrózní přestřelky s efektními výbuchy i jistou dávku decentního humoru typického pro hongkongskou akční produkci. Vše toto snímá nádhernou kamerou a opravdu se nebojí vymalovat interiéry na rudo v nezapomenutelné vendetě Yun-Fat Chowa v místním pajzlíku za pomocí nezapomenutelné finty s květináči. Právě gangster Yun-Fat Chow doplňuje ústřední trojici snímku a jeho postava je stejně nezapomenutelná, jako výše zmíněné květináče. Lung Ti zde představuje bratra na „špatné“ straně zákona, a když kráčí ve sněhově bílém obleku s očima zakrytýma slunečními brýlemi, divák nemá žádných pochyb proč si John Woo do role vybral. Trojici uzavírá postava výbušného mladšího bratra, kterou ztvárnil Leslie Cheung. Woo dává svým postavám dostatek prostoru, aby se divákovi představily. Nechává si je sáhnout doslova na dno svých možností, aby vzápětí heroicky povstaly a předvedly mistrův pověstný krvavý balet. Na tomto snímku neshledávám prakticky nic, co by se dalo zkritizovat. Za pochvalu by ovšem stála ještě pěkná řádka věcí…nezbývá než si tento pětihvězdičkový epos pustit znovu.

 • poster

  Lepší zítřek 2 (1987)

 • poster

  Pátek třináctého (1980)

 • poster

  Noční můra v Elm Street (1984)

 • poster

  Zombi 2 (1979)

 • poster

  28 týdnů poté (2007)

 • poster

  Star Wars: Epizoda IV - Nová naděje (1977)

 • poster

  Soudný den (2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace