Happy Feet (2006)

Happy Feet predstavuje typickú americkú patetickú rozprávku. No napriek tomu sú klišéovité veci dobre zamaskované v pre rozprávky netypickej krajine a tučniakmi. Hudobné vsuvky potešia uši, vizuálna stránka ulahodí očiam a príbeh zabaví. Podľa mňa okúzľujúca rozprávka.

Sen noci svatojánské (1999)

Shakespeara by toto dielo isto potešilo. Drží sa predlohy a je mierne inovovaná maličkosťami, ktoré ho na podiv vôbec neznehodnocujú – napr. bicykle,... Navyše tu hrajú známi herci aj herecké esá. Veru pozerať je sa na čo.

Vrtěti ženou (2011)

Kvalitný film vhodný na letné večery, pretože nie je komplikovaný a je veľmi zábavný a zaujímavý. Herecky je vhodne obsadený a musím potvrdiť písané nižšie, keď príde na scénu Maggie Gyllenhaal, scénu si ukradne pre seba a všetko jej zjete aj s navijakom. Tak brilantne zahrané som v jej podaní dlho nič nevidel. Palec hore.

Lítám v tom (2009)

Priznám sa, že Jason Reitman ma opäť milo prekvapil. Neveril som nomináciám na Oskara a neveril som ani trajlerom, že Up in the Air môže byť dobrý film. Obsah taktiež nenaznačoval nič interesantné. No musím uznať, že som sa mýlil a dostal som pútavý príbeh s inteligentnou zábavou a kvalitne hrajúcich hercov. Môžem len potvrdiť, že všetko sedí – nominácie, hodnotenie a teším sa na ďalší film pána režiséra.

Ghost Rider 2 (2011)

Po zaspatí v približne polke filmu a po dopozeraní na ďalší deň, sa mi všetko potvrdilo – nezaspal som od únavy, ale od nudy. Je to o celú triedu horší film než bola jednotka (a tá už bola dosť slabá). Akčné scény a dej, ktoré by mali byť hlavnou nosnou časťou takéhoto druhu filmu, sú bez štipky nápadov a originality. Herci hrajú akoby boli na dovolenke (no zrejme je chyba niekde inde). Efekty sú asi jediné dobre zvládnuté veci v celej 1,5 hodine podpriemernej „zábavy“.

Ghost Rider (2007)

Škoda, že Nicolas Cage (tak dobrý herec) hrá i v takto zmarených filmoch. Veľa vecí je tu zlých, hlavne dej. Ten je veľmi priehľadný a nudný zároveň. Keby nebolo Evy Mendes a dobre zvládnutých efektov, tak to vypínam po prvej pol hodine.

Twilight sága: Rozbřesk - 1. část (2011) odpad!

Konečne sa mi splnilo želanie, (spoiler) Bella natiahne bačkory (škoda, že nie na stálo). Nanešťastie tomu predchádza otrasné zobrazenie svadby, sex s upírom, čo má za následok dieťa (UAU aká kravina), „dych berúce“ spriatelenie dvoch nadržaných týpkov, opäť plno kydov, ktoré by sa hanbili hovoriť i ľudia z psychiatrie,.... Všetky nedostatky pretrvávajú, ba čo viac, zmnohonásobili sa. Tento diel je najhorší z celej série. V mysli sa mi črtá upravená verzia – Bella so svojím stupidným otcom zomrú hneď v prvom diele – vysatý upírmi. A tí sa následne vyvraždia spolu s vlkolakmi. To by bolo béčko ako sa patrí. Takto to už skĺzlo do déčkových vôd a smeruje to ešte ďalej. Zhnusenie (alternatívny názov pre celú ságu).

Twilight sága: Zatmění (2010)

A máme tu tretí diel. Veľmi sa podobá predchádzajúcemu – nudný a plný stupídností, občas dobré akčné scény a debilné dialógy s detinským posúvaním deja dopredu taktiež pretrvávajú. Herecké výkony – amatérsky pôsobiace. Už mi začína z toho mozog vynechávať.

Twilight sága: Nový měsíc (2009)

Druhý diel teens dievčatami obľúbenej sfilmovanej literatúry ma prekvapil ešte väčšou stupiditou a o celú triedu horším prevedením. Trajler ponúkal všetko dobré z filmu, ostatné je zbytočnosť. Dialógy pritvrdili, viac sa zarezávali do uší – AUU. Nuda bola typická aj pre prvý diel, no tu je jej viacej. Klasická americká hlúposť. P.S: Bellu by som asi zabil hneď po prvej polhodine. Taká stupídna osoba patrí na psychiatriu.

Stmívání (2008)

Twilight má všetko, čo má mať priemerný teen film okorenený monštrami – v tomto prípade upírmi. Krásnu lokalitu, prosté, naivné a tak akurát chytré hlavné postavy, „romantickú“ zápletku, priehľadný dej, ľahké a neinteligentné dialógy, priemerné a podpriemerné herecké výkony a sem-tam akčné scény. Musím sa priznať, že si môj mozog v podstate dobre odpočinul. Avšak knihu veru čítať nemienim.