Emma v oblacích (2023) (TV film)

"Kdo se chce vznášet, musí počítat s pádem."

Mare z Easttownu (2021) (seriál)

Hned tak mě něco nepřiměje, abych sledovala sedm hodin v jednom kuse. Mare předcházel skvělý ohlas a já se trochu bála zklamání, což se naštěstí nedostavilo. Série nabízí kvalitní, postupně gradující krimi linky, protkané osobními útrapami a rodinným životem vyšetřovatelky z amerického městečka. A tu ztvárnila Kate Winsletová naprosto strhujícím způsobem. Tím už jenom opakuju to, na co přišly všechny hodnotící poroty v r. 2022.

After: Polibek (2019)

Podívala jsem se ze zvědavosti, protože knižní série je oblíbenou četbou patnáctileté Viktorky ze sousedství. Byly doby, kdy jsem koupila dceři a pak sama do noci louskala Stmívání a chodila na zfilmované díly do kina, což moje vrstevnice jaksi nechápaly. Takže další generace teenagerek vyrůstá s předlohou, jak na milostný život, když se protiklady přitahují. Jenom nevím, o čem mají být pokračování. O rozchodech a návratech?

Pocta Freddiemu Mercurymu (1992) (koncert)

Zcela mimořádný koncert, jak důvodem uspořádání, tak zejména atmosférou a nasazením vystupujících umělců věhlasných jmen. Mezi pódiem a nabitým Wembley stadionem to rezonovalo a jiskřilo.

Princ Mamánek (2022)

Knižní předlohu, vydanou v r. 2017, jsem si kdysi koupila, přečetla a zase prodala přes Trhknih. Nestála mi za ponechání, protože mi přišla taková nijaká. Dnes jsem viděla premiérově film a dočkala se překvapení. Natočili to moc hezky, krásné vizuály mě dostaly, A i ten upřímný dialog tváří v tvář smrti měl něco do sebe. ,,Život je řeka, která plyne bez konce. Přesto všechno v životě má svůj začátek a konec..."

Tři zlaté dukáty (2023) (TV film)

Krásná pohádka, při které se mi zastesklo po bratrech Slovácích. Po 30 letech dabujeme kvůli dětem a já se tomu divím jako urozená panna Julie po 300 letech nad stavem svého zámku. Ale k pohádce. Trocha přírodního naturelu, trocha přiblížení slovenského venkova v r. 1900, chytlavé melodie včetně písně Húsky, příjemná ústřední dvojice. O mnoho víc než ve včerejší premiéře, kde mi kromě herectví Lukáše Příkazkého nelahodilo vůbec nic.

Někdo to rád zahalené (2017)

Tip od kamarádky, naštěstí to reprízují v televizi. Předesílám, že francouzské komedie mě nikdy nebraly, jejich humor je ztřeštěný a prvoplánový. Dala jsem si říct a nelituju, protože jsem se pobavila. Věděli jste, že SIM karta obsahuje vepřovou želatinu?