Endeavour - Předehra (2023) (epizoda)

Starý známý Morse je zpátky v letošní závěrečné 9. sérii. Nechybí celé osazenstvo kriminálky a jedna vražda za druhou. Britská sázka na jistotu.

Čas měř jen láskou (2021)

Co by asi na tento časosběrný dokument řekla Helena Třeštíková? Myslím, že řada rodičů uchovává zvukové nebo videonáhrávky se svými dětmi. Tento otec na to šel s opravdu velkou trpělivostí, když pravidelně zpovídal a nahrával dceru v den 2. až 18. narozenin. Je krásné vidět nejen měnící se podobu dítěte, ale i jeho zrání a vývoj osobnosti. A aniž se zprotivil, upevnil tento rituál  jejich vzájemnou vazbu. Všechno to zastřešuje oblíbená písnička Elly z muzikálu Rent.

Barbie (2023)

Šli jsme s vnučkou a kupodivu, každý si na tom něco našel. Holčička byla nadšená prostředím, postavami, kostýmy a barvami a my dospělí si užili vtipnou moralitu o tom, jak je to na tomto světě rozdělené a nespravedlivé.

Ernest Hemingway: Čtyři svatby a jeden pohřeb (2021) (TV film)

Svižný a poutavě vyprávěný dokument o velkém spisovateli, sestavený z dobového filmového a fotografického materiálu. Zachycuje kariéru i osobní život, s úspěchy i negativními stránkami. Lepší zpracování už si nedokážu představit.

Zuzana Navarová, Iván Gutiérrez & Koa (2000) (koncert)

Tento záznam výjimečného koncertu uchovávám v archivu své TV a dnes dopoledne jsem si ho opět připomněla. Je to až krystalicky čistá hudba, plná emocí. Hlasy Navarové a Gutiérreze spolu splývají, doprovodní hudebníci k písním obou autorů dodávají božský zvuk a atmosféru. Latinskoamerické rytmy jsou střídavě zpívány ve španělštině a češtině. Zuzano, chybíš mi moc.

Lepší už to nebude (1997)

Vtipný, sarkastický a neuvěřitelně lidský film. Zase mě dojal.

Tohle bude bolet (2022) (seriál)

Dodívala jsem se a bolelo to i mně. Zpočátku jsem sledovala lehce zábavný vhled do oddělení gynekologie a porodnictví v britské státní nemocnici, umocněný sarkastickým humorem, kterým se zaměstnanci vyrovnávají s každodenním stresem a přepracováním. Čekala jsem takovou lidskou verzi Herriotova veterináře. Ouha. Bolestí osobních i pracovních je v příběhu plno. Proto mě závěrečný díl emocionálně rozmašíroval a já si prožila katarzi společně s Adamem.

Mission: Impossible Odplata - První část (2023)

Nic jiného než plný počet si tenhle film nezaslouží. Nechválím ho ani tak za děj nebo herecké výkony, ale za všechny kaskadérské kousky, které v době přehnaných speciálních efektů upomínají na staré dobré řemeslo.

Tohle bude bolet - Epizoda 1 (2022) (epizoda)

Panebože, tohle je tak opravdové a hořkosladké. Benu Whishawovi věřím všechno, i schopnost rodit císařským řezem.

Kdyby radši hořelo (2022)

Příjemné osvěžení v nevýrazné české tvorbě. Nestává se mi často, že sleduju a přitom se usmívám.