Pozadí událostí - Pozadí událostí (2022) (epizoda)

Provokativní, skvěle obsazené. Bohužel už asi vím, kdo je pachatel, ale to v rámci událostí není to nejpodstatnější.

Michail Gorbačov (2011) (TV film)

Mimořádný člověk, mimořádný život.

Newmanovy modré oči (2021) (TV film)

Zdařilý průřez hercovou filmografií i jeho životem.

Profesor Tempest (2021) (seriál)

Zajímavé. Poprvé se setkávám se šířícím se fenoménem dnešní doby = dalším zpracováním téhož formátu. Tomuto předcházela v r. 2018 česká verze Profesor T o geniálním podivínovi v pozici policejního konzultanta. Britové s lehkými úpravami zasadili do starobylého prostředí cambridgeské univerzity. "Naše je hezčí".

Případy sestry Bonifácie (2022) (seriál)

Britská crazy krimi série, situovaná na anglický venkov 60 let. Dvojici policistů zdatně sekunduje vzdělaná postarší jeptiška s mimořádnými pozorovacími schopnostmi. Epizody ubíhají ve svižném tempu coby nenáročná zábava na sobotní dopoledne.

Jezevec Chrujda (2022) (seriál)

Po Mlsných medvědích příbězích další skvělý večerníček, tentokrát podle knižních předloh Petra Stančíka s ilustracemi Lucie Dvořákové. Vizuální i scénáristická lahůdka.

Folkový kolotoč 2022 (2022) (koncert)

Poetické pohlazení s průřezem toho nejlepšího z tuzemské scény. Stále aktivní bardi, současné hvězdy i zjevení jako Žofie Kabelková. Úsměvná ukázka z textové dílny Slávka Janouška. Pohoda, klídek, tabáček i provokativní výzvy. Co píseň, to skvost. Výčet mých oblíbenců by zabral spoustu místa. Díky za takové mimořádné události a jejich televizní záznam.

Špinarka (2022) (divadelní záznam)

Strhující záznam jednoho života. Pro mně veliké překvapení, zejména v obsazení hlavní role. Něco fantastického, nespoutaného a autentického. Budu mít to štěstí, že během letošní divadelní sezóny uvidím představení na vlastní oči. Už se moc těším na reprízu.