Winx Club (2011) (seriál)

Barevně přeplácané a dějově trapné.

Marta a Věra - Série 1 (2014) (série)

Mám pocit, že Petr Kolečko je pseudonym anonymní ženy z kanceláře. Přece jinak, než vlastním prožitkem, nemohl dát na papír tolik pitoreskních příhod. Bavila jsem se velice u každé epizody této série a vychutnávám si i tu druhou.

Ježek Sonic (2020)

Hodnotím podle dětské reakce. Osobně bych ubrala, protože nemusím ukecaný humor Jima Carreyho, ale jinak perfektní a děcka v pohodě.

Pocta Alžbětě II. (2018) (koncert)

Nejdřív jsem měla dojem, že to bude takové kožené a pozlátkové. Ale moderátorka navodila dobrou náladu a umělci byli jeden vedle druhého skvělí. Určitě technicky nesmírně náročné vystoupení, provedené s lehkostí. Výběr žánrů spíš podle vkusu oslavenkyně. Kupodivu, mě nejvíc zaujali neznámí umělci = jihoafričtí zpěváci a capella + rozverný banjo band.

Ikonické páry Hollywoodu (2015) (seriál)

Není to sladkobolné, ale faktické. Nejprve přiblížení doby a osobní kariéry obou herců, potom okolnosti a průběh jejich vztahu. Komentáře pamětníků a filmových historiků. Spousta zajímavostí a drobných detailů, které hvězdy filmového plátna vykreslují jako chybující zranitelné smrtelníky.

Frank Lloyd Wright: muž, který postavil Ameriku (2017)

Stejně jako průvodce dokumentem, i já jsem osobně navštívila Guggenheimovo muzeum a vilu Fallingwater, ukrytou v lesích cca 100 km od Pittsburghu. Můžu potvrdit fascinující pocit, který tyto nadčasové stavby vyvolávají. A každý dokument o jejich autorovi utvrdí diváka v přesvědčení, že se jednalo o geniálního člověka. Krásně zpracováno.

Vůně vraždy (2015) (TV film)

Solidní francouzská detektivka, která udrží divákovu pozornost. Pro mě až moc spletitý příběh rodinné firmy.

Národní třída (2019)

Skvělý Hynek Čermák povýšil "národního hrdinu" na člověka, se kterým jsem se přes jeho rozporuplnost ztotožnila a sympatizovala s ním. Něco jako Teroristka v chlapském provedení. Výborná hudba.

Stíny smrti - Vraždy na útesu (2015) (epizoda)

Solidní detektivka se svižným dějem, který se v poslední třetině začne zdát překombinovaný. Překvapil mě dobrý herecký výkon Adriany Sklenaříkové, pro mě nejuvěřitelnější postavy z celého obsazení.