Nejtemnější hodina (2017)

Tento film vznikl ve stejném roce a dokumentuje stejné časové období jako Nolanův velkofilm Dunkerk. Na rozdíl od něj jde o komorní pohled do nejvyšší britské politiky. V květnu 1940 Hitlerova vojska anektují západní Evropu a nově zvolený ministerský předseda řeší dilema, zda bojovat nebo vyjednávat. V ovzduší všeobecného strachu a paniky svádí vnitřní i parlamentní boj za správnost svých rozhodnutí. "Úspěch není definitivní, neúspěch není osudný. Důležitá je odvaha pokračovat."

Narostl mu hřebínek (1987)

Těšila jsem se na něco neznámého, co ČT zařadila u příležitosti půlkulatých narozenin Z. Svěráka. Čekala mě mírná komunální satira, poplatná době svého vzniku. Navíc s ošklivou animací..

Doktor Jack a pan Nicholson (2018) (TV film)

Dokument, ve kterém zazní všechno podstatné, co o tomto mimořádném herci potřebujete vědět.

Láska z románu (2016) (TV film)

Americká červená knihovna o editorce, která otevřela oči vyhořelému spisovateli. Neskutečné dialogy všech aktérů šustí papírem stejně jako kniha, která během filmu vzniká. No a pak dojde i na otevírání srdcí. Myslím, že scénáristou počínaje a posledním střihačem konče tomu nikdo nemohl věřit.

Neobyčejné životy - Daniela Kolářová (2013) (epizoda)

Paní Kolářová je pro mě nesmírně sympatická a mnohovrstevnatá bytost. V mládí vyvolávala dojem křehké naivní herečky, což ovlivňovaly role, do nichž byla obsazovaná. Ale i když pro ni herectví bylo od dětství velkým magnetem, neskončila jako diva, která "kumštu" obětovala celý život. Založila rodinu, angažovala se ve vysoké politice. V medailonku k jejím kulatinám k nám promlouvá milá a neokázalá žena, která si v mnohém zaslouží obdiv.

Národ sobě - kultura tobě (2021) (koncert)

Tohle je pravá kulturní zkouška ohněm. Netroufnu si odhadovat, jak velká část národa to vzdala do hodiny se slovy "proboha, co to ti Pražáci vymysleli a ještě tím znesvěcují naši zlatou kapličku". Na úvod dva neokoukaní a nevážní moderátoři. Šílené geometrické kulisy na pódiu. A po decentním hudebním zahájení nastoupí změť všech možných umělců ve stylu čím větší protiklady, tím lepší. Jenže vesměs v prvotřídním provedení a v dokonalém ozvučení. K vidění řada neznámých tváří a zajímavých hudebních spojení. Vážné umělce střídá symfonické provedení "nevážné" hudby. Pak něco komorního a poté třeba rap. A tak dál celé 3,5 hodiny. Každý si mohl najít srdcovky i slaboty, proti gustu žádný dišputát. Hvězdičku přidávám za přímý přenos, to musela být kláda.

Rembrandt: Portrét člověka (2021) (TV film)

Něco neskutečného v neskutečné době. Napadlo by Vás, že se prostřednictvím veřejnoprávní televize budete moci podívat na jedinečnou výstavu Národní galerie, která se kvůli okolnostem stala nedostupnou? A že si při tom vyslechnete živý komentář dvou provázejících kurátorek? Děkuji za tento skvělý počin.

Billy Elliot (2000)

Film o hledání sebe sama v prostředí, které je totálně odlišné. O významu lásky a podpory ze strany dospělého okolí. První velká role Jamieho Bella. Scénář se stal poté předlohou i stejně zdařilého muzikálu s hudbou Eltona Johna.

John Oliver: Co týden dal a vzal (2014) (pořad)

Nevím o jiném pořadu tohoto typu z produkce zahraniční televize, který by se nabízel s českými titulky tuzemského divákovi. Není to klasická talk show, spíš stand up, který má několik rovin. Na vážno John Oliver rozebírá některé z ožehavých témat americké současnosti. Vtipně glosuje události uplynulých dní v USA i ve světě. A mezi bloky baví vybranými ukázkami jiných televizních komentátorů. Hodně výživné a zábavné zpravodajství s vlastním názorem.

Čtvrtá hvězda (2014) (seriál)

Po letech reprízováno a já zvyšuji svoje hodnocení na plný počet. Přirovnám ke camembertu. První sledování při televizní premiéře proběhlo s jistým ohrnovánín nosu. Pohled na ušmudlané zázemí hotelu a pitoreskní personál mi příliš nevoněl. Teď už se delikatesa uležela a dozrála. Všichni hrají jak o život a já jim to žeru.