Jízlivě tvůj (2013) (seriál)

Čím víc epizod jsem viděla, tím víc jsem se zamilovávala do všech postav, včetně vypelichaného psa v kuchyni. Člověk sleduje a má pořád pusu od ucha k uchu. Kéž bychom se i my dokázali tak láskyplně urážet.

Desatero hříchů (2019) (seriál)

Jako první na diváka zapůsobí uhrančivá úvodní píseň k netypickým titulkům. A pak se musí poddat pomalému tempu děje a melancholické atmosféře severského venkova. Příběh i jeho postavy za to stojí.

Comeback (2008) (seriál)

Po prvním uvedení v TV jsem na tom ujížděla natolik, že jsem si pod stromeček nadělila DVD. Považuji za jeden z nejlepších českých sitcomů.

Pocta Shakespearovi (2016) (divadelní záznam)

Asi nikdy jsem neviděla na prknech, co znamenají svět, něco tak strhujícího (a to chodím do divadla celkem dost). Na jednu stranu umenšeno televizním záznamem, na druhou maximálně autentické díky kamerám a střihu. Kdybych mohla, dám 10 hvězdiček. Myslím, že i Will jim s chutí tleskal z nebeských výšin.

Odložené případy (2003) (seriál)

Opět začali reprízovat na Nově, vidím poprvé. Myslím, že v době vzniku se muselo jednat o celkem převratný krimi seriál. Originální nápad dořešení starých vražd, použití flashbacků a dobové hudby. Má to švih a pozitivní energii.

Na pokraji slávy (2000)

Nenápadný film o koncertní šňůře rockové kapely očima 15letého začínajícího reportéra. Krásné party jeho matky Frances McDormand a novinářského guru Philipa Seymour Hoffmana. Má to hloubku a atmosféru. Pro mě lepší než Piráti ni vlnách.

V mysli pachatele (2019) (seriál)

Považuji za slušný průměr mezi detektivkami. Překvapilo mě, že seriál skončil po dvou dílech.

Vražedná Mallorca (2019) (seriál)

Pohledný pár detektivů, chytlavá úvodní znělka, atraktivní prostředí, trocha humoru. Dá se.

Cyklostezka k lásce (2017) (TV film)

Dnes celý den prší, což je mi omluvou, že jsem si z archívu nahrávek vybrala tenhle film. Další povzbudivý kousek o tom, že "víc než čísla jsou vždy city". Dialogy šustily papírem, děj předvídatelný od začátku do konce, ústřední dvojice k neuvěření. Ostatním divákům ani nestálo za komentář.

Země zločinu (2014) (seriál)

Běží na Prima Krimi, hodnotím zatím po prvním dílu. Pochopila jsem, že tento rakouský seriál zachycuje práci policie v celé zemi a hrdiny jednotlivých uzavřených epizod jsou různí obvodní kriminalisté. Zajímavý a odvážný nápad. Úvodní dvojice vyšetřovatelů se mi líbila, nechybělo napětí ani vtip. Jen tak dál. Po zhlédnutí všech 10 dílů, které nám TV nabídla, zvedám hodnocení na plný počet. Myslím, že se sousedům Rakušanům povedl majstrštyk, srovnatelný třeba s naší Nemocnicí na kraji města. Špičkově obsazeno, scénáristicky a režijně většinou na vysoké úrovni. Pro mě s dvěma překvapeními: 1) i tento národ má smysl pro černý humor, který je v seriálu všudypřítomný, 2) přes líbivý zevnějšek má i rakouský venkov svoje stinné stránky.