Cyklostezka k lásce (2017) (TV film)

Dnes celý den prší, což je mi omluvou, že jsem si z archívu nahrávek vybrala tenhle film. Další povzbudivý kousek o tom, že "víc než čísla jsou vždy city". Dialogy šustily papírem, děj předvídatelný od začátku do konce, ústřední dvojice k neuvěření. Ostatním divákům ani nestálo za komentář.

Země zločinu (2014) (seriál)

Běží na Prima Krimi, hodnotím zatím po prvním dílu. Pochopila jsem, že tento rakouský seriál zachycuje práci policie v celé zemi a hrdiny jednotlivých uzavřených epizod jsou různí obvodní kriminalisté. Zajímavý a odvážný nápad. Úvodní dvojice vyšetřovatelů se mi líbila, nechybělo napětí ani vtip. Jen tak dál. Po zhlédnutí všech 10 dílů, které nám TV nabídla, zvedám hodnocení na plný počet. Myslím, že se sousedům Rakušanům povedl majstrštyk, srovnatelný třeba s naší Nemocnicí na kraji města. Špičkově obsazeno, scénáristicky a režijně většinou na vysoké úrovni. Pro mě s dvěma překvapeními: 1) i tento národ má smysl pro černý humor, který je v seriálu všudypřítomný, 2) přes líbivý zevnějšek má i rakouský venkov svoje stinné stránky.

Moje místa (2017) (pořad)

Sleduji pravidelně, vybírám si. Považuji za výborný počin. Myslím, že i u zpovídaných má pořad dobré renomé, protože se setkávám s velmi zajímavými osobnostmi, které hned tak do svého soukromí někoho nepouští. Ač je u toho kamera, divák má pocit, že se s dotyčným sešel mezi čtyřma očima u kafe na kus řeči. Začne to povídáním o dětství a mládí, místech, kde člověk vyrůstal a najednou vidíte, jak při vzpomínkách každý roztaje a otevře se. Vyslechla jsem už řadu příjemných rozhovorů, plných upřímných slov o vlastním životě. Člověk se může zamyslet, srovnávat a sympatizovat.

Záhada Hailey Deanové: Smrt ve službě (2019) (TV film)

Nepovažuji za tak nemožné. Solidní příběh, děj má spád, hlavní představitelka je uvěřitelná. Pointa se dala vytušit. Slušný průměr pro průměrné diváky detektivek.

Tajemné křížovky: Hra se smrtí (2019) (TV film)

Na detektivku až moc nažehlené a namakeupované. Přívlastek mysteriózní je mimo mísu, spíš něco na způsob námluv při vyšetřování vražd, ke kterým se ústřední dvojice nachomítla.

Karlík a továrna na čokoládu (2005)

Tak jsem zase po čase sledovala v přítomnosti pěti žáků/předškoláků. A zvedám své hodnocení na pět hvězd. Těch fórů a sarkasmů a laskavého poučení a nenásilných vzorů do života. A všechno zabaleno do příběhu plného fantazie a filmu plného barev a hudby. Když jsem viděla nadšení malých filmových fanoušků, kteří chtějí pouštět zase znovu, nedá se jinak.

C.B. Strike - Volání kukačky (2017) (série)

Mám načteno a teď jsem se s odstupem času dostala k televiznímu zpracování. Myslím, že BBC odvedla dobrou práci. Ústřední dvojici si dokážu promítnout do literární předlohy, jsou přesně tak sympatičtí, schopní a přitom nejistí v osobním kontaktu. Povedená adaptace.

Kdo zabil paní Winsleyovou? (2018)

Souhlas s uživatelem 790511. Mám ráda detektivky a těšila jsem se na tureckou odlišnost. Ale tady bylo vyšetřování pramálo, spíš místní kolorit a závěr, připomínající western. Myslím, že i žánrové označení Komedie/Krimi vystihuje bezradnost tvůrců a distributorů.

Svatební plán (2016)

Viděno na kanále Film Europe. Určitě jsem nevnímala jako romantickou komedii. Pro Evropanku nesmírně objevný film o tom, jak se žije ve světě, kde svatby organizuje profesionální dohazovačka. Možná, že je to díky jejich zakořeněné víře v Boha serióznější, než naše seznamky přes sociální sítě a mobilní aplikace.

Piráti na vlnách (2009)

Při prvním zhlédnutí jsem měla velká očekávání, ale Lásce nebeské se přece hned tak něco nevyrovná. Teď, po třetím vidění, dávám za tři. Herecký výkvět, spousta dobré hudby, někteří DJ, co by stáli za hřích, ale podle mě je to film, určený hlavně pro mužskou část publika. Spousta silných řečí, předvádění a chlapské pospolitosti. Takže kromě té dobové muziky mě to nemá čím oslovit.