Staříci (2019)

Česká verze cesty za spravedlivým trestem. V první řadě oceňuji neukecaný a nedoslovný scénář. Jeho režijní zpracování bylo přes pomalé vypravěčské tempo strhující. Hlavní zásluha náleží ústřední herecké dvojici. Pan Mrkvička podal svůj životní výkon. A pan Schmitzer opět ukázal, že už dávno překročil stín svého otce.

O vánoční hvězdě (2020) (TV film)

Osobně považuji za dosud nejlepší a nejoriginálnější pohádku Karla Jandáka. Všechno, jak má být = krásné scenérie, sníh, kouzla, poetika i vtip, herecké výkony, kostýmy, hudba. Ze zásady o Vánocích nesleduji žádné reprízy a tahle premíéra byla podle mého gusta. Takže, Karle, nedělejte si těžkou hlavu. Děti, senioři i většina populace je spokojená, jenom fajnšmekři musí dát najevo, jak by to dokázali líp.

Mělas to vědět (2020) (seriál)

Spokojenost, ale víc než scénář hodnotím režii a herecké výkony, počínaje Noahem Jupe až po Donalda Sutherlanda. Předpokládám, že i knižní předloha je takhle rozvleklá.

Detektiv Areta: Počátek (2019)

Takový chandlerovsky laděný příběh. Detektiv Areta drží světový rekord bez úsměvu a má pěstěný čich nejen na parfémy. A taky má 3i, co dělají správného detektiva: inteligence, imaginace, intuice. Namíchejte si long drink a usaďte se do hlubokého křesla.

Ušák (2018) (pořad)

Talk show, která už se přehoupla přes 100 pokračování. Objevila jsem teprve nedávno a přehlížela s pocitem, že je to čistě sportovně zaměřené. Ale Jaromír Bosák zve i další hosty z řad herců, zpěváků a jiných známých tváří, takže jsem se chytila. Formát je jednoduchý, poměrně krátký, zahájený domácím úkolem pozvaného. Z rozhovoru dýchá příjemná otevřená atmosféra. Asi to křeslo bude kouzelné.

Country Music (2019) (seriál)

Strhující počin. Chronologicky vystavěné, se spoustou autentických dobových materiálů, s osobními osudy největších hvězd, jejich vzájemnými (i rodinnými) vazbami, s ukázkami písní a komentáři současných protagonistů. Člověk si na těchto příbězích uvědomí, jaké má country hudba v celých USA široké podhoubí. A že díky talentu, dřině a štěstí mohli ti legendární z naprosté chudoby dojít až k nesmrtelné slávě. Je tam řada dojemných momentů včetně vzpomínek potomků, kteří v této branži pokračují svou cestou.

C.B. Strike (2017) (seriál)

Hodnotím celou, dosud čtyřdílnou sérii jako vyrovnanou a těším se na pokračování jak knižní, tak televizní. Rowlingová vytvořením těchto příběhů potvrdila, že je dobrá spisovatelka, a ač nešetří počtem stran, je to čtení poutavé a strhující. S hereckým obsazením jsem nadmíru spokojená = Robin jsem si takto představovala, Strike oproti mé vizi zkrásněl a zeštíhlel. Chválím rozvolnění Smrtící bílé do 4 epizod. Co asi bude dál?

Vzestup civilizace (2014) (seriál)

Moc nemusím částečně hrané historické dokumenty, ale s tímhle jsem neměla problém. Líbilo se mi info o každém etniku napříč věky až do současnosti, stejně jako řada zajímavých, pro mě i neznámých informací. Dovedu si dokonce představit použití coby skvělého výukového doplňku pro školy. Myslím, že by to děcka bavilo a dalo jim víc nadhledu než slovní výklad.

MI-5: Vyšší dobro (2015)

Příjemné překvapení jednoho televizního večera. Film byl natolik strhující, že jsem ztratila pojem o čase. Troufám si srovnání jak s agentem 007, tak s Mission Impossible.

Vraždy na domácí frontě (2013) (TV film)

Příjemně strávená hodina a půl. Originální prostředí válečného Londýna, dobrý příběh a zábavný pár netypických vyšetřovatelů. Zasloužilo by si pokračování.