Endeavour - Pilotní díl (2012) (epizoda)

Tohle mě dostalo na první dobrou a to mi jméno inspektora Morseho dosud nic neříká. Asi si budu muset načíst Colina Dextera. Filmové zpracování fascinuje křehkým herectvím ústředního hrdiny, košatým dějem a malebným universitním prostředím.

Vraždy v Oxfordu (2006) (seriál)

Inspektor Morse musí být v Británii pojem, když na jeho postavu navázali jeho žákem a nástupcem v pořádné sérii. Líbí se mi kvalita scénáře i dobové kulisy. Spokojenost.

Rocketman (2019)

Škoda, že tenhle film zůstal nějak ve stínu Bohemian Rapsody, vůbec si to nezaslouží. Pravda, Elton není persona ani hudebník, na kterém by kdekdo ujížděl. To ani já. Ale tenhle životopisný muzikál se po čertech povedl. Úžasní britští kluci, úžasná britská fantazie, hravost, barevnost a ironie.

Bohemian Rhapsody (2018)

Viděla jsem svého času na ČT Art dvoudílný dokument o kapele, ve kterém účinkovali samotní členové Queen. Paráda. Nabitý fakty, oduševnělý, se všemi druhy emocí a se spoustou písní, tak jak vznikaly. V porovnání s ním mi film Bohemian Rapsody, který se stal celosvětovým fenoménem, připadá jako slabý odvar čaje.

Králíček Jojo (2019)

Králíček Jojo je hanlivá přezdívka předpubertálního chlapce, oddaného přívržence nacismu, žijícího v nejmenovaném německém městě v závěru války. Táta chybí, tak se sám pro sebe radí se samotným vůdcem. Doma má laskavou kolaborující maminku a ducha své sestry. Všechno, co se kolem něho děje, je nám po většinu času servírováno s nadsázkou a humorem, díky čemuž lze přečkat i neveselé okamžiky. Jak už zmínili jiní, je z toho cítit Wes Anderson.

Než jsem tě poznala (2016)

Můj největší doják za posledních 10 let. Skvělí herci na všech postech. Vřelá Luisa s neuvěřitelnou mimikou obočí, Will jako ideální kluk s handicapem. Vyváženost vtipných i dramatických okamžiků. A hvězdní autoři písní. To všechno jsou spouštěče silných emocí.

Last Christmas (2019)

První půlku mě to vůbec nevzalo za srdce, chyběla nějaká vzájemná chemie. Pak to napravil pěvecký konkurs, odtajnění vazby mezi Kate a Tomem a samozřejmě famózní George Michael.

Panství (1999)

Film mi připomněla zpověď Martina Dejdara v Kabinetu dr. Honzáka. V době jeho uvedení do kin jsme ho s manželem viděli. Oproti tehdejší domácí produkci byl něco výjimečného, asi i vysoko rozpočtového, co mělo západní úroveň a ambici. Bohužel je štěstěna vrtkavá.

Kabinet Dr. Honzáka (2020) (pořad)

Dívám se od začátku a mám jenom superlativy. Půjde asi o převzatý formát, který na našich obrazovkách dosud chyběl. Pan doktor sice nemá známou tvář a chování baviče, ale je v současné době snad jediný s vlastní talkshow, kdo se ke svým hostům chová s úctou, netlačí na pilu a vede zajímavé a inteligentní dialogy. Když budete naslouchat, dozvíte se věci, které vás poučí, potěší a nakopnou do života. Pořad není prvoplánově zábavný a v tom bude kámen úrazu. Možná je v protikladu vysílací čas a cílové publikum, ale přesto mě šokuje dosavadní nízké hodnocení. Holt doma není nikdo prorokem.