Neortodoxní (2020) (seriál)

"Když zapomeneme, kdo jsme, přivoláme Boží hněv". Nevěřila bych, že judaismus může být ke svému společenství, a k ženám především, tak omezující.

Chantal Poullain, moje životní odysea (2023) (TV film)

Dokument o noblesní ženě s mimořádným osudem, která v naší zemi zanechala výraznou člověčí stopu. Upřímně jí přeju francouzský Řád čestné legie.

Slávek Janoušek - Tohle je vzkaz (2023) (TV film)

Poetický a přátelský dokument Jiřího Vondráka o dosavadním životě a písničkářské kariéře legendy našeho folku Slávka Janouška u příležitosti jeho kulatin. Spousta ukázek notoricky známých i současných písní. Ty dnešní jsou krásným zamyšlením nad životními dekádami. Přesto nej...nej... zůstává Imaginární hospoda.

Pod hladinou - Pod hladinou (2023) (epizoda)

Srovnávám s Octopusem. Hezké vizuály, dobrá kamera a střih, solidní hraní, za vlasy přitažený zločin, příjemná závěrečná píseň. Přesto nevím, jestli pro mně stojí za to sledovat dál tento vztahový seriál, nadstavený kriminálkou.

Oktopus - Ztracený případ (2023) (epizoda)

S přimhouřením oka za 3*. Nevím, čí práci mám pochválit, ale líbila se mi polosuchá juka v rohu kanceláře kriminalistů. Takový drobný detail. Jinak scénář i způsob natočení rutinní a nezapamatovatelný. Proč je tolik scén s nasedáním do auta a přijížděním někam?

Endeavour - Předehra (2023) (epizoda)

Starý známý Morse je zpátky v letošní závěrečné 9. sérii. Nechybí celé osazenstvo kriminálky a jedna vražda za druhou. Britská sázka na jistotu.

Čas měř jen láskou (2021)

Co by asi na tento časosběrný dokument řekla Helena Třeštíková? Myslím, že řada rodičů uchovává zvukové nebo videonáhrávky se svými dětmi. Tento otec na to šel s opravdu velkou trpělivostí, když pravidelně zpovídal a nahrával dceru v den 2. až 18. narozenin. Je krásné vidět nejen měnící se podobu dítěte, ale i jeho zrání a vývoj osobnosti. A aniž se zprotivil, upevnil tento rituál  jejich vzájemnou vazbu. Všechno to zastřešuje oblíbená písnička Elly z muzikálu Rent.

Barbie (2023)

Šli jsme s vnučkou a kupodivu, každý si na tom něco našel. Holčička byla nadšená prostředím, postavami, kostýmy a barvami a my dospělí si užili vtipnou moralitu o tom, jak je to na tomto světě rozdělené a nespravedlivé.

Ernest Hemingway: Čtyři svatby a jeden pohřeb (2021) (TV film)

Svižný a poutavě vyprávěný dokument o velkém spisovateli, sestavený z dobového filmového a fotografického materiálu. Zachycuje kariéru i osobní život, s úspěchy i negativními stránkami. Lepší zpracování už si nedokážu představit.

Zuzana Navarová, Iván Gutiérrez & Koa (2000) (koncert)

Tento záznam výjimečného koncertu uchovávám v archivu své TV a dnes dopoledne jsem si ho opět připomněla. Je to až krystalicky čistá hudba, plná emocí. Hlasy Navarové a Gutiérreze spolu splývají, doprovodní hudebníci k písním obou autorů dodávají božský zvuk a atmosféru. Latinskoamerické rytmy jsou střídavě zpívány ve španělštině a češtině. Zuzano, chybíš mi moc.

Časové pásmo bylo změněno