Táta je doma 2 (2017)

O něco více skečovitosti, o něco více srandy. Gibson s Lithgowem to povznesli ve stylu svého hereckého renomé, jejich obsazení byl skvělý tah. A příště pěkně s babičkami, to bude nářez :-) 65%

(Ne)obyčejný kluk (2017)

Zručně natočená citová vydíračka, která se spravedlivě věnuje všem aktérům příběhu, a která neví, kdy skončit. Celá závěrečná fáze příběhu (od odjezdu na školní exkurzi) působí krapet násilně a bezradně dohromady - do té doby šlape film bezvadně. 70%

Prospektor (2018)

Materiálu v tom je tak na jednu epizodu tématického seriálu, ovšem diváka potěší, že ani tak to tvůrci neodflákli a určité zapálení pro látku je v tom cítit. 60%

Ideální domov (2018)

Obvyklá látka, neobvyklý střih a celkem to funguje. Vtipných situací víc, než bych původně čekal, škoda jen dětské role, to byla šablona, jejíž hranice mladý klučina nedokázal prolomit. 60%

Ad Astra (2019)

Fajnově obstaraný balast. Taky ten Pitt, všímám si toho jen já, nebo pokaždé, když se snaží zahrát nějaké pohnutí mysli, vypadá, jako by mu právě propukla demence? 65%

Rambo: Poslední krev (2019)

Sám doma a nasraný, ok, proč ne. Osobně jsem čekal, že kluci trochu zamakají na rafinovanosti (naivita je ve filmu našponované daleko za únosné hranice). Navíc ti mexičtí plantážníci zrovna moc charizma nepobrali a ten, dejme tomu, použitelnější je odpraven mimo kameru, proč? 50%

Joker (2019)

Zahráno po pansku, nejen Phoenix, ale i De Niro, dost jsem vsázel na nějaké to šklebení, ovšem není důvod obávati se. Jen celkově jsem čekal, že znepokojen budu o nějaký ten ždibec více. 70%

Život je život (2015)

Hrůzná věc. Filmové peklo po česku. Vetchého, Stašové i těch dalších je mi nesmírně líto... a nebo si to zaslouží? 15%

Barbarella (1968)

BARBARELLA, PSYCHADELA, THERE'S A KIND OF COCKLE-SHELL ABOUT YOU... Nářez :-) Naivní až na půdu, ale roztomilé... a lechtivé. Striptýz ve "stavu beztíže" hned v titulcích, boží. Všechny papundeklové kulisy a chatrné propriety mají své nezpochybnitelné kouzlo a díky rozumné stopáži utáhnou pozornost i dnes. Detektor shovívavosti nastavit na plné koule :-) 70%

Vyhoď máti z vlaku (1987)

Válku "Růží" miluji, ale jak vidno, šlo spíše o záležitost náhody nebo výjimečné vzedmutí všech tvůrčích sil, ke kterému dochází jednou, dvakrát za kariéru, protože tohle je DeVita plné, ale dobré to není ani náhodou. Ještě tak Anna Remseyová, to je super ježibaba (osobně ji mám nejradši jako mámu Fratelliovou v ROŠŤÁCÍCH), ovšem scénář stojí skoro úplně za starou belu, využívající možnosti černé komedie jen velmi chabě. 40%

Časové pásmo bylo změněno