Vítejte v džungli (2013)

Tohle mohlo v klidu fungovat, komedie v duchu Pána much, no proč ne, i pokleslý žánr může fundovaně pobavit... Tímto fušerským způsobem ovšem opravdu ne. Bezradný scénář bez vtipu (dost často připomínaly dialogy improvizaci bez kritické moderace) a nudná režie, která nedokáže využít ani onu prostou skutečnost, že se to celé neodehrává v Bulharsku v lesích, ale v prosluněných tropických lokacích. 30%

Star Wars: Poslední z Jediů (2017)

Kylo Ren je super zmrd a Driver si ho vychutnává jak jen situace dovoluje - ta postava mě fakt baví. Vlastně mě to bavilo celé a trochu bych přiškrtil jen ten zbytečný infantilní humor (taky jsem se zasmál, ale napodruhé vím, že mě to bude srát) a na druhou stranu bych zas klidně přitlačil na odkazech na původní trilogii (Yoda v klasickém pojetí mě fakt dostal - pure nostalgia). 80%

Hráči se smrtí (2017)

Klasický případ úplně zbytečného remaku. Děj se nikam neposunul, atraktivita se díky nemastnému-neslanému castingu ještě snížila a režie je vyloženě rutinní. 50%

Geostorm: Globální nebezpečí (2017)

Rekapitulace všech žánrových klišé v bezprostředním (nebál bych se říct až dětském) podání. Neskutečně blbé, ale velmi roztomilým způsobem, který evokuje remástrované dětské vzpomínky z prvních dospěláckých filmů (a ne, nemyslím porno). Většina revizí takto zakonzervovaných vzpomínek nedopadá moc dobře, tady je to tak napůl. 50%

Liga spravedlnosti (2017)

Potom co rande Batmana se Supikem dopadlo tak nějak blé a když i po Sebevražedné partičce zůstal leda tak břichabol, nic extra jsem nečekal a to bylo rozhodně dobře :-) Jako je fakt dobře, že to netrvá 3 hodiny, ono čistě objektivně vzato, děj filmu je tak generický, že jakékoliv umělé natahování by jej odsoudilo k zívání a ignoraci. Sem tam pobavil mimoň Flash nebo macho Aquaman, kalhotkových scén Wonderky mohlo být víc, Batman má co dělat, aby utáhl nálož product placementu ("super" scénka s holícím strojkem), no a co se týče Štěpána Vlků, růžkatého záporáka, inu jeho hlasový fond je to jediné, co stojí za zmínku... 60%

Malý Manhattan (2005)

Dětské lásky, no jo, je daleko lehčí natočit je trapněji, než jejich dospělou variantu - to je bez debat. Mantinely přirozené korektnosti jsou svůdné a zaběhnuté postupy chlácholí tvůrčího ducha do spolehlivé letargie, přesto, našla se produkce, co zvolila jedinou logickou cestu - cestu nadsázky. Mladá láska si tak projde všemi klasickými stádii, činí tak ale svižně, vtipně a bez přílišného pocitu zprostředkovaného studu. 70%

Eastonská soukromá (2009) (seriál) odpad!

...že prej už se na to musíme dodívat :-) Tohle se původně mělo točit jako porno, určitě :-) Slečny by se v nějakém tom sprostém filmečku slušně vyjímaly, zato ten klučina, co vypadá jak Justin Bieber pro chudé (duchem), by měl hned dostat zákaz činnosti :-) A režisér a scénáristky pro jistotu také (bez smajlíku)... 0%

Temný bojovník (2014)

Překvapivě ne tak špatné, jak jsem se obával :-) Samozřejmě, film má hned na začátek poměrný handicap (Christensen je ukázkový případ špatného herce a Cage si do svého seznamu bizarních výkonů připsal další štaci), přesto přežít se dá bez nutnosti aktivace dávivého reflexu. Příběh prostý, filtr všudypřítomný, nedostatečný rozpočet maskovaný záběrovou fašírkou, etc. ALE (!), nějaký ten solidní exteriér tu je, i ta výprava nakonec není tak hrozná a pokud bych měl dát tomuto odpad, nesměl bych vidět věci jako LEGENDA O ČTYŘECH BOJOVNÍCÍCH nebo libovolný díl série MYTHICA. 40%

Atomic Blonde: Bez lítosti (2017)

Je to tak cool, jak si jen važně se beroucí film může dovolit - skutečně, na samotné hraně. V bezvadně zprodukovaných kulisách Berlína těsně před pádem železné opony si to Karlička pěkně dává (s agentama mrtvolně natvrdo, se Sofií ezotericky naněžno) a s přibývajícími modřinami se sice vytrácí potřeba poznat jakže to vlastně celé bylo, zato Theronové se daří nepůsobit o nic méně sexy, ať už se leduje ve vaně nebo válí v prachu. 75%

Spojenci (2016)

Válečné dobrodružství z Casablacy - pro nové století. Má to všechno, osudovost, překvapení, tragiku, kultovní jako CASABLANCA se to asi nestane, strávit s tímto filmem 2 hodiny ale není žádná ztráta času a to se taky počítá. 75%