Strážci Galaxie Vol. 2 (2017)

Pořádný vesmírný brajgl a komiksový maglajs, který je důkladně veselý už od své podstaty. Part hlavní komediální postavy si pro sebe překvapivě (ovšem naprosto samozřejmě) loupí Bautistův hromotluk a nemluva a vzhledem k tomu, že ostatní z početného zástupu ani moc nezaostali, lze palcem zamířit k nebesům. 90%

Největší showman (2017)

Svižná muzikálová historka, dělající ze své naivity překvapivého spojence. Jde o vyprávěnku zaměřenou na první signální, mající především pobavit diváka, a pokud mu předat nějaké poselství, potom zásadně v triviální rovině. 75%

Kolo zázraků (2017)

Tohle je film, který pro Winsletovou málem udělal to stejné, co JASMÍNINY SLZY pro Blanchettovou. Málem. Co že to té Kačence kazí? Jsou to kluci, hrozný Belushi (jeho výkon nedovolí Winsletové svou postavu opřít) a podivný Timberlake (snaží se svůj part hrát jako Woody za mlada, ale vychází z toho skoro parodie). A v malé roli David Krumholtz, který sice nestihne nic pokazit, zato zaujme tím jaká je z něj bečka. Co se mi určitě líbilo, tak na Allena nezvykle indiskrétní kamera, pěkně se během dlouhých záběrů stěhující z postavy na postavu - to mělo super rytmus. 50%

Milenci v čase (2015)

Tragicky nezvládnutý film, se zbytečnou a vyloženě trapnou "současnou" linií (označit tuto část jako sci-fi, potom zásadně v sarkastickém tónu) a děsně ufňukaným odérem laciné telenovely. Pokud na snímku lze něco ocenit, jde o klady čistě provozní povahy - ucházející výpravu v indických exteriérech, za jejichž působivostí jde kompletní penzum dobrodružné tinktury, v snímku v stopovém množství obsažené. 30%

Cesta za snem (2013)

Holá šablona snímku ze sportovního prostředí, se všemi obvyklými stádii, nastřelená na kostru dětského filmu, s akutní rezignací na jakýkoliv tvůrčí vklad. Prozíval jsem se tím, schopen ocenit maximálně tak Briana Coxe, ovšem vyloženě bezděčně, pod dojmem letitých sympatií. 30%

Vražda v Orient expresu (2017)

Notoricky známá zápletka asi trochu zavazí objektivní optice, přesto měl bych-li se omezit na hodnocení Branagha jako nového Poirota, potom konstatuji, že s ním nemám problém. Co velice k filmu? Osazení značkové, výkony oscilující (Depp nic moc, Pfeifferová ve špatné věkové kategorii), výprava myslím příkladná. A Branagh jako režisér? Možná až zbytečně vysazený na jistotu. 70%

Loganovi parťáci (2017)

Buraniáda ve stopách Dannyho a jeho parťáků, v klasicky prostém a účelném Soderberghově stylu, kdy se všechno tváří hrozně zmatlaně a až na konci vykoukne ona genialita celého plánu. Ani zdaleka se to nestalo tak úspěšné jako Dannyho triptych, ovšem špatné to není. Tatum s Driverem mají své bratry na háku a Craig? Ten musel být super vděčný za roli stavějící bondovskou image do kaleidoskopické formace - materiál matrice je totožný, jen ta reinkarnace je krapet mešuge. 80%

Šílenci na prknech (2001)

Svého času mě to minulo a dnes už si k tomu nedokáži najít cestu. Jó, Victoria bývala kus, jó je tu pár slušných fórků, jó, na ty, co to umí na prkně, se dá se zájmem dívat, ale bože (!), všechno to okolo je tak děsná vata (navíc i s tou Victorií je to dudy-free), že se to navzdory ideální stopáži dá ustát jen tak tak. 30%

V utajení (2017)

Další z celé plejády neurážejících filmů na jedno podívání. Zápletka běžná, dějový twist očekávaný, produkce vedená ve stereotypním rytmu. Snímek v podstatě vyčnívá solidním obsazením a čistě pro našince závěrečnou pražskou tečkou. 60%

7 životů (2017)

Podle hesla nemusí pršet, stačí když kape vnímám tento úsporný (predikcí budoucnosti, nikoliv titulní multi-rolí) scifáč. Jde vlastně o souhrnné žánrové klišé, s nepřekvapivou pointou, zato s chutí a nekompromisně odvyprávěné. Nakonec, nemusí být všechno třeskutě překvapivé, někdy stačí nakažlivé nadšení. 75%