Dokonalý trik (2006)

Líbilo se mi to? Já snad ani nevim. Konec jsem dojížděl, když mi končila směna a asi jsem byl už myšlenkama v posteli..nejspíš se na to budu muset někdy podívat znova.

Šéf na grilu (2011) (pořad)

Grilování, to je moje. Rád se něco přiučim, kuchařku už mam taky...snad jen Halina mi tam přijde úplně k ničemu.

Snadný prachy (2010)

Uf, takhle syrový kriminálky uměj jenom Angláni a Švédové. Vlastně si nepamatuju žádnej švédskej film, kterej bych si kdy dal do škatulky "blbej". I tady se to hemží různejma národnostma a jazykama od Švédů, přes Srby až po jihoameričany a zase se všechno točí kolem koksu a prachů. Namyšlenej zchudlej hejsek se proto připlete ke špatný straně, aby moh machrovat před svejma prachatejma kamarádíčkama. Ale to ještě neví, že tam to jde snadno, ale ven už podstatně hůř. Filmu nemam co vytknout-postavy super, kamera taky, napětí až do konce. Vlastně jo-Dejan Cukic dostal strašně málo prostoru.

Americký gangster (2007)

Parádní kriminálka ze 70. let, kde drogovej král Frank Lucas vévodí takřka celýmu východnímu pobřeží a detektiv Richie Roberts jakožto ultračistej polda je mu v patách. O to lepší je, že je to založený na pravdivý události. Občas je možná něco trošku jinak, ale o tom už filmy bejvaj. Ani ta sestrakramenstky dlouhá stopáž (cca 170 minut) mi moc nevadila. Je to každopádně nadprůměrnej snímek a Ridey Scott by moh klidně natočit další kriminálku. Akorát to nemělo to známý "něco", co by mě vystřelilo z pantoflí a já moh dát plnej počet. Nicméně to nebylo daleko.

Záhada hlavolamu (1993)

Šípáky jsem žral a komiksy (dokonce původní od strejdy) pořád mám. Nečekal jsem moc, a nakonec to byl příjemně strávenej večer s drahou polovičkou. Některý záběry byly dost dobrý, což se o hlavních hercích říct nedá. Takhle utrápený dialogy jsem dlouho neviděl. Každopádně to byla jejich první a poslední role...což je možná i dobře. Celkově to ušlo, čekal jsem větší botu.

1000 Frames (1960) odpad!

Až mě jednou vyrazej a rozejde se se mnou slečna, pak budu mít dost času na to, abych si hrál na umělce a vyrobil něco podobnýho. A nebo ne. Lepšího. Nazvu to "1001 Frames". Muhaha! "Pliv".

Spojenec (2006)

Dá se vymyslet perfektní plán jak vykrást banku? Clive Owen na něj přišel. Ale Denzel Washington s pleší a knírkem jako podivnej polda se mu v tom snaží zabránit. Já se bavil, což bylo hlavní. Další snímek co mi pomoh přetrpět nudnou noční směnu. Ani mi moc nevadilo že mi Denzel nesed, že Jodie Foster mi byla hodně nepříjemná a že měl film na můj vkus tak o dvacet minut víc než bylo třeba. Nejvíc jsem si užil Owena, kterej si podle mě zasloužil trochu víc prostoru. Na černošskej slang Denzela o tom co vytáhne na svojí slečnu jsem nebyl moc zvědavej. Ale použít záznam proslovu Envera Hodži a totálně zmást NYPD? To je jiný kafe!

Všemocný (2011)

Já bych tabletku co mi mozek rozjede na 100% snad ani nechtěl. Víc věřim svýmu přirozenýmu myšlení a úsudku. Na světě jsou chytrý lidi a blbci, je to vyrovnaný. Na druhou stranu, vyzkoušet takovejhle matroš docela láká, třeba jen jednou.... Každopádně se jedná o zajímavý a neokoukaný téma, zpracování bylo v pohodě a herci taky ušli. Takže k zabití noční směny to byl ideální snímek. Snad jenom ten Rusák, kterýho hraje Welšan(!!!) je hrozný klišé. To si moh Neil Burger odpustit.

Londýnský gangster (2010)

Těšil jsem se na solidní kriminálku z Anglie, ale dostal jsem krimi-romanticko-komediální paskvil. Od půlky už nic nedávalo smysl, já se ztratil, logika šla někam na vejlet a konec mě ještě ke všemu namíchnul. Colin si odehrál svoje, Keira taky (i když tady mi přišla jakási...nehezká), David Thewlis si mě svym výkonem získal nejvíc a zbytek byla snůška rádobyherců co přehrávala ostošest. Že jsem nedal jen dvě hvězdy má na svědomý skvělej soundtrack a moje láska k anglickejm kriminálkám. Ale jinak to byla bída.