Muž v ohni (2004)

Je vidět, že Denzel Washington je Pan herec s velkým P. Malá Dakota Fanning, dětská herečka nespočetněkrát oceněná za svůj osobitý styl hraní mi přišla v tomto filmu vhod. Jenže celý příběh má pár jenže. První část byla jakože dobrá, zábavná, jenže pak se to nějak začalo ubírat divným směrem. Chvíle menší nudy střídá akce ale výsledek je lepší průměr. Tento film je tak na jedno podívání a doporučení někomu. Ale podruhé už se na něj dívat rozhodně nemusím. 4*

Tenká červená linie (1998)

Válečné drama , psychologicky popisující jak je vlastně válka zbytečna a dokáže člověku vzít uplně vše. Kamarády, rodinu, život, svobodu, prostě vše. Proč bojovat? Proč zabíjet druhé? Válka vykreslená a vycházející z postav, které přemýšlí nad podstatou bytí.

Neporazitelný: Vykoupení (2010)

Jurij Boyka! Díl od dílu to bylo lepší. Jednička neporazitelný s Wesley Snipesem nebyla špatná ale dvojka byla lepší a třetí díl tomu nasadil korunu. Více kopání, více režijní a scénaristické práce a zajímavější průběh filmu. 4*

Odpočítávání (2010)

Jak málo stačí k dětské radosti, kterou dokáže samuel L. Jackson divákovi nabídnout. S radostí a jakou chutí dokáže Michaelu Sheenovi coby teroristovi odsekávat kousky prstů, dávat elektrické šoky a hezky jej mučit aby vyzradil kde bomby jsou. Násilí moc nemusím ale tohle mě prostě do křesla dostalo.4*

To byl zítra flám (2010)

Nemohu při shlédnutí tohoto filmu se zbavit pocitu, že jsem již někde někdy viděl něco, kde cestovali do minulosti přes vířivku. Ale i tak se na to dalo kouknout. Bavil jsem se jak už dlouho ne, jelikož v dnešní době je na světě spousta pubertálních komedií kde chtějí jen 15ti letý děcka přijít o panictví. Sice i zde jsou vtípky 40níků, kteří si chtějí zavzpomínat a přitom dostanou šanci ty své ideály realizovat.4*

Náhradníci (2009)

Začátek filmu se zdál zajímavý. Jenže o pár minutách nudného příběhu začínal se unášet na vlně nudy. Z té nudy člověka nedokázal vytrhnout ani sám Willis. Ten nudil stejně jako celý příběh umírajících náhradníků. 2* dám snad jen za jakž takž zpracování a další za to, že to nevypadalo celkově jak céčkový film a aspon se někdo snažil aby to vypadalo jako béčko.

Dobrý ročník (2006)

V roce 2006 jsem chtěl na tento film jít do kina. Ó jak jsem mohl být tak hloupý a nejít. Pohodový film akorát tak na pohodové odpoledne, odreagování a pobavení. Vynikající film, který hereckým obsazením dokáže zaujmout. Ale, co opravdu je hodně velký nezvyk a dokáže dráždit jsou brýle hlavního hrdiny. 4*

Těžká váha (2005)

Rocky Balboa ve 30tých letech. Nejdříve prohrává a pak najednou levý hák, pravý hák a K.O. Pojetí, příběh, nemělo to chybu. Bohužel člověk by se chtěl i bavit a u tohoto asi moc zábavy neužije. To ať si raději pustí toho Rockyho. Ale jako rádoby pohled do života uspěšného boxéra, který si sáhnul až na dno aby se dostal zase na vrchol je to opravdu povedené. 4*

Labyrint lží (2008)

Leonardo už není ten osliznutý cucák jak jej známe z Titanicu. Konečně už vypadá jako chlap a dostává zajímavější role. Mělo to nápad, mělo to zápletku, nechyběla i akce ale bohužel nechyběli i hluché části. 3*

Na odstřel (2009)

Novinář, hledající pravdu a chránící svého kamaráda nakonec zjistí, že tím kdo je opravdu špatný je jeho kamarád. Nastává chvíle pro rozhodnutí. Pravda nebo kamarádství? 4*