Harry Potter a Princ dvojí krve (2009)

J.K.Rowlingová poslední díly psala na přání jako jukebox. A je vidět, že to neměla dělat. Stala se komerční loutkou režisérů, sponzorů a nenechavců. Původně první díl byla krásná pohádka kdy postavičky se oblékali slušně. Do celé pohádky mi zapadali. Postupem času, kdy se z toho snažila Rowlingová vytřískat maximum postavičky ztráceli ten pohádkový nádech a celý příběh se přikláněl k realitě. Konec příběhu o Harrym Potterovi. Tento díl mi přišel jako laciná teenagerovská komedie ze střední školy ale né v americe ale na střední v Bradavicích. Krásní mladí teenageři se MUCKUJÍ a příběh ztrácí pointu. Chtěl jsem sledovat příběh o Harrym Potterovi ale musel jsem koukat na Puberťáky jak se olizují. Sice příběh byl naprostá nuda ale některým slovním gagům jsem se opravdu zasmál. Vtipu tam bylo o něco víc ale bohužel to ztratilo smysl. 3 * za humor nic víc.

Rambo: Do pekla a zpět (2008)

Ou ou ou. Nepokoje v Barmě přilákali pobožné přidat ruku k dílu a pomoci obyvatelům aby se měli líp a byli zajati chvíli po příchodu. Následuje záchraná akce žoldáků, kterou nakonec vede John Rambo a začínají jatka. Předchozí tři díly měli krve dostatek v každé části filmu. Zde jsou jatka pomalu od začátku až do konce. Ale tím ten děj ztrácí na kvalitě. Ale i přesto, že je Sylvester už starší pořád to bylo ucházející. Jen lehce to sráží fakt, že to, co již nemohl Sylvester uběhat, nahradili galony krve a tunou masakrů. Ale za to já děkuji.****

Terminator Salvation (2009)

Film ve kterém se má zachránit pár důležitých lidiček. Ale ty mají tak rozdílné ulohy, které absolutně na začátku nejdou pochopit. Nelogické scény. Možná dobré vizuální efekty ale jejich nelogičnost mě dohnali zase k tomu, že jsem začl znovu o filmu přemýšlet a byl jsem zklamán. Bez Arnieho Schwarzeneggera tenhle film absolutně ztratil smysl. Vůbec ani nechápu proč se to točilo.

Nebe a dudy (1941)

Krása a uklidnění se skví v tomto filmu. Pokadé když to vidím tak se uklidním a nemyslím chvíli na to jaký svět je. Je to krásná nostalgie si představit, že v tom filmu je taková krásná doba kdy člověk nemá nic a přitom se vlastně má tak blaze :)

To neznáte Hadimršku (1931)

To neznáte Hadimršku pánové, ten když se rozjede......:D Vlasta je bůh.Každému flmu dokázal dát ten správný náboj.

Nanking! Nanking! (2009)

Fíchhh. Co k tomuto dodat. Silné pojetí vpádu Japonska do Číny a brutální vraždení čínských vojáků způsobem tak nelidským, že až člověku běhá mráz po zádech. Brutální znásilňování žen v jakémkoliv věku a absolutní nezájem o lidský život po shlednutí tohoto filmu ve mě zanechali jakýsi šrám toho, že lidé byť jsou jacíkoliv dokážou být pěkný zrůdy,pokud dokážou a povolí tohle. Co se týče filmu tak první část byla kamerově zpracována dobře a kvalitně ale v druhé půli jsem byl spíše zklamán nejistým a odpudivým pohybem. Ale i přes tento nedostatek 5 hvězdiček.

Pohádky na dobrou noc (2008)

Sice nejsem žádný fanda pohádek a už na to mám věk ale člověk není nikdy starý na to aby se podíval na dobrý příběh kde dobro zvítězí nad zlem a příjemná pohádka pohladí po duši i staršího člověka. Byl jsem velice spokojený při sledování téhle rádoby pohádky. Myšlenka pohrávat si s dětskou fantazii je opravdu dobrá a já musím říct, že dlouho jsem neviděl takovou dobrou pohodičku jako bylo toto. Aji jsem se zasmál a pozapoměl že už mi není 8 let:)

Transformers (2007)

Šílené zklamání. Jako malý jsem hltal každý díl kreslenýho seriálu Transformers. Jednou jsem se i těšil kdyby byl hraný film. Dnes říkám ne. Velkohubost a monstrozita tohoto projektu mi říká, že film tak maximálně lahodí oku průměrného diváka. To, co občas mleli herci mezi sebou bylo upjaté a někdy až očekávající a trapné. Příběh byl velice slabý. Ten mě nejvíc zklamal. Ale pobavilo mě jak hezky to bylo zpracované. Na to jsem se těšil jak malý kluk a díky tomu to je pro mě průměr a tudíž film na jedno podívání.

Gran Torino (2008)

Clint Eastwood zde hraje vetrána z války. Veterána, který si nese nepřijemný zážitek v duši. Byť v tomto filmu nesnáší rákosníky (jak jim říká), tak i přes nenávist si k nim najde cestu a spřátelí se s nimi. Zaujalo mě to. Starý zatvrzelý rasista. To podaní ve formě Clinta mi sedlo. Jeho slovním obratům jsem se musel až smát. Super film.

Válka (2002)

Nechci být šťoura nebo nevděčný ale má to dost much. Film je vlastně o několika lidech zajatých v Aslanově skrýši v Čečensku. Hlavní hrdina vypadá jak teenager který zrovna přišel z diskotéky. Nakonec ho John požádá o pomoc a on se stává vraždícím strojem. Sakra. Taková změna. Víceméně absolutně nechápu, co to vypouštěli (ne oni nestříleli ) z těch stíhaček a vrtulníků. Sotva to letělo ale hlavněže to kouřilo. Bylo to laciné až moc. Konec byl tak slabý, že mi to znechutilo celý film.