Válečník (2001)

Asi budu rekordman co se týče negativniho hodnocení, ale co se dá dělat. Tento film mě skutečně nezaujal a za kvalitní ho nepovažuji. Poměrně ubohý a tuctový příběh, kdy se aktéři staví do hodně laciných a zároveň nesmyslných póz, které byly k vidění ve filmech už tolikrát. Stejně negativní hodnocení mám pro hudbu, která sice místy není špatná, ale v mnoha jiných okamžicích je celkem tragická. No a bojové scény nijak nevybočují - přestože jsou místy efektní a určitě realistické, pro oko diváka působí značně zmateně a zdlouhavě. Musu nemohu doporučit, dost sem se u něj nudil a to i přesto, že válečné fillmy patří mezi mé oblibené.

Vrtěti psem (1997)

Neuvěřitelně aktuální ironická komedie o tom, jak se dělá politika. Přestože vznikla již před pár lety, je nyní snad atuálnější než v době svého vzniku a napovídá tak, že cirkus v amerických volbách a zahraniční politice je pořád o tom samém - najít vhodného nepřítele, dojemný příběh, charakterního hrdinu a hlavně z toho vytřískat co nejvíce voličských hlasů a obalamutit tak naivní veřejnost (americkou). Herecký koncert Dustina Hoffmana a Roberta de Nira v roli dokonalých mystifikátorů, kterým nic není svaté a čím je vymyšlená pohádka absurdnější, tím má větší šanci na úspěch. Po většinu filmu vás bude tato dvojice nutit k smíchu se svými krkolomnými nápady na záchranu prezidentské volební kampaně. Vše je nakonec přece jen show business ... Jako výtku bych však přece jen uvedl, že film není až zas tak strhující a čistě zábavný, jak by mohl být.

Společnost mrtvých básníků (1989)

Výborný inteligentní film ze studentského prostředí o hledání vlastního názoru, místa ve společnosti a charakteru. Přitáhne vás hlavně několika chytlavými a dojemnými momenty, oproti podobným filmům však i ve zbývajícím čase nabízí dobrou podívanou.

Chicago (2002)

Ani na podruhé mě tento muzikál nijak zvlášť nezaujal. I když mu musím nechat skvělé herecké výkony, a to od herců, do kterých bych to nikdy neřekl, dále pár zajímavých momentů a vlastní hudbu. Celkově je však hodně chabý po stránce atmosféry, děje a vtažení diváka do filmu. Připadá mi, že místo aby zpracování sloužilo příběhu, tak je zde příběh pouze aby vůbec mohl tento film existovat. V porovnání třeba s Moulin Rouge je to hodně nevýrazný film.

Maverick (1994)

Naprosto perfektní komedie z prostředí divokého západu a karetních hráčů, s velmi dobrým hereckým obsazením, doslova nabitá vtípky toho nejtěžšího kalibru. Nenechá vás ani na chvíli vydechnout až do samotného finále. Tohle musíte vidět.

Den poté (2004)

Klasický katastrofický film plný dobrých efektů, několika nelogičností a opravdu nechutných amerických žvástů. Nabízí se srovnání třeba s Armageddonem, oproti kterému nemá ani takovou atmosféru, ani tak dobrou hudbu, humoru je taky po skrovnu a je celkově o dost slabší. Poskytuje přesto dobrou zábavu na 2 hodiny, ale ničím nepřekvapí (spíš naopak). Doporučuji nedívat se na posledních 10 minut, protože to co na nich autoři filmu předvedli, by opravdu mohlo někomu způsobit nevolnost. Nejde mi do hlavy, jestli to ti amíci opravdu myslí vážně nebo už si dělají srandu.

Jak nezískat Pulitzera (2003)

Film z novinářského prostředí o vycházející hvězdě prestižního listu, která si svými vymyšlenými články sice získává vděčné čtenáře, ale zárověň tak pracuje na svém pádu. Dobrá studie notorického lháře. Film s vcelku slušnými hereckými výkony, dobrým příběhem a mírou zábavy.

Sexbomba od vedle (2004)

Skvělá mírně erotická komedie, místy i trochu více než mírně. Více je asi zbytečné o komedii psát, snad jen, že ve vybrané společnosti dokáže opravdu zabodovat.

Vesnice (2004)

Pokud by někdo šel na tento film zlákán ukázkami z kina, byl by asi hodně překvapen. To, co se tvářilo jako napínavý výpravný horor, je ve skutečnosti spíš zajímavý tajemný film s řadou mrazivých momentů a překvapivým vyvrcholením. Po dějové stránce je vesnice poměrně chabá, rozvláčnější, soustředí se spíše na budování atmosféry. Každopádně zajímavý počin vyčuhující ze současné produkce, který stojí za to zhlédnout, pokud se aspoň trochu rádí bojíte a dokážete ocenit dobrou myšlenku. Mám ale pocit, že to mohlo dopadnout i lépe.

Zuřící býk (1980)

K tomuto filmu jsem přistupoval jako k živoucí legendě, která je jedním z pilířů kariéry Roberta De Nira. Ale jinak jsem po rozporuplných reakcích z různých zdrojů nevěděl, co mě čeká. Ale musím uznat, že přes určité specifika (černobíle) se jedná o kvalitní film, který možná místy není tolik zábavný, ale určitě je hodnotný. Skvělá sonda do světa emocí a zuřivosti, silný příběh o člověku.