• Romantický

Virdžina (1991)

Komorní příběh z horské vesnice kdesi v bývalé Jugoslávii. Mám ráda historické příběhy z evropského kontinentu, pokud do nich nezasahuje americká produkce. Stylově mi to připomíná staré slovenské filmy, možná za to může i ta hudba. Líbilo se mi i téma příběhu, je zajímavé dozvědět se k jakým praktikám lidé z nouze přistupovali. Za mě silné tři hvězdičky.

Mrtví neumírají (2019)

„To udělalo divoké zvíře? Nebo celá smečka?“ - Jo byla to blbost, ale já se bavila. Škoda, že Tilda nedostala více prostoru, ale i tak mě ten její outfit á la Kill Bill pobavil. Jarmusch sice vykradl, co mohl, ale film se tím nijak netajil, takže taková Zombie komedie, která rozhodně neurazí, ale ani nenadchne.

Krvavá nevěsta (2019)

Ready or not – v překladu Krvavá nevěsta? Tedy ty české překlady... A Samara Weaving je strašně podobná svému strýci Hugovi. To je asi tak jediné pozitivum, protože hereckým výkonem mu nesahá ani po kotníky. Film je plný opakovaných nesmyslných úmrtí, odporná a ještě odpornější zranění, to už opravdu raději Tarantinovské hektolitry krve. A na to jak byla Grace zraněná, si vedla lépe než Robocop. Původně jsem myslela na dvě hvězdičky, ale v závěru zůstala jen jedna za A. Brodyho...

Jedné jarní noci (2019) (seriál)

Slabé tří hvězdičky. Nějak jsem nepochopila to nadšené hodnocení. Líbil se mi soundtrack (konečně pořádná poslouchatelná hudba a ne to tklivé kvičení, v kterém se mísí korejština s angličtinou), líbil se mi vztah mezi sestrami a fandila jsem té nejstarší z nich. Vztah ústřední dvojice mě přestal bavit asi po pěti dílech a musím uznat, že tam byly i úseky, kdy jsem měla co dělat, abych nepopadla myš a nepopotáhla příběh dál.

Nově psané dějiny (2019) (seriál)

Tak po vysokém hodnocení, co jsem zde viděla jsem si řekla „fajn“. Mám ráda historické filmy, ale nějak mi vadilo chování hlavní hrdinky. Byla nezávislá, na mě (a na dobu, ve které žila) příliš problematická a často věci dopředu nepromýšlela, přesto vždy měla pár chytrých vět v záloze a ještě více přátel, kteří ji ze všeho vysekali. I přesto si myslím, že ani v 19. století by řada věcí poddaným jen tak neprošla (tak jak to procházelo jí). Jinak mladý princ byl roztomilý, ale pro mě po čase nudný, takže se mi zase stalo (jak se mi bohužel stává často), že mě zajímaly naprosto jiné postavy, než ty hlavní (jako úředník Min, úžasně prdlá služka, která mě vždy dostala či druhá výraznější písařka a korunní princ). Zápletky zajímavé, hlavní hrdinka starší než hlavní hrdina a i téma křesťanství, mě překvapilo. Na začátku jsem přemýšlela nad více hvězdičkami, ale poslední díly mě pak přestávaly bavit, takže...lepší tři hvězdičky.

Dark Blood (2012)

Tři hvězdičky, věřím, že kdyby se ten film podařilo dokončit mohl to být i podařený thriller, takhle to vše strašně rušily ty komentované výplně, v kterých se snažily propojit nedokončené úseky. Škoda Rivera P. - role nevyrovnaných samorostů mu šly perfektně, pravděpodobně proto, že hrál sám sebe.

The Brandon Teena Story (1998)

Slabší tři hvězdičky. Dokumentární filmy se obecně hodnotí dost špatně. Vím, že to mělo být zaměřené především na poslední dny B. Teeny, ale i tak mi nějak chyběla jakákoliv zmínka o jeho/jejím dětství. Nejvíc se tam asi řeší situace po smrti, což mě mrzí. Očekávala jsem, že se dozvím více o osobnosti Teeny. Každopádně to byl docela dobrý vhled do psychologie jednotlivých figurek ve Falls City. Kladně hodnotím i záznam z výslechu po znásilnění (ten šerif byl skutečně***). V dokumentu mě bohužel dost rušily hudební vsuvky, které to celé zbytečně natahovaly.

Bromance (2015) (seriál)

Tak tohle jsem fakt přetrpěla. Je to snad první asijský seriál, kde jsem si musela v mnoha místech pomáhat popotahováním myší. Jinak naivity kopec – když zvládl odrodit kůzle, tak odrodí i dítě, a to ještě v autobuse plném lidí, žena, která se vydává za muže se chová na pěst a neustále ječí a mluví jak pětileté dítě, ale nikomu to nepřijde divné. Kromě toho mě Megan Lai přišla nepřitažlivá, jak v roli muže, tak i ženy (přitom jinde tak strašná není). Zvuk hrozný, kamera zabírala i kompars stojící kolem a čekající na pokyny režiséra...Dvě hvězdičky za to, že tam byly hlášky, kterým jsem se zasmála, a když se líbali, tak to tak i skutečně vypadalo.

Ki hwanghoo (2013) (seriál)

Tak další z mnoha historických seriálů, které se historie drží jen povrchově, je za mnou a já se cítím zcela vyčerpaná. Do 30. dílu jsem to zvládala, ale pak se dostavila i nuda, někdy to bylo opravdu jak telenovela – chyběl mi tam už jen Cimrmanův „strašný vichr z hor“. Jak je možné, že když se řeší důležité věci, tak je vždy někdo slyší a ten někdo stojí přímo za nimi? Hlavní postavy mohou být probodané skrz na skrz a přežijí a pak stačí jediný závan větru a jsou okamžitě pod drnem. Neustále tu někdo pláče nad jedním mrtvým a pak tečou potoky krve a nikdo nehne ani brvou. Jsem na to sice v případě asijských filmů zvyklá, ale tady mi to někdy už fakt vadilo. I typizace postav byla strašně průhledná – Yuan = špatný,fuj. Koryo = hrdina, hurá. Nebýt Tal Tala a Feisu, tak to snad vzdám, především díky nim je i moje hodnocení v průměru.

Geomsaekeoreul ibryeokhaseyo: WWW (2019) (seriál)

Pohled do vedení internetových firem z pozice tří nezávislých žen. Z nichž je každá úplně jiná a tudíž i každá jinak prožívá svůj soukromý život. Jedna možná až příliš vyhrocuje vztah se sympatickým mužem, který je o deset let mladší. Další má zvláštní vztah – nevztah se svým manželem a ta poslední nejdřív všechny fyzicky ohrožuje (protože zvládá snad každé bojové umění), aby nakonec... No byla to docela zajímavá odpočinkovka. Nic zatěžujícího (tedy než jsem si zvykla na všechny ty věci točící se kolem webových portálů:-)).