Petr23

okres Třebíč

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9
    • 10.8.2014  15:54
    Divergence (2014)

Asi v úrovni podobnych jiných filmů pro náctileté, jen ne úplně vydařené. Řekl bych ze s horším nápadem než u Hunger games. Bohužel mi vůbec nesedla hlavní hrdinka (nevhodný casting), pokud člověk nemůže v takovémto filmu sympatizovat s hlavním hrdinou, je asi něco špatně.

• 9.8.2014  17:59

Asi stejně "vtipné" jako předchozí díl..

• 8.8.2014  14:58

Zlatá trilogie od Raimiho... Už předchozí Amazing spider-man mě hluboce zklamal a bohužel ani jeho pokračování mi radost rozhodně neudělalo. Stupidní dialogy, předvídatelné chování postav, které jsou ke všemu nevěřitelně ploché a nezajímavé. Hlavní postava spider-man se zde většinu filmu chová jako labilní třinácka, a nedokáže řešit nic jiného než svůj vztah s Gwen.. Tomuto problému zde bylo navíc na můj vkus obětováno příliš mnoho času.. Proč musí být většina komiksových filmů postavena na akčních scénách a romanci hlavních postav? Jednomu superhrdinskému filmu se to povedlo, a to Kronice (z níž mimochodem přichází její hlavní hrdina sem a ztvárnil zde jednu ze záporných postav). Co se týče záporáků, nemám nic zvlášť proti, jen sem byl zklamán především z nenadálé, a ne moc logické proměně Electra. Harry, jehož ztrárnil Dane DeHaan byl zahrán výborně, jen mu bylo věnováno příliš málo času na projevení. Plus si zaslouží vizuální stránka (bleskové efekty), efektní kamera a s ní spojený střih. Bitva s Electrem byla jedna z povedenějších.

• 18.1.2014  22:27
    Carrie (2013)

Knihu jsem četl, proto jsem viděl i původní zpracování z roku 1976, z které jsem byl bohužel zklamán. Když jsem se dozvěděl že bude udělán remake tak jsem byl potěšený. Výsledek předčil mé očekávání! Moretz možná není ideální volbou pro postavu Carrie, ale své role se zhostila více než dobře.

• 17.1.2014  18:33

Zdařilé pokračování kvalitního animáku. Je škoda plytkého příběhu který je bohužel plný stokrát ohraných klišé. Naneštěstí to alespoň z části kompenzují občas vtipné scénky se značným množstvím roztomilých jídelních zvířátek.

• 12.10.2013  23:05

Konečně dobrý Pixar animák! Po filmech jako - Auta 2 který byl hrozný, Rebelka - průměrná, se konečně studio probralo a dokázalo co vlastně umí. Jen tak dál!

• 5.10.2013  22:28

Od doby Avatara jsem neviděl tak skvěle technologicky natočený film. Na snímek jsem se těšil z mnoha důvodů, bitvy obřích robotů s obřími monstry jako jsou Godzilla nebo Cloverfield? Kdo by se netěšil? Naneštěstí jsem se těšil právě na megalomanské souboje. Ani ve snu by mě nenapadlo že právě ty (ač byly naprosto dech beroucí, a na velkém plátně, nebo na velké televizi s Blu-ray kvalitě nepřekonatelné, v poslední době srovnatelný je jen Avatar) bych odsunul do pozadí, a soustředil se spíše na celé to univerzum Kaiju a mentální spojení lidského a stroje. Naivnost celého příběhu je lepší raději nevnímat. Zklamán jsem byl také z postavy jednoho z vědátorů, pomohl by lepší casting. Ač zajímavá jejich role byla pro příběh, byla podána strašně zkratkovitě a útržkovitě. Přesto je to úžasný zážitek ke kterému mohou pokračování Transformers jenom s obdivem vzhlížet. Bravo del Toro!

• 8.9.2013  21:51

Kvalitní hororový thriller s kvalitním hereckým obsazením a skvělou atmosférou. Jeden z nejlepších filmů co jsem za poslední dobu viděl.

• 8.9.2013  21:48

Fajná zábava. Podobně jako Muži v černem baví a nenudí. Navíc vizuální stránka filmu dává bod navíc.

• 7.9.2013  17:00
    Kick-Ass 2 (2013)

Druhý díl jde i přes změnu režiséra ve šlépějích prvního dílu. I přes snahu scénáristů si ovšem nelze nevšimnout jeho plochosti oproti předchůdci. Zkrátka ta špetka originality se vytratila a zbylo tu zábavné, leč bohužel ne tak originální pokračování příběhu kluka, který se snaží stát superhrdinou. Příběh v mnoha momentech paroduje (kopíruje?) klasická komiksová klišé. Tyto momenty jsou i přesto zábavné. Ale nenudil jsem se ani chvíli, děj ubíhal zběsilým tempem až k samotnému konci a já si užíval kvalitní zážitek. Ač ne tak dobré jako první díl, já jsem s pokračováním spokojen.

• 25.5.2013  13:50
    Star Trek (2009)

Seriál ani jiné filmy z univerza Star treku jsem nikdy neviděl. Moje první setkání s tímto fenoménem bylo prostřednictvím tohoto nového zpracování. Už z počátku jsem se bál nepochopení děje, ale naštěstí Abrams dokázal, že zvládne děj i zpracování předvést novému publiku. Pro mě jako laika v sérii mi možná unikly souvislosti nebo narážky, pro které se film bude líbit i ostříleným fanouškům.

• 22.4.2013  19:48

Velké plus pro Marlona Wayanse.

• 16.3.2013  23:56
    Atlas mraků (2012)

Dokonalé, přes úžasnou hudbu, okázalé kostýmy, strhující kameru a množství různých časových rovin nádherně do sebe zapadajících. Bál jsem se, že se ve filmu nebudu orientovat, ale mistři režiséři se postarali aby jsme se neztratili a užívali si to. Filozofické vsuvky tu fungují dokonale, na rozdíl od "Stromu života", a dávají filmu osobitou jiskru. Rozhodně zvažuji druhou projekci..

• 10.3.2013  13:41

Film v mnoha věcech odlišný od předchozích Tarantinových počinů, ale přesto charakteristický. Především to bude přímočařejším podáním vyprávění, který mi dokonale sedl k tomuto tématu. Django má charisma, jeho německý kumpán je příjemně zábavný. Di Caprio si zde střihnul také vynikající roli, především pak v jedné scéně byl excelentní. Rozhodně film od Tarantina na který se v budoucnu podívám znovu.

• 2.3.2013  19:40
    Legendy staré Prahy (TV seriál) (2013)

Je bezesporu chvályhodné, že se v dnešní době čeští tvůrci rozhodli pustit do tématu staropražských pověstí. Největší předností tohoto počinu je bezesporu animace, která není dokonalá, ale bezesporu tu vystihuje atmosféru a ducha Prahy. Těším se na další díly, a přeji tvůrcům mnoho úspěchů do budoucna.

• 28.2.2013  23:19

Hovořit o příběhu nemá cenu, ale přesto se tu najde pár zajímavých zvratů, u kterých je poznat že jsou z knižní předlohy. Originální animace, která je z velké části inspirovaná del Torem. Z velkého množství mýtických postav se jednoznačně povedla postava Jacka Frosta. Sledování jeho příběhu pro mě bylo během celého filmu jedním velkým tahákem. Bylo vidět, že je film z velké části dělán na efekty a pro 3D, takže jestli máte doma velká plátna či obrazovky, nebo dokonce vše ve 3D, užijete si film dle mého ještě více.

• 8.11.2012  15:00

Na tomto (dá se říct) remaku prvního dílu mě zaujal jen Dr. Curt Connors spolu s kvalitními akční pasážemi. Ale film sráží podle mě naprosto špatně obsazený Andrew Garfield, a neumělý přístup k humoru.

• 27.10.2012  21:01
    Kronika (2012)

Kam se hrabou všichni Spider-meni, Avangers, Iron-meni, když se dá za mnohem menší peníze natočit takový skvělý film jako je Kronika? Úspěch tohoto snímku dlí především v tom, že se nesnaží působit tak "cool" v očích diváků, kteří jsou zvyklí na plno CGI efektů a frenetické akce. Na začátek tu máme klasický příběh o outsiderovi, kde nejsou žádné schopnosti. Tím lépe, protože až se dostanou na řadu, tak tu vidíme tu hlavní přednost filmu. A tím je, že hrdinové si své schopnosti UŽÍVAJÍ!. Nechtějí hned zachraňovat svět, jít ve stopách dobra či zla. Nic takového. Jsou to prostě mladí teenageři, řešící své každodenní problémy. Tím jak začínají poznávat své schopnosti mi připomněli mnohé sny, co se zdávali když jsem byl malý (telekineze, létání), proto i k hodnocení připočítávám i takové malé bezvýznamné plus. Doufám že v chystané dvojce (která je chystaná na rok 2014 se režie opět ujme Josh Trank, a předvede minimálně stejný výkon jako tady.

• 27.10.2012  20:28

Jen škoda že to nebylo více vtipné, čekal bych větší využití potenciálu k humoru. Chvíle nudy se střídaly s vtipnými pasážemi. Herci byli vybráni dokonale a celé to uteklo docela rychle, proto takový průměr 3*.

• 26.10.2012  13:55
    Avengers (2012)

Nevím co na tom všichni tak opěvují, viděl jsem mnohem lepší komixové adaptace. Začátek byl více než nudný, a ani potom nebylo lepší. Jediní dobří z této party byli Thor a Iron man. Kapitán America tam byl trapný, Hulk tam měl jen jednu dobrou scénu (slabý bůh!), a zbytek ve složení Černé vdovy a lučišníka byl ÚPLNĚ ZBYTEČNÝ! Kdyby tam nebyli, nic by se nezměnilo. Scénář stál za houby. Ze začátku si každý jen honí triko, a jediný kus filmu který stál za zhlédnutí, bylo asi posledních čtvrt hodiny. Ale to mi vážení opravdu nestačí..

• 26.10.2012  13:25

Silně depresivní drama se úžasným hereckým výkonem Tildy Swinton.

• 24.10.2012  21:49

Příjemná změna oproti předchozímu dílu. Jen škoda, že se film nesnažil jít trochu jinou cestou. Začátek byl trochu nudný. Perfektně byl vybrán mladý K. Potěšila i nová postava Griffina. Příjemná popcornovka která neurazí ani neohromí. Soundtrack je parádní. Will je také opět špica!

• 14.10.2012  15:16
    Madagaskar 3 (2012)

Ani jsem nečekal že s novým dílem příjde tolik inovací v oblasti charakterů postav. Oproti druhému dílu zde není tolik klišovitých postav. Změna prostředí filmu také pomáhá a ujeté zábavy zde není nouze.

• 12.8.2012  23:49
    Diktátor (2012)

Bohužel není to co jsem čekal. Sacha opět perlí kam chodí, ale scénář stojí za starou belu. Opět se zde omílá ohrané téma "napravení záporáka". Z velké části mi to připomínalo Zohana, přemíra podobných situací se objevovala i zde. Borat může dál slavit prvenství v Cohenově herecké kariéře.

• 25.7.2012  00:08

Silný snímek, rozhodně stojí za zhlédnutí...

• 7.7.2012  22:31

Celkem příjemná oddychovka. Nebýt občasných hluchých míst a nesympatických a prkenných postav, byl bych spokojen.

• 2.7.2012  22:58
    Barbar Ronal (2011)

Nemůžu se ubránit zklamání. Takový potenciál to mělo, který ale autoři "Terkla" nedokázali plně využít. Po vynikajícím začátku o vzniku barbarů se děj zvrtnul do takové chudé napodobeniny - Jak vycvičit draka.

• 30.6.2012  14:36

Po nepříliš povedených TV pokračováních příjemná změna. Jen škoda přílišné sentimentality, která z toho už nedělá takovou šílenou podívanou jako byly první tři díly.

• 16.6.2012  15:59

Po Clash of the Titans jsem čekal stejné zklamání. Ale kupodivu možná proto že tu měl pan režisér volnou ruku jsem byl překvapen. Béčkový scénář tu čekal asi každý, na druhou stranu jsem se nenudil. Škoda nedostatku zapamatovatelných scén, závěrečný "bosák" nebyl až tak cool že by jsme se z něj posadili na zadek. Líbilo se mi že tamní monstra mluvili takovým tím svým pradávným jazykem, taková maličkost, ale potěší. Podtrženo sečteno, přijemná nenudící popconovka.

• 29.4.2012  19:15

Potěšil mě návrat hrdinů z předchozích dílů, jinak naprosto příšerný film.

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9