Orphan (2009)

Nebýt povedené druhé poloviny, tak bych šel s hodnocením ještě níže. Na můj vkus byl film příliš rozvleklý, byly zde často scény zachycující detaily (ty mám rád, ale čeho je moc toho je příliš). Zkrátka zde zpočátku nebyl žádný spád, jen zvědavost která vás nutí se dívat dál. Scénář je také nejdříve průhledný jako igelitový pytlík, ale naštěstí během filmu nastane jeden zajímavý moment (nebo spíše zjištění), které mi dočista vyrazilo dech (snad nebude vadit když zmíním, že je až u konce) a jsem opravdu rád že nastal, protože do mě napumpoval nový zájem a já jsem si mohl famózní konec (který byl podle mého názoru z filmu nejlepší) opravdu vychutnat.

Pařba v Bangkoku (2011)

Ne tak dobré jako první díl. V principu jde ve stopách svého předchůdce, ale oproti němu je zde docela velká spousta hluchých míst a ne zas tak vydařených vtipů. Už proto, že vás příběh nemá čím novým překvapit, je to celkem pochopitelné. Na druhou stranu byl film svižný a zábavný. Celková stopáž tomu rozhodně prospěla. PS : Závěrečná prezentace fotek opět nezklamala :)

Dantovské peklo (2010)

O předloze jsme se učili v literatuře, a musím říct, že jsem si toho z hodin moc neodnesl. Tudíž jsem rád za toto "epické" oživení. Jistě, jsou zde ústupky věrnosti ztvárnění vůči stylovosti a svižnosti, ale koho to zajímá? Ten kdo chce literární hodnotu - nechť si přečte knihu nebo zajde na divadelní přestavení... Pro nás ostatní je tu kvalitní animované zpracování s úžasným audiovizuálním zpracováním, a s takovým spádem, při kterém se ani na chvíli nezačnete nudit. Líbilo se ztvárnění "pekelných příšer" a perfektní lokace pekla. A co se týče jednodušších dialogů - u tohoto typu filmu to nikoho nezajímá! Pro mě určitě velmi příjemné překvapení.

Občanský průkaz (2010)

Báječný film, opravdu jsem nečekal, že by mě film s takovým tématem mohl někdy bavit. Bude to asi tím stylem jakým se pan režisér rozhodl tento film natočit - musí se nechat, že forma vyprávění z úst dospívajících chlapců, má něco do sebe. Vím, že je film natočen podle knihy, bez urážky ale je poznat, že film s tak dobrým scénářem by leckterý dnešní český scénárista prostě nezvládl. Film mi příjemně utekl a já musím jen vyzdvihnout výkony mladých protagonistů, že se napoprvé zhostili svých rolí tak dobře. Ještě tímto vzkazuji Českému filmu: "Jen tak dál!".

Princ a pruďas (2011)

Pro mě velmi příjemné překvapení, po "Travičce zelený" se pan režisér vydal správným směrem a natočil tuto skvělou a osvěžující komedii. Jsem rád za každý film odehrávající se ve středověku, tím víc ve stylu "teenegerovské komedie. Ke kladům bych určitě zařadil výběr hlavních postav - všichni se bezvadně doplňovali a nestalo se mi že by mi nějaká postava doslova vadila. Dalším kladem je bezesporu hudba, protože pan Jablonsky složil naprosto věrnou středověkou hudbu která jen umocňuje některé monumentální scény. Na druhou stranu nemůžete od tohoto filmu čekat zázraky, najdou se zde i trošku nudné nebo zdlouhavé scény, někdy i tupé dialogy, ale to nic nemění na jeho kvalitách. V daném žánru nemá konkurenci, a myslím že i dlouho mít nebude...

The Angry Video Game Nerd (2004) (seriál)

Díky Videacesky jsem se dostal k tomuto skvostu, staré hry na konzolích jsem nehrál, takže možná proto mě to tolik baví :).

Lidice (2011)

K tomuto filmu jsem se dostal díky škole. Podle mě to až bylo zbytečně dlouhé...

X-Men: První třída (2011)

Po X-Men Origins: Wolverine jsem si První třídu opravdu užil. Bylo příjemné zažít to jak X-meni vlastně začali. Opravdu mě překvapilo že byl tak kvalitní. Člověk nepotřebuje vidět sérii X-menů aby si film užil ale když jste je viděli tak si ve filmu najdete plno vtipných narážek :)

Červená Karkulka (2011)

Co víc říct o novodobé Červené karkulce, která je jak z oka vypadlá typu "Stmívání"? Radši nic, protože takovou blbost jsem už dlouho neviděl. Nesympatická hlavní hrdinka, nagelovaný frajírek Petr, trapné pasáže vytažené z klasické karkůlky atd... Zkrátka raději si přečíst tisíckrát dílo od Bratří Grimmů než tohle!

Na vlásku (2010)

Zde je vidět důkaz, že se ve světe animovaného filmu najde skoro klasický příběh o ztracené princezně, zlé čarodějnici a pohádkovém světě. Žádný novodobý animovaný film se nesnažil jít cestou klasických Disneyovských animovaných filmů. Což je škoda, protože tuto mezeru skvěle zaplnilo právě "Na vlásku". Na začátek musím zdůraznit, že si film užijí děti (zvlášť holky). Protože co víc si může přát malá holka, než mít překrásné "zlaté" vlasy, mít ochočeného chameleona a čekat že ji osvobodí krásný "princ"? Ale přesto i pro nás starší je ve filmu něco, co nás dokáže zabavit. Zvláště vtipné pasáže kterých je víc než požehnaně. Především musím tvůrce pochválit za postavu Maximuse, protože tento super-turbo-ninja-čmuchající superkůň je prostě BOREC! (scénka na kládě je nezapomenutelná). Zkrátka, takových momentů by tam člověk našel víc.Teď se pomalu dostávám i ke zpracování, které je prostě - "pohádkové". Vidím, že animátoři udělali za těch pár let opravdu velký pokrok v animaci, detailech a zpracování postav. Myslím že mohu doporučit každému, kdo má malé děti a potřebuje je zabavit a možná se i sám vrátit do dětských let.