Vincent (1982)

Opravdu atmosferický krátkometrážní film. Prostě typický Burton.

Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna (2011)

Tak tu máme další díl kapitána Jacka Sparrowa. Opět tu máme vtipné momenty, plno soubojů a Johnnyno Deppa. S dalším a dalším pokračováním to je těžké, nelze ho udělat bez toho, abyste recyklovali předchozí díly. Například se podívejte kolik "soubojových scén" bylo ve třetím díle, zde je vynásobte stem a máte přibližný obraz toho co se tu celý film děje. Na druhou stranu je zde pár momentů které stojí za shlédnutí, zpočátku filmu to byly scéna z Londýna a poté scéna s mořskými pannami, která se mi z celého filmu líbila asi nejvíce. Narozdíl od předchozího dílu se film odehrává v zajímavých lokacích (některé byly opravdu povedené). Přibyla nová postava "pirátky'' která ztvárnila Penélope Cruz. Musím říct že jsem ji v jiných filmech hrát neviděl ,ale tahle role ji sedla dokonale, druhá postava co mě zas tak nepotěšila byla postava Misionáře, naprosto nechápu proč tam vůbec byl, ani za mák jsem mu nevěřil že dělá takovouhle činnost. A ten románek s mořskou pannou byl podle mě přehnaný. Po celkové rekapitulaci jsem ale příjemně překvapen, po nepříliš dobrém třetím díle jsem opět dostal chuť stát se pirátem...

Obřad (2011)

Příjemný film na večer, jen škoda že ho potápí první polovina, ta je sice atmosférou bezchybná ale prostě nemá spád. Zato ve druhé polovině se mince obrátí a najednou si film vychutnáváte plnými doušky. Navíc herecký výkon Anthonyho Hopkinse bylo vzhledem k jeho pokročilému věku obdivuhodné. Jediné co mi kazilo dojem kromě první poloviny bylo herecké obsazení Michaela, snad to bylo tím že se do role nehodil nebo tím že celá ta postava působila nesympatickým a toporným dojmem.

Insidious (2010)

Mistr hororu se opět ukázal v tom nejlepším světle, u málokterého hororu jsem měl tak často husí kůži a nával strachu. Co k tomu více dodat?

=3 (2009) (seriál)

Ten maník mě dokáže rozesmát, seriál má vtip :)

Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011)

Po těch letech s Potterem jsem rád za tak dobré ukončení. Film parádně navazuje na první část, jsem rád za návrat lokací z předchozích dílů, a celé to bylo skvěle udělané, já jsem spokojen.

Nekonečný víkend (2008)

Po prvotním nadšení ze zajímavého námětu jsem byl po zhlédnutí trochu rozčarován. Zprvu mě film nebavil, sledovat manželské hádky mě opravdu nebaví, námět "Matka příroda" jako psychopat se mi už od začátku nelíbil, už přesto že jeho provedení bylo laciné a předvídatelné. Po první slabé polovině se jako zázrakem film dostane z klišé a otravných hádek a začne být koukatelný. Především mě zaujala pasáž "noc v džungli", ten byl opravdu vyjímečný. Film jako celek ale nefunguje, dobré scény se střídají s těmi špatnými moc často, proto to kazí celkový dojem. Na jedno pokoukání dobré, ale už nikdy více.

127 hodin (2010)

Tak tohle bylo něco! Takhle věrohodně ztrvárněné emoce a pocity jsem asi v žádném jiném filmu neviděl. Ten pocit bezmoci na mě dolehl spolu s hlavním protagonistou, a já jsem se s ním vlastně zžil, a spolu jsme bojovali až do konce filmu. Opravdu vzdávám hold panu Francovi za jeho herectví, protože hrát tuto roli musí být psychicky velmi náročné. Další plus si zaslouží hudební složka filmu, dokonale podtrhuje atmosféru. Bravo! Určitě se řadí mezi mé nejoblíbenější autobiografické snímky.

Rio (2011)

Nevím co si mám o tomhle typu animovaného filmu myslet. Buď už nejsem cílená skupina pro koho je film určen nebo všechny animáky této doby se vydali cestou plnou klišé, přitroublých vtípku a roztomilého žvatlání. Já toto prostě neberu, například když si vezmu další film co jsem v této době viděl, mám na mysli film "Rango". Tak na rozdíl od Ria je zde vidět záblesk inteligentních rozhovorů a podařených vtípků. Podle mě by se měli autoři poučit a přestat natáčet takovéhle rychlokvašky! Tři hvězdičky dávám jen za místy zajímavým prostředím a za hudební stránku...

Rango (2011)

Konečně "animák " z divokého západu, už bylo na čase využít tento typ prostředí do animovaného prostředí. Povedlo se zde zachytit ten jedinečný "duch západu" a skloubit ho z příběhem o malém zeleném chameleonovi. Opravdu tleskám za vynikající hudbu podtrhující zážitek, dále na dnešní poměry krásnou animací prostředí a postav. Za mě zatím nejlepší animovaný film tohoto roku :)