Hra na oliheň (2021) (seriál)

No já nevím...pointu jsem začala silně tušit při třetím díle a v šestém už jsem měla jasno ve všem. Takže žádný wau efekt se u mě nekonal. Něco jsem i přetáčela..to lození sem tam po cukrových schodištích mě iritovalo víc a víc. Trapárna....díry ve scénáři..vlastně se mi o tom ani nechce psát...taková zbytečnost...herecký projev korejců mi nesedí tak nějak konzistentně - s tím jsem měla problém i v Parazitovi, šok z upravených dětských hrátek se nedostavil, emocionálně nezasažena...prostě blbost....vyliskat a do práce, holoto.

(K)lamač srdcí (2010)

A to bylo jako co? Koho proboha napadlo spojit chlapa co má zuby na tři huby s anorektičkou, co má zase mezeru, že by mohla dělat parkovací automat? Jediné osvěžující bylo krásné Monako, trhlá kámoška a přísná ségra. Při variaci na hříšný tanec jsem se styděla a styděla a pak chechtala, že jsem málem o své vlastní zuby přišla. Při závěrečné líbací scéně jsem čekala, kdy se do sebe těmi zuby zaseknou a budou je muset od sebe rvát kangem...tak hnusné líbání jsem snad ještě neviděla! Ale ségra s manželem bavili, kámoška taky. Jen mi ta romantická dvojka vůbec nesedla, žádná chemie, nic. Větší jiskření jsem viděla mezi Vanessou a Andrewem.

Avengers: Endgame (2019)

Svět Marvelu jsem si za ty roky moc oblíbila. Komiksy jsem nikdy žádné nečetla, ale příběhy mě uchvátili. Ano, pohádky pro dospělé...ale špičkové. S úžasnou výpravou a hudbou - která to celé neskutečně táhne. Ale vše jednou končí...a tak jsem plakala, bylo mi tak líto jejich frustrace, tak jsem jim všem fandila, tak jsem řvala, když Kapitán zvedl Kladivo a pak jsem zase tak moc plakala, protože ne každého čekal happyend. Ach jo. Končí skvělé dobrodružství. Díky.... no a už jsem zase dojatá, já stará kráva.. :)

Ženy v celách smrti (2017)

Odpornost soudního systému v Americe je dostatečně známa. Tady to trochu kazí jasná tendenčnost dokumentu. Vše vidíme jen optikou odsouzených žen. Pokud by dostali před kameru i druhou stranu a položili správné otázky, buď by to potvrdilo zhůvěřilost systému nebo naopak zaselo semínko nedůvěry v nevinnost odsouzených žen. Netflix tohle špičkově zvládl v "Já jsem vrah"... takto je tenhle dokument jen hokus-pokus - plytký a příliš nevypovídající.

Hrobník (2009) (TV film)

Ale tak na televizi to ušlo. Herecky v pohodě, Töpfer v nezvyklé roli, která mu sedla jak prdel na hrnec. Ostatní taky dobrý. Osobní animozity k určitým hercům nechávám stranou. Cibulková ještě zdobí a ty dvě kundičky - hned jsem viděla, jak francouzský móresy převáděj do uslintané praxe...škoda. Co mě iritovalo strašně, byla kamera...dělat film a přitom kamerou verglovat jak při natáčení dokumentu může opravdu jen trotl-amatér. Postupy nasisání kamery z poza rohu, z lístí, křoví, sloupku...to snad patří jen do céčkého hororu. Za tohle jsem chtěla tu třetí hvězdu sebrat, ale zase se mi líbil s gustem zabíraný novinář (zřejmě pod heslem, když má ten make-up, tak to řádně prodáme) takže jsem tu třetí nechala.

matka! (2017)

SPOJLER-BOJLER Dle recenzí se zdá, že část zdejšího osazenstva je blbé jak trojky vidle..to jste to nepochopili? Úžasná freska na Stvoření světa, Adam a Eva, vykázání z Ráje/pracovny, zabití Ábela...zjevení Boha/Básníka lidem, zbožňující davy, války, vraždy ve jménu víry/Knihy, obětování Syna. Pojídání jeho Těla. A mezi tím vším Matka-příroda, která buduje, hýčká, chrání Dům-naši planetu/vesmír. Ale lidé i Bůh jenom berou. A tak se Matka čas od času nasere. Jenomže ji to není moc platné, tady velí samolibý Bůh, který existuje jen skrze obdiv Matky, kterou sám stvořil, skrze davy, které jen milují. A tak není úniku, pro nikoho. Poselství téhle vizuální nádhery je, že Bůh není mrtev, ale je to narcistický sociopat, kterému jde vždy a jen o sebe. To On potřebuje nás, ne my jeho...my potřebujeme Matku.

Sex ve městě (2008)

Když se seriál dokodrcal do ČR byla jsem jasná cílovka. Krasavica mezi 20-30, obletovaná, hýčkaná, opouštěná i opouštějící. Seroš jsme s kámoškami milovaly...bylo to zkrátka zjevení. Najednou jsme slyšely podobné rozhovory, viděly podobná trápení i trapasy. A taky hromadu sexu...a občas jsme se nechaly i inspirovat...A ty hadry!!!! Chlapi ho nechápali a tím pádem nesnášeli. Stárnutí je ale pro každého. A film je zkrátka jiný. Vážnější, někdy fakt bolestný. Trochu to zachraňuje Sam, ale to prostě nestačí. Kdyby se tenhle filmeček neopíral o tak ikonický seriál, byl by to strašnej průser. Nostalgie ovšem velká!!! "Pořád to budeme my"

Had (2021) (seriál)

Parádní výprava, skvělé obsazení. Dobovky prostě Netflix umí. Občas mi bylo až fyzicky zle...představitel Hada byl hodně přesvědčivý. Hnusil se mi a zároveň mě přitahoval...no blbá ženská...Pomocníček od pohledu k zblití. K závěru to trochu ztrácí dech...takže pátá hvězda nebude.

Mrtví neumírají (2019)

Líbilo. Super sestava, pomalé tempo, hlášky fajn. Absurdní vložka - TOP! Jak mně byl vždy Driver nesympatický, tak tady začal sbírat body. Tilda skvělá jako vždy. Odkazy na ikonické filmy jsem si užívala. Myslím, že určitá nekonzistentnost byla záměrem. Pocta béčkovým hororům a starým postupům.

Krvavě rudé nebe (2021)

Tak takhle teda ne! Vražedná stopáž, debilní, neuvěřitelně děravý scénář, hrdinka, co mě srala už od pohledu. Dívala jsem se na to asi na čtyřikrát...chtělo to fakt nervy. Čistý amaterismus a velké zklamání. Jedna hvězda za příjemného psychoteroristu v rouše stewarda a druhá ze soucitu...