Po stopách vraha (2021)

Zase to tak špatné nebylo a Megan Fox nebyla tak trapná jako jindy. Willis se dokonce snažil hrát (to už dlouho ne) a příběh, byť tuctový, je dobré natočit, protože magoři zabíjejí a zabíjejí. A film je pak i jistým varováním. Ale pokud ještě uvidím jeden film, jak šéfa policie dělá tlustý Afroameričan, tak se nad tou blbostí a klišé začnu smát a skončí to odpadem.50%

Sunshine (2007)

Ad Astra využilo tak trochu stejné zápletky, zde to má rovněž katastrofický rozměr a likvidace vetřelce začíná být v dalších filmech totožná. K tématu si připomeneme, že VŽDY musíme hledět na to, komu co svěřujeme. Ve vědě, v životě, v politice. Chybnost svěření moci v Megamyslu bylo přímou kritikou také. Zde je sci-fi povýšeno (nebo sníženo) na horor a pokud posádka měly být JEDINOU záchranou lidstva, pak manuál letu nepočítal s jejím selháním (I Mercedes má kafíčko na displeji jako varování při chybném řízení). Technické provedení výborné, herci skvělí, soudtrack akorát a tak nakonec si divák přeje, aby příběh z blízké budoucnosti nebyl tak depresivní. 65%

On the Twelfth Day of Christmas (2015) (TV film)

Vtipná zápletka a vánoční atmosféra jsou dobrou nosnou myšlenkou filmu. Ona je romantik, on trochu natvrdlý a herecky nezáživný. Poněkud nám tvůrci zakryli spoustu informací o studiu, rodičích, jiných partnerech a vše stočili k odhalení a poukázání na vypočítavou sokyni. Konec byl až příliš sebemrskačský a i vánoční film by unesl jiné, komornější řešení, než typu "Ať to celej svět ví". 50%

My Christmas Love (2016) (TV film)

Realizace v USA známé vánoční písničky si body zasloužila, jinak výkony herců jsou dost mizerné až přehrané. 45%

Predestination (2014)

Chvíli se v tom motáte, ale pak to začne nabírat grády. Lepší než by jste čekali..

Elitní zabiják (2014)

55% si to zasloužilo. Občas se to dobře rozjede a pak to lehce drhne,ale vidět se to dá.

Red 2 (2013)

Jednička byla lepší, dvojka také stojí za vidění. 65%

Sin City - město hříchu (2005)

Originální, promyšlené, poutavé a vyžaduje divákovou pozornost. Odměnou je zážitek. 75%

Red (2010)

Praštěné, přehnané, překomplikované, ale strhující, překvapující a zábavné. A to velmi. 90%