Man of the Moment (1955)

Norman Wisdom je komediální herec mé krevni skupiny. Způsob, jakým se Norman mazlí s každou svojí komediální rolí mě nepřestává udivovat. Takové filmy se už dnes nevidí a neuvidí. To, co dnes plodí filmový průmysl je většinou kanálový humor, který uspokojí jen nízké pudy a s humorem má málo společného.

Definice lásky (2012) (TV film)

Nemůžu si pomoci. A ať si říká kdo chce co chce. Tenhle náš televizní film se mi moc líbil. I hudba sedla a jen to celé podtrhla. To prostředí sice mohlo působit možná sterilně, ale jinak u mě dobrý.

Hostitel (2013)

Fakticky, rád se vždy podívám na film, který se tu na ČSFD hodnotí s takovým velkým rozptylem. A většinou nelituji. I teď jsem udělal dobře, že jsem do toho šel. Ovšemže - zase jsem spokojený, že jsem měl pravdu. Vtírá se pocit, že se tu skladba hodnotících a to nejen v tomto žánru hodně sesunula k povrchnosti. Škoda a tuším, že to je věc místní evoluce.

Ezel (2009) (seriál)

Opravdovou náhodou jsem zabrousil sem... a po tom hodně rozdílném hodnocení co tu je k vidění jsem zpozorněl... a pročetl následně hodně komentářů. Rozhodl jsme se a naskočil na youtube. A v jednom jediném týdnu jsem zhltal všechny díly. Neuvěřitelně navykové a až nebezpečně okrádající o čas. A teď si kladu otázku, jak já, člověk už dlouhou dobu veskrze solidní, mohl tak hluboce klesnout... do bahna levných seriálů? :) Ale nelituji. Kdo by to byl do těch tureckých kluků řekl, no žejo? První dvě třetiny Ezel a od poslední třetiny můj oblíbenec Ali 'Kirgiz'. A teď, měsíc po dokoukání, zatím úspěšně bojuji s něčím uvnitř mne, které chce koukat znovu. A děkuji člověkovi s nickem Ezel bayraktar, který tento skvostný seriál na youtube upnul. Edit 24.9.2017 : opravdu jsme národem namyšlených ignorantů. Ho*no víme a ještě jsme na to pyšní. Edit 19.7.2018 : jen tak pro zajímavost jsem nakoukl na hodnocení na IMDB - 8,5 ... vs 85% 'po našem'. Edit 23.7.2020 : IMDB - 8,6 ... vs 52% (!) u nás'.

K noze, Muchtare! (1964)

Viděl jsem to v šedesátých letech, kdy na to musela celá škola. Mě, jakožto 'tendenčně zmanipulovanému' mladistvému se to docela líbilo, protože psy jsem fakt měl rád. Vzduch tehdy už trošku jinak voněl a pražské jaro klepalo na dveře.

Letní déšť (2006)

S despektem jsem začal sledovat tento snímek a s uspokojením ho hodnotím. Antonio Banderas mne osobně mile překvapil tímto svým počinem. A domnívám se, že pokud mu to vydrží, tak se vypracuje ještě k vyšším oceněním v režisérském křesle. Některé záběry v závěru filmu se mohl zdát být samoúčelné a laciné. Mě však ne. Jak řekl o filmu sám Antonio:„Můj film je o přechodu z doby dospívání k dospělosti.“. A v této rovině u mne film zabodoval.

Volver (2006)

Vždycky jsme si myslel, že rodinná dramata uměla zahrát nejlíp Sofie Loren. V tomto díle jsem však narazil na její zdatnou soupeřku. Dokonce si troufám napsat, že mám pocit, jakoby Sofie některé své klasické role přehrávala, ale to je nejspíš dobou, ve které filmy vznikaly. Každopádně jsem byl překvapený, jak dokázala Penelope Cruz dát do role matky velmi koukatelnou a uvěřitelnou civilní tvář. Pro mne příjemné překvapení. A navíc.. po Spoutej mě! se budu muset na Pedra Almodóvara trochu víc zaměřit. Začal se mi líbit.

Spoutej mě! (1989)

Věru nechápu jak mi tento nádherný film mohl tak dlouho unikat. Doporučuji každému, kdo se rochní v dojímavých příbězích. Nebude litovat.

Pokoj č. 10 (2006) (seriál)

Tak timto seriálem se mi konečně splnil sen vidět pořádně zfilmovaný Piknik u cesty od Strugatských. Já vím, že dílo Strugatských je o něčem trošinku jiném a ruský filmařský pokus o http://www.csfd.cz/film/32353-stalker/ mě hodně zklamal. Pro mne: paralela Pokoje č.10 a Pikniku u cesty je více než zřejmá. A troufám si tvrdit, že inspirace tvůrců Pokoje č.10 Piknikem u cesty tu je. Proto to nadšení.

Kavárna U Noční můry (1992) (seriál)

V době uvedení tohoto seriálu v naší TV jsem toto dílo zbožňoval. A pokud si dobře vzpomínám tak jednotlivé díly byly vysílány v pozdních hodinách. Taky musím zmínit zklamání z toho, když seriál tak rychle skončil - nebylo tehdy moc možností zjistit skutečný počet dílů. Ještě dnes si na toto dílo občas nostalgicky vzpomenu.