Iron Sky (2012)

Nehodnotím technickou stránku tohoto ojedinělého projektu. To, co mi ale rozhodně neuniklo bylo poselství, které je myslím nepřehlédnutelné - nenažranost lidské rasy.

Poslední přesun (1995)

Nebýt hudby, která dle mého názoru ke snímku absolutně neseděla to byl docela slušný, komorní snímek na tehdejší dobu. A herecké výkony pana Bartošky i Mrkvičky byly na úrovni. Jen ta hudba. Ač mám Lucii rád tak to mě tedy dostalo do kolen.

Jeho koníček (1939)

Tuto povedenou taškařici jsem jako kluk viděl v kině s titulkama kdysi kolem šedesátých let. Na youtube je ke shlédnutí i nějaký ten fragment z díla. V hlavě mi mimo jiné utvěla především skvělá hra George Formbyho na (dnes už to vím) uku-banjo a jeho věčně usměvavá tvář. Prostě taková vzpomínková klasika dětských let.

Zásah v pravou chvíli (1963)

Juchůů! Po mnoha letech jsem se konečně dočkal toho, že po mém bodování se pohnula procenta v hodnocení filmu a že to uvidím na vlastní oči :) Ale zpět k filmu. Jako kluci jsme se TEHDY s kamarády v kině váleli smíchem a řvali u toho přitom jak tarzani - jak nás film dostal. A po mnoha letech to u mne nedopadlo jinak. Prostě klasika, která se zakousla do dětského podvědomí docela hluboko :) Jen jsem místo válení se pod stolem aspoň trochu posprejoval monitor... Takže tak nějak.

Randall a Hopkirk (1969) (seriál)

Jako teeneager jsem tento seriál hltal a vždy se těšil na další díl. A docela přesně si vzpomínám, že jsme jím i ve škole téměř všichni co byli kolem mého věku žili. Zajímavé - teď, když se na něj dívám znovu si v paměti vybavuji i tehdejší mé pocity z některých částí a momentů které se časem zasuly kamsi do pozadí. Velmi pochybuji, že tento seriál může plnně ocenit nynější mladší populace. Každá generace má své vlastní sny a tužby a tím pádem i vlastní hrdiny. Pro mne tedy kultovní záležitost.

Tajemství (2006)

Tak tohle video jsem potřeboval vidět. Mnohokrát v životě se mi totiž opravdu stalo zrovna to o čem protagonisté hovořili. Já si ale nedokázal nikdy vysvětlit proč se mi to či ono positivního dělo a plní se mi jedno životní přání za druhým. Přiznám se, že jsem pak hodně při takových příležitostech přemýšlel ale nevymyslel samozřejmě nic... Ale až teď jsem byl nasměrován (a snažím se uvěřit), že by to snad mohlo býti i ve mě a že jsem si to zařídil vlastně jen já sám. Snad náhody? Ale těch bylo tedy sakra dost! Či positivní přístup ke životu jako takovému? Nevím. Přesto i po shlednutí dokumentu probírám a přehodnocuji... a říkám si - těžko uvěřit... teď, v tomto okamžiku.

Barbarella (1968)

Někdy si říkám, že by nezaškodilo být připuštěn k hodnocení každého filmu až podle data narození hlasujícího versus datum narození filmu. Je to jako když pamětník plesá nad super automobilem jeho doby - který člověk dnešního věku rychle zařadí mezi šrot... A film Barbarella byla ve své době jednička. Na to si ještě dnes docela dobře pamatuji. Proto max - neovlivněný digitálnímí efekty a kreacemi, dokonce ani 3D :)

Znamení trojúhelníku (1966)

Dodnes si vzpominam na to jak mě jako pubertalniho kluka tento film v našich kinech nadchnul. Tehdy to byla pecka a kina byla narvana jak si pamatuji. A jeste obcas si na nej se slzou v oku vzpomenu - na rozdil od mnoha bondovek, ktere u mne casem zapadly.

Jak se kalila ocel (1942)

Kazdy narod ma svoje kultovni filmy. Toto je jeden z nich. Vzpominam si jak jsem jako ditko skolou povinne byl nucen chodit na takoveto propagandisticke snimky. Dnes, odstupem casu musim priznat, ze i tyto tendencni snimky tehdejsi doby mely a maji silu stat se klasikou. A pokud opomenu rudy obal tak se vyloupne skvele dilo, ktere stoji za to shlednout. Skvela klasika ruskeho naroda..

Ukradený diamant (1972)

Lehce komediální klasika osmdesátých let. Pohodový snímek, který rozhodně stojí po letech opět za shlédnutí. Člověk chtě nechtě srovnává s tím, co se dnes všecho nenacpe do tématicky podobných filmů dnešní doby pro zaujmutí diváka. Proto je mojí milou povinností i po letech dát maximum bodů.