Můj neznámý vojín (2018)

Dokážu si představit, jak rozhodí obyčeného, mladého člověka odkudkoli, když je vhozen někam, kde není doma a kde ani být nechtěl. Taky už vím, k čemu slouží propaganda a lži. Historie se bude opakovat, protože to funguje... třeba zrovna na Krymu. A co dokáže dav? Staň se davem. Nech se jím vést a poznáš svoje pravé já. Máš-li svědomí, budeš se divit.

Keoma (1976)

S odstupem času jsem se k hodnocení tohoto kousku musel vrátit. Celý film je podle mne trochu přeplácaný a nesedělo mi to už i tehdy, kdy jsem ho viděl poprvé. Nějak divně to drhne, fakt nevím čím to je. To musím s lítostí napsat. Ovšem soundrack... ten je naprostá delikatesa a pošušňáníčko. Něco tak krásně zazpívaného pro western (Sybil.. aka Susi Lion)... musím se sklonit před tou ženskou s jakým nasazením to je provedené.

Zajíček Bezušáček a ušaté kuře (2013)

Námět na tento film nosil v hlavě Til Schweiger už od roku 2006, kdy probíhalo natáčení prvního bezušáčka (Zajíček bez oušek). I tento film měl být původně totiž celovečerní. Bohužel došlo k několika změnám v životě Tila Schweigera a skluzu se scénářem, takže film původně plánovaný na rok 2010 se o pár let pozdržel. I tak si v něm Emma s tátou opět zahrála... ikdyž 'jen' hlasem kuřete.

Naboso (2014)

Snad jen konstatování, že tento snímek vznikl naprosto zbytečně. I když jsem se na toto podíval až do konce, tak německý originál je mi pocitově mnohem blíž. A Til Schweiger je se svým Naboso, jako představitel hlavní mužské role mnohem pravdivější. A hlavní ženská role Johanny Wokalek ... to už je teprve zážitek. Kdo zná oba filmy a má mozek v hlavě tak to musí vidět sám. A naprostý souhlas těmito uživateli: adriane9 - Barkku - Felisr - kajda.l - kaylin - TheAuthor

Expanze (2015) (seriál)

OMG! Tak co toto teda sakra bylo!? Hledám další odpočinkový seriálek na levej monitor jako kulisu k vážnému hraní onlinovek na pravým... a dostanu toto? Od druhého dílu jsem to hraní zapíchnul a dokoukal jsem se až do poslední epizody první řady - a to během následujícího dne. Co napsat víc? U mě jasný! A nejen víc než důstojný nástupce BG série.

Modré stíny (2016) (seriál)

Poslední dobou jsou v česku krimiseriály na vzestupu. A tak je z čeho vybírat. Bohužel tento jinak obsahově zajímavý počin si vybírá svoji daň a jde ke dnu... alespoň zatím. V prvních sekundách prvního dílu jsem nebyl schopen porozumět textu a jednu chvíli jsem se dokonce domníval, že neslyším i po zesílení zvuku češtinu, ale srbochorvatštinu. Po druhém dílu si dovolím tvrdit, že pokus o inovaci v tomto díle spadl až po sabotáž. Po druhém díle... nejen zvuk, ale i kamera vyvolává nepříjemné pocity... jakoby lidé v týmu tvůrců dostali za úkol vytvořit technicky nejhorší dílo co u nás bylo zatím vytvořeno. Hluchota vs slepota. A korunu tomu nasazuje téměř divadelní přednes většiny osazenstva. Že by tedy šlo o křížence filmu a divadla? Škoda. Ale abych jen nesoudil. Obsah a scénář je zatím ok. Přednesem mi doposud sedl jen Standa Majer a pan Trojan. Moc škoda.

Železná srdce (2014)

Podvědomě i bytostně se snažím vyhýbat filmům s válečnou tematikou. Ale opět mne zde zarazilo rozporuplné hodnocení a tak jsem to shlédnul. A můj verdikt následuje. Je mi líto každého, kdo v tomto filmu nenašel jeho zřejmé kvality. Toť vše. Můj film roku 2014 - za letos nepřekonanou atmosféru.

Jack Ryan: V utajení (2014)

Navzdory zdejším ostříleným borcům, co na tento film plivli jsem byl spokojený. A několik neokoukaných scénarístických nápadů mne v mém bodovém ocenění jen utvrdilo. Vím, nebyl to Bourne ani Hamilton... ale i tak - pěkný film.

Metoda (2005)

Před cca 10ti lety jsme se společně se svojí chotí zúčastnili velmi, ale velmi podobného konkurzu u fy IBM.. protože jsme byli oba ze stejného oboru. I do nejužšího kola jsem se dokonce společně propracovali přes testy. Ale, už nikdy více :) Než něco podobného - tak příště raději okopávat řepu než něco takového.

Příběh Alvina Straighta (1999)

Jak mi taková nádherná road movie mohla tak dlouho unikat? Nebýt kamaráda, tak jsem chudší o prožitek z tohoto skvělého a povedeného díla.