Ledová planeta (2004)

Kdo má rád Dolpha Lungrena a je mu jedno na co se bude dívat si jistě příjde na své. Mne osobně mrzí, že jsem se na tento béčkový kousek vůbec díval. Námět ujde. Ovšem co s tímto námětem udělal nebo spíš jak ho "obéčkoval" scénář a režie je do očí bijící a taky smutné. Jednu jedinou hvězdu dávám za námět.

Zkáza lodi Estonie (2003)

Dle mého názoru podprůměrný snímek. FIlm, který byl vlastně vytořen, aby naznačil možné pozadí katastrofy Estonského trajektu (při němž zahynuly stovky pasažérů) krátce po politických změnách v celém východním bloku. Mohlo by se namítnout, že vytvořit fikci tohoto stylu je nelehký úkol. Souhlasím, avšak i tak musím podotknout, že scénář není rozhodně propracovaný a i režíi by se daly mnohé hrubky vytknout. Musím v této souvislosti zmínit nepříjemnou skutečnost, že projekty, na kterých je patrná "ruka" německých filmařů jsou většinou velice průměrné. Tedy žádné překvapení se nekonalo.

Barbie - Fairytopia (2005)

Komu se zamlouvají sladké animované kreace tak ten si rozhodně příjde na své. Doporučuji dětem předškolního věku a těm, co rádí velmi sladký filmový cukr. Avšak běžný dospělák u tohoto kousku pouze ztratí cennou jednu hodinu času. Ploché, nevýrazné.

Baxter (1973)

Citlivý příběh o tom, jak hluboké stopy v pozitivním slova smyslu může zanechat v čisté dětské duši přátelství dospěláka. Film jsem viděl krátce potom, co vyšel do kin a dodnes si na něj občas vzpomenu. Doporučuji všem, kdo mají rádí čisté příběhy s emotivním nábojem. Emoce neubudou ani po létech, které nadělily tomuto snímku.

Tajemná řeka (2003)

Slušně odvedená práce, hodna Clinta Eastwooda. Několik výhrad bych ale měl a některé pasáže bych úplně odstranil. A film by získal trochu dynamičtější nátěr. Ale i tak - je to jiné, a je to dobře udělané. V poslední třetině snímku jsem měl pořád pocit, že místo Seana Penna hraje Robert de Niro. Takže skvěle zahrál svoji temnou roli v tomto dramatu.

Ztraceni (2004) (seriál)

Nejsem z těch, co tráví dlouhé hodiny sledováním bezduchých seriálů, které jsou o ničem. Když se na nějaký ten seriál přece jen podívám, tak už to musí stát za to. Tomuto projektu se to stoprocentně podařilo. Přiznám se, že mne první dva díly zaujaly tak napůl, avšak po shlédnutí dalších kousků se pro mne tento seriálový skvost stal téměř drogou... a tak čekám vždy s velkým napětím co nového další díl přinese. Zatím jsem nebyl nikdy zklamán. Je skvělé, že děj je absolutně nepředvídatelný avšak spousta detailů, událostí a narážek pak postupně zapadá do sebe a člověk je nucen chtě nechtě o tomto seriálu přemýšlet, kombinovat fakta atd. Prostě divák je vtažen do tohoto díla bez možnosti úniku :-). Kdo má rád napětí a tajemno tak ten jistě ocení i slušné propracování ústředních postav. Nikdy nehodnotím celé dílo dokud neuvidím jeho větší část. Nebylo by to fair, neboť děj se může podstatně změnit po několika epizodách (jak bývá téměř pravidlem u dobrých projektů) a pak bych byl neobjektivním. Vřele doporučuji.

Paleček (2001)

Ač námět sám se může zdát býti u nás velmi známým a tudíž vhodný pro děti... nenechte se mýlit! Nedoporučuji nechat se na tento kousek dívat Vaše malé děti. Budete pak s nimi po nocích bdít a chránit jejich klidný spánek... věřte mi. Jinak hercům a scénáři skládám svůj hold. Český dabing: kromě vypravěče (pan Lakomý je skvělý jako vždy) je český dabing velmi slabý. Ale ten nechci hodnotit. Jen se na to připravte, že Vás zklame. Téměř hororové pojetí Palečka s nádhernými kulisami a iluzí, paráda.

Zápisník jedné lásky (2004)

Doporučuji tento film každému, kdo je na rozcestí a rozhoduje se rozumem a ne srdcem. Krásný, silný příběh, kde každé slovo navíc může působit rušivě. Trochu mi svým námětem připoměl nedávno shlédnutý a asi stejně oplakaný 50 First Dates... Prostě krása.

Malý indián (2004)

Nevím proč, ale tenhle kousek mne příliš nezaujal. Nechci kritizovat to, že se tam i zpívá (španělština se mi naopak moc líbí)... ale v každém případě mám pocit že se toto dílko opravdu moc nezdařilo. Možná mi chyběly lepší, propracovanější dialogy nebo to bylo tou hrubší animací... Nevím. Prostě mi tento snímek moc nesedl. Ovšem nechci nikoho odrazovat. Bude se zcela jistě líbit těm, kteří mají rádi příběhy se šťastným koncem bez ohledu na způsob podání.

Dovolená s Andělem (1952)

Tenhle snímek a vůbec všechny, které se týkaly Anděla se mi vždycky líbily. Musím ovšem filmu prominout jeho silné, ideologické podbarvení, což je u obdobných komedií ovšem nutností. Samozřejmě nemohu snímek hodnotit z pozice člověka dnešní doby. To by taky asi nebo fair vůči tehdejším tvůrcům. Vím jen, že tento kousek byl ve své době velmi populární a nevidím důvod proč mu za to ubližovat.