• Thriller

Chicago (2002)

Všichni to vychvalují, oceněními se to jen hemží, ale mě to zas tak moc neohromilo. Ano, herecké (taneční) výkony jsou dobré, k tomu kvalitní zpracování, kamera.. ale prostě není to nějak ono. Chvílemi se jakoby nic moc neděje, čekáte a ono je to pořád stejné, nijak to negraduje a ještě k tomu ten americký "hepáč". Mě to nevzalo. PS: Renée Zellweger moc nemusím

Pustit žilou (2008) (pořad) odpad!

Viděl jsem to jednou a byla to hrůza.

Mr. GS (2008) (pořad)

Udělat to samé, jako je Uvolněte se, prosím, není jednoduchá věc. Tady se to jenom potvrzuje. Přestože mám Suchánka s Genzerem rád, hodnocení nemůže být vyšší. Nekteré vtipy působí nuceně a občas to prostě skřípe.

Impérium (2002)

Jak popisují ostatní, je to neoriginální, stokrát omleté a nijak zvlášť výrazné. Krom toho herec Leguizamo mně nesedl, a když vám nesedne člověk v hlavní roli, je to velkej problém.

Ambulance (1990)

Ambulanci jsem viděl v televizi už dávno a v té době mně to připadalo strašidelné a správně ponuré, nemluvě o skvěle vypadajícím Cadillacu jakožto sanitce. Dneska bych se u toho možná usmíval a říkal si, jak jsem to mohl takhle prožívat, ale tenkrát to bylo prostě jiné. V té době to na mě zapůsobilo, a proto dávám 4/5 :)

Sněženky a machři po 25 letech (2008)

Tak nevím, jestli dvě nebo tři hvězdy, ale jasné je, že druhý díl se rozhodně nepovedl tak, jak by si divák představoval. Snaha vydělat peníze na staré dobré komedii ani nemohla dopadnout jinak. Duchoslav neumí hrát, hluchá místa, kdy nehraje hudba, nikdo nemluví a ani na plátně se nic neděje, opravdu nudí a krom toho ani 2/3 herců nepoznáte. Ještěže tam hraje Suchánek, který prostě nezklamal. Jako plus bych ještě zmínil kameru a pak závěrečnou dramatickou patnáctiminutovku, která byla ze života a působila dobře, bohužel se ale do kontextu celého filmu moc nehodila. Popravdě, zázrak se nekoná a ani jsem to neočekával.

Poslední výsadek (2005)

Popravdě byla to spíš pohádka než válečný film. Chvílemi to bylo přitažené za vlasy, chvílemi si to hrálo na akční film a místy to bylo dokonce i válečné. No jako kdo od toho čekal autentickou podívanou o zmíněné operaci, byl zklamán. Rocková hudba jako doplněk k filmu z druhé světové je hodně velký úlet, takže se není čemu divit, když jsem na začátku použil slovo pohádka. Díval jsem se na to spíš ze zajímavosti (kvůli Rodenovi), ten zahrál dobře jako vždy a tím to hasne. Kvalitu od toho nečekejte..

Dalších 48 hodin (1990)

Jak tady píše skoro každý, druhý díl se rozhodně s jedničkoku rovnat nemůže. Naneštěstí úroveň klesá dost prudce, takže je to skok téměř o dvě hvězdy. 2,5/5

Příběh rytíře (2001)

Nikdy se mně to moc nezamlouvalo. Romantické pletky sladkého rytíře pro mě nejspíš nejsou. Nemůžu si pomoct, ale tohle snad nemohl nikdo myslet vážně, aspoň já to rozhodně za vážné nepovažuju. Proto dávám 3/5 jako průměr. Brát to vážnějším pohledem, hodnocení by šlo ještě níž.