• Krátkometrážní

1000 Frames (1960)

Hmm, skutočne iba experiment. Hold, každý sme iný .

Ať žijí duchové! (1977)

Detská filmová klasika, s pár trefnými vtipmi a skvelou hudbou Jaroslava Uhliřa. Mladšie publikum to ale podľa mňa ocení viacej.

Město andělů (1998)

Veľká spokojnosť.Aj keď je vo filme niečo málo ,čo by som skritizoval,tak aj napriek tomu ma film uchvátil.Uchvátil ma svojou hypnotickou atmosférou,ktorá od prvej do poslednej minúty neustála.Film netlačí na pílu,len pozvoľna sa kýmaca z jednej pasáže do druhej,až do smutného,trochu klišé finále. 4 1/2*

Nůž ve vodě (1962)

Roman Polanski vo svojom celovečernom debute výborne vykreslil psychologické rozpoloženie postáv .Hlavne mi tu chýbalo nejaké veľké emociálne finále.Ono povedzme si na rovinu ,že hodinu a pol dĺžky filmu odohrávajúci sa na palube lodi o rozmeroch 3x6m začne v určitých momentoch pôsobiť nudne.

Poslední pokušení Krista (1988)

Mimoriadne ťažký film, ktorý určite nie je vhodný ako odpočinková siesta po dobrom nedeľnom obede.Chce čas,sústredenosť a hlavne nestrannú náboženskú vieru.Kniha,ktorú zbabelci a klamári odsúdili za rúhačskú je materiálom,ktorý nie je pre všetkých stráviteľným kusom.Z môjho uhľa pohľadu je ,,Last Temptation of Christ ,, skeptickou myšlienkou.

Pro pár dolarů navíc (1965)

Kráľ westernov znovu zaúradoval na jednotku.Druhý diel dolárovej trilógie nám ukázal hlavné prednosti toho, v čom spočíva sila týchto filmov.Je to hlavne geniálna práca režiséra, ktorý v spojení s Morriconem urobí vždy výborný film.

Barry Lyndon (1975)

Barry Lyndon ,,aneb jak chudý Honza ke štěstí(i neštěstí) přišel,,.Už ma to unavuje písať to stále dookola, ale znovu som zo Stanleyho unesený.Krásna hudba, výprava a kostýmy(čo je dôkazom aj Oscarové ocenenia),príbeh ,herecké výkony ...atď a celková filmová aura ,ktorá sa vždy vznáša nad jeho dielami.

Metropolis (1927)

Na svoj vek vizuálne úžasný film.Po tomto filme by sa dokonale hodila pre Fritza Langa prezývka Verne II. . Aj keď nuda občas zapracuje(v 2-hodinovom nemom snímku je to zákonité), tak sila tohto filmu spočíva hlavne v už spomínanej vizuálnej stránke, nadčasovosti a vizionárskej myšlienke.

Před úsvitem (1995)

Romantika ako má byť.Síce trochu(no dosť)nezvyklý námet pre film o zaľúbencoch na prvý pohľad, o to ale zaujímavejší.Je to síce 24-hodinová prechádzka po romantickej Viedni s kopcom dlhých zoznamovacích dialógov,menšej vykrádačky ,,Prázdnin v Ríme,, ,ale komu to vadí?! Proste a jednoducho- láska ako na Titanicu.

Policajt v Beverly Hills (1984)

Eddie Murphy vo svojich prvopočiatkoch je narozdiel od jeho súčasných brakov ešte vážne dobrý,čo sa týka vtipu a jeho komických čísel.Navyše skvelý soundtrack,takže výsledok je viac než dobrý.