• Krátkometrážní

Důvěrný nepřítel (2018)

Neotrelý a celkom zaujímavý námet, no v scenáre mi niektoré veci prišli nelogické a v konečnom dôsledku to bolo aj po stránke réžie nedotiahnuté a s trhlinami. Moc som filmu neveril, ten Big Brother mi pripomínal niečo v zmysle Knight Ridera a v určitých momentoch to vyzeralo nechcene úsmevne. Slabá trojka, nenaplnený potenciál. Avšak nad Janákom v tomto žánru ešte nelámem holu, na prvopočin o.k.

Mercury (1998)

Skvelý akčný thriller, ktorý v devädesiatkach naplno bodoval a Willis v najlepšej forme.

Hastrman (2018)

2,5*. Samotné dielo je zaujímavý námet, je tu pekná kamera, dobrá práca s ňou a dobrý je tiež Dobrý. To je k plusom asi tak všetko. No ako už na začiatku som avizoval pri lepšej réžii, resp. uchopenia sa diela inak ( v mojich očiach som to videl spracovať napr. ála Frankenstein - ani človek, ani zviera ) , no to sú len úvahy. Každopádne sklamanie.

El Paso (2008)

Filmy s rómskou tématikou potrebujú vždy byť plne emočne vyrovnané, na jednu, či druhú stranu. Inak sa ide po tenkom ľade. El Paso tento aspekt splňuje, no na lepší výsledok by potreboval zásadnejší námet a lepší scenár. Naviac miestami ma chovánim hlavných protagonistov dosti iritoval.

Útěk ze Sobiboru (1987) (TV film)

Doplnil som si dejepis, koncentrák o ktorom sa v učebnicách príliš , či vôbec nepíše. Výborný príbeh, ktorému chýba k dokonalosti lepšie herecké výkony a možno aj špitka toho slzavého sentimentu, ktorý by sa sem hodil. Film, ktorý je trochu opomenutý, naviac som ho videl v pôvodnom jednohlasovom dabingu, ako prvý v živote ( na hodnotenie kvalít filmu to samozrejme nemá vliv ).Česť jejich pamiatke.

Planeta Česko (2017)

Veľká vďaka, poklona a klobúk dole. Za nápad, za statočnosť spraviť za poslednú dekádu dokumentaristický celovečerák a za nádherné zábery. ....Prečo len ale 3*? Chýba tomu jasná línia a koncept, odkiaľ, kam a kade sa dokument má poberať. Takto bolo to schéma trochu chaotické.

Jack staví dům (2018)

Bol som na vížkach, či za 4 alebo 5*, nakoniec som sa rozhodol dať najvyššiu známku za dôvod, že proste a jednoducho, nič podobného som ešte nevidel. Chíľu trvalo než som si navykol spôsob roprávania a všetko, čo sa deje, avšak my, ktorí sme už Larsom a jeho kúskami protrelí, sme niečo podobné čakali a až tak sa nečudovali. Nechcem vidieť tváre a grimasy tých, ktorí si na Jackovi spravili premiéru. Výborné hlášky, zasa znovu skvelý koncept a detaily, ktoré v celku tvorili tú správnu mozaiku.

Anděl Páně (2005)

Možno som mal až prehnané očakávania, preto slabšie sklamanie. Mám rád klasické rozprávky, táto bola trošku miestami taškarica, avšak patrí k tomu lepšiemu, čo do rozprávok bolo za poslednú dekádu natočené.

O rodičích a dětech (2007)

Tak veľmi som si prial, aby som tomuto filmu mohol dať lepšie hodnotenie....Ide o klasickú konverzačku, typu ,,Od Súmraku do úsvitu,, , avšak v českých končinách ide o jedinečný a neotrelý pokus. Herci super, dvojka Somr - Novotný bola uveriteľná, sympatická, realistická, u nich som sa bavil. Retrospektívy do minulosti boli taktiež dobrým oživením príbehu. Čo filmu, ale dávalo body dole, bola stopáž! Spomienaná a porovnávaná Parížska romantika mala niečo okolo 80 minút. A tady proste ta takmer polhodina naviac bola u mňa práve tým bremenom.

Halloween (2018)

Veľká, preveľká škoda sakra dobrého výsledku. V novom Halloweene, ktorý je akýmsi sequelom popierajúc predošlé diely sa dočkáme, v mojom slovníku tomu hovorím ,,neoklasicizmu,, , poriadneho slasheru, bohužiaľ aj so všetkými neduhami tohoto subžánru. Remeselne je film na výbornej úrovni, v poslednej dekáde si trúfam tvrdiť na nič lepšie divák by nenarazil čo sa týka podobného gruntu, avšak tých nelogičností, ba dokonca niekedy priam absurdity, je tu toľko, že proste aj film tohto raženia to v deji a príbehu nemôže uniesť bez vady na kráse. A tu sa tá krása podobala asi tak maske Myersa. ...Ešte raz - škoda!