• Krátkometrážní

Moucha (1986)

Veľmi slušná hororová dráma, ktorá aj po viac než dvoch desaťročí nestráca nič na svojom kúzle vytriebeného skĺbenia dramatického príbehu a gore-hororových trikov .

Babí léto (2001)

Bez nejakých veľkých dojemných scén dokázal film rozprávať príbeh o senilných starcoch s radosťou a humorom ,ale aj bezmocou i drámatičnosťou.,,Vratné láhve,, boli poetickou rozprávkou (aj keď peknou a kvalitnou), ,,Babí léto,,je skorej objektívnym pohľadom na smutnejšiu realitu dôchodcovského veku.

Andělé a démoni (2009)

Románom a zároveň aj filmovým prepisom veľmi rozporuplná zmes.Neznalec(ako aj ja) belletrie Dana Browna samozrejme pozná, že filmu niečo chýba .Dobré pocity mám určite z réžie Rona Howarda, vizuálnej stránky, ktorú má na svedomí pohľady na krásne panorámatá Ríma a v neposlednej rade hudba Hansa Zimmera.Spomínané menšie diery v príbehu a pomaly upadajúce tempo ku konci filmu sú zasa určitými devízami. ...A otázku k sympatii, či nesympatii k církvi z ohlasov neberiem za dôležitú aj navzdory vzhľadu filmárskemu týmu k Vatikánu ,ktorého odplata za Šifru majstra Leonarda nastala ešte pred prvou klapkou Angels and Demons.

Rychlí a zběsilí (2009)

Od tohto snímku nikto nič duchaplného nevyžadoval,ale očakávali sme nadupanú akčnú zábavu rýchlych kolies s vôňou benzínu(aj Diesel-u :), a tej sa nám aj dostalo.Reštartované pokračovanie Fast and Furious hanbu tejto sérii v žiadnom prípade nespravilo, ba udržalo jej slušný štandart.

Lid versus Larry Flynt (1996)

To,že Miloš Forman na svojej režisérskej stoličke podľa očakávania nesklamal, nás asi neprekvapí.Čo ma ,ale prekvapilo boli herecké možnosti Woodyho Harrelsona a Courtney Love , z ktorých Forman využil to naj.Edward Norton v tom čase ešte v štádiu hereckého zárodku zatiaľ ešte nemohol svojou úlohou využiť všetko zo svojho repertoáru,ale ústrednej dvojici sekundoval skvele.Každým pádom ,do filmografie p.Formana znovu ďalší kvalitný film.

Duch doby: Dodatek (2008)

Prvý film Zeigeistu na mňa zapôsobil nesmierne dobrým dojmom.Možno aj to zrazilo hodnotenie druhého diela o priečku nadol.Znovu , ale ide o skvelý dokument , ktorý si momentálne zobral na paškál témy akými sú: centrálna banka, peniaze, politika.Ich nápady a myšlienky sú znovu dobrým materiálom na zamyslenia sa veciam okolo seba.Sú síce kritické(kto povie, že nie, klame),ale na druhú stranu bohužiaľ miestami, resp. vo väčšine pravdivé a vizionárske.Viz. peňažný systém ,ktorý je v súčasnej doby veľkým výkričníkom doby.

Woodstock (1970)

Ani skrátená trojhodinová verzia nie je v žiadnom prípade nudným koncertom hudobných hviezd vtedajšej doby.Táto kronika najväčšieho festivalu na svete môže byť pre niekoho pozeraním na sfetované a zhulené ľudské trosky , niekto si z filmu odnesie to dobré aj zlé, názory kvetinových detí si vypočuje, pre niekoho zasa bude primárna rocková hudba .Každopádne toto spracovanie je veľmi kvalitné, nijak nestranné a realistické.

Co žere Gilberta Grapea (1993)

Pri detailných analyzovaní Hallstromových filmov je ťažké v nich nájsť nejaké nedostatky ,resp. chyby.Základným stavebným kameňom je vždy pekný a silný príbeh , ktorý podobne ako v Čokoláde alebo Pravidlách múštárne je primárnym článkom , kde herci s ich výkonmi , či už dobrými alebo horšími sú trochu v ústraní.Toto , ale až tak neplatí o Gilbertovi Grapeovi ,kde na sympatickú tváričku Juliette Lewisovej ,vysoký štandart Johnnyho Deppa sme zvyklý ,ale kde nás prekvapil Leo diCaprio.Jeden z jeho ranných filmov svojim výkonom retardovaného mladíka ho katapultoval cez sladkého Jacka v Titanicu (pre milióny pubertálnych fanyniek ) ,až po úlohy drsňáka v jeho novodobých filmoch...Znovu teda tí istá pohodová atmosféra ako z jeho predošlých filmov, s výnimkou, že už tak nedojíma a nehladí na duši....Bohužiaľ, teda bohudík Pravidlami muštárne nasadil Lasse laťku veľmi vysoko.

Díky za každé nové ráno (1994)

To, že Ivana Chýlková sa radí medzi českú hereckú smotánku asi už vieme,ale aj tak nám svoje umenie znovu dokazuje.Toto ale až tak doslova neplatí o Milanovi Šteindlerovi , ktorý nás milo prekvapil svojim režisérskym citom pre súlad komédie a drámy , resp. komických a dramatických situácií.Pri hrubej analýze filmu čo ale diváka určite najviac pobavilo a v mysli zostalo bol českým okom netknutý herec Franciszek Pieczka. P.S. : veľké prekvapenie.

Obvyklí podezřelí (1995)

Bezpochyby jedna z krimináliek obsahujúca najoriginálnejšiu príbehovú zápletku a vyvrcholenie, nad ktorým budete ešte nejaký ten čas po skončení premýšľať.Oscar za herecký výkon a scenár je myslím že v správnych rukách.