• Krátkometrážní

Džuon (2000)

Ju-on je horor, akým by správne nemal byť.Je to bez tempa, gradácie, strachu.Bez titulkov hodinová minutáž je zdánlivo znesiteľná, avšak v tomto prípade som sa aj nudil.Pár ľakačiek a ponurá atmosféra film už nemôže nijako zvlášť zachrániť.

Růžoví plameňáci (1972)

Ťažko hľadať slová vystihujúce tento ,,film,,.John Waters pri nápade na hlavnú myšlienku sa snažil asi len šokovať.Žiadne iné technické stránky tohto diela nemajú s filmom čo spoločné.Pink Flamingos je jeden z najnechutnejších, najhorších, ale aj najoriginálnejších filmov.Toho, kde 1* a 5* sú rovnako diskutabilné.Cez túto hodnotiteľnú hranicu mi ale vlastné svedomie nič iného neumožňuje.

Taková je Anglie (2006)

Tak ako u Kultu Hákového kríža tu nejde len o skinheads.Je to film o priateľstve, rodinného (ne)porozumenia, smrti aj láske.Sociálny film o dobrých aj zlých veciach, o dobrých aj zlých ľuďoch.Neukazuje svetlé, či zlé stránky tohto hnutia, neobviňuje ho ani neomlúva, len ukazuje križovatky osudov, že tú správnu cestu je niekedy ťažké nájsť...Navyše film mán skvelý soundtrack!

Lovec trolů (2010)

Ďalší z filmov found footage, ktorý ale vzhľadom od iných jeho napodobenín nepostráda zaujímavý a originálny námet.V tomto prípade je severská mytológia viac než zaujímavá, ktorá kolísa na hrane medzi fantasy, rozprávkou a hororom.V žiadnom prípade ale toto dielo nie je tzv. nechcene úsmevné.Tejto zápornej šablóny sa zbavilo tým, že Trolljegeren sa v podstate na nič nehraje a jeho hlavná myšlienka je braná s nadhľadom.V neposlednej rade veľkú poklonu treba položiť filmárskemu štábu digitálnych efektov.Práve v tejto oblasti dokonale pasuje porekadlo - klišé: za málo peňazí, veľa muziky.

Šišanje (2010)

Srbský Romper Stomper ukázaný divákovi trochu v iných očiach a z iného uhla pohľadu.Tým ,,iným pohľadom,, je myslená hlavne politická korupcia v závislosti na hooligans.

Hellraiser (1987)

Slušný námet, celkom dobrý rozjazd, avšak u mňa veľkou vadou bolo, že film bol viac než atmosferickým hororom preplnený a zameraný na gore žáner, navyše so zlými efektami, hercami a dávkou trápnej naivity deja.

Perfect Days - I ženy mají své dny (2011)

Film, ktorý za svojimi očakávaniami a recenziami trochu zaostal.Po komediálnej stránke, čo sa týka vtipov a pod. je film lacný a suchý.Tragika, ktorý sa s ňou miesi je na dobrej úrovni, dej nie je kŕčovitý, má spád a aj zaujímavé zvraty.Všetko okolo, resp. v sumári je to, ale ,, len ,, dobrý priemer.

Podzimní sonáta (1978)

Ingmar Bergman ako ho poznáme, ale zároveň stále nás prekvapuje. ...Prekvapuje svojou malou komornou hrou , hereckou etudou Bergmanovej-Ullmannovej a psychologickou sondou do života a charakterov postáv.