• Krátkometrážní

Insidious (2010)

Jedno sa musí tomuto filmu nechať a vzdať veľkú poklonu a hold....Tým prvkom je atmosféra.Atmosféra, ktorá bola hustá, hororová, strašidelná a napínavá po celý film.Menšie nedostatky sa tu nájdu, ako ku príkladu slabšie a topornejšie efekty,ktoré malinko vyvinú nechcený úsmev, avšak to už je vec,resp. príčina rozpočtu.

Nezvratný osud 5 (2011)

Ďalší z filmov (hororov), na ktoré sa dobre pozerá, avšak jeho filmová hodnota, či dokonca výpoveď ostáva ďaleko pod čiarou.Na piate pokračovanie znovu žiadna originalita ani oživenie starej dobrej ,,jednotky,,.

Muži v naději (2011)

Sonet na neveru? Názor na ňu, či už taký alebo onaký je v tomto prípade vedľajší, bo ten hlavný prvok v ktorom spočíva komédia je tu vystihnutý a dokonale funguje.Bavil som sa,bodka.

Operace Dunaj (2009)

Spomienka historických udalostí za ,,šesťdesiatyôsmy,,?.....Veľká trúfalosť nazývať to takto.

Zrození Planety opic (2011)

Prequel, ktorý svojim spôsobom predčil originál.Nabitejší, akčnejší sci-fi pohľad sme si mohli ťažko priať na oprášenie starej dobrej klasiky.4,5*

Lidice (2011)

Krásny pietný pomník.. .....Toto slová nepotrebuje, za Lidice hovorí skutočnosť.5 hviezdičiek už iba z princípu. R.I.P.

Skála (1996)

Ukážka ako má vyzerať dobrý a kvalitný akčný thriller, ktorý má grády.Jeden z tých lepších filmov onoho žánru, ktorý som mal možnosť zhliadnuť.

Na vlásku (2010)

Aj keď už dlhšiu dobu vekom dospelý si myslíte, že animovaná rozprávka už nie je pre vás, mýlite sa.Jasným dôkazom je práve tento film, ktorý nenásilným a citlivým spôsobom ukazuje ako má vyzerať pekný animák pre celú rodinu.Len dúfam, že začiatok tohto postklasicizmu ešte neskončil.

Hladová noc (2001)

Do podpriemeru zráža tento film nenápaditosť, neoriginalita, ale hlavne jeho pojatie a spracovanie, kde stále rýchlo-strihové flashbacky mi liezli na nervy.