• Krátkometrážní

Kulový blesk (1978)

Nie je to žiadny prepadák, avšak z pier pánov Svěráka a Smoljaka je to jeden z filmov, ktorý sa v mojom rebríčku nachádza na spodných priečkach.

Střepy v hlavě (2008)

Presne takto si predstavujem ako má vyzerať správny atmosferický horor.Za pomoci pomalej kamery a veľmi dobrej práce so zvukovou stopou film evokuje u diváka poriadne zimomriavky a napätie.Inak je ale alfou a omegou u tohto diela jeho pointa, kde pre pochopenie musí človek trochu viac zapojiť mozgové závity a držať sa detailov.

Love (2011)

Síce rozporuplné, ale zároveň zábavné.Scenár je slabý, herecké výkony toporné, dialógy na úrovni nedoštudovaných dliaždičov.Cez to všetko, ale film zaujme hlavne svojou rýzou, dynamickou surovosťou.Po veľmi, veľmi dlhej dobe je to zo Slovenska niečo, čo stojí za ohliadnutie.

5. dimenze (2003) (seriál)

Dobre spracovaný dokument.Informácie, ktoré hľadajú riešenia pro a proti po vedeckej, či laickej stránke.

Plivu na váš hrob (2010)

Hneď na začiatok upozorňujem, že originál som nevidel, takže nehodnotím remake, ale samotný film....Uf, no bola to mäsiarčina ako má byť.Pri niektorých scénach aj otrlý divák( ako aj ja) musí byť napnutý ako tetiva.Evidentne podžáner ,, torture porn,, dostal nový rozmer a hranice.Je to, ale jeden z filmov u ktorého filmová hodnota je hranici nula, avšak režisérov zámer je úplne niekde inde, než vytvoriť učebnicový príklad duchaplného poslania.Ako u podobných filmov má to úzku dejovú kostru, v tomto prípade ale aj dve dejstvá, v ktorom vendeta bola dobrým oživením už storazy ohraných liniek a dejových klišé.

Lesní jahody (1957)

Sonda do ľudskej psychiky a archetypov, tak ako to vie len Bergman.

2012: Poslední proroctví (2010) (TV film)

Dokument je spracovaný dobre, vedci sa držia faktov, ale zároveň aj mayských legiend, z ktorých vo výsledku sú ďalšie a ďalšie hypotézy.

Nosferatu - Fantom noci (1979)

Dôstojné spracovanie nesmrteľného románu Brama Stokera, resp. vydarený remake F. Murnaua. Klaus Kinski bol v úlohe Dráculy veľmi démonický, čo za príčinu hľadám vo skvelej práci maskérov. ,,Fantóm nici,, je po celú jeho dobu správne atmosferický a v neposlednej rade stojí za zmienku návrat expresionistických prvkov. Jediné čo filmu malinko škodí je jeho pomalejšie tempo, ktoré môže u diváka občas vyvolať dlhšiu chvíľu.

Temnota dětské duše (2006)

Aj keď film takmer po celú jeho dobu drží nad vodou vcelku dobrá atmosféra a neuveriteľne rajcovná žena, sú to bohužiaľ asi len jediné plusy, ktoré môžem tomuto hororu dať.Je to ploché, herecky toporné a strach a hrôza je patrná najviac v plagáte filmu.