Paříži, miluji Tě (2006)

Je jasné že každý si nájde niečo, čo sa mu nebude vôbec páčiť. Aj ja som si našiel, ale za ten zbytok úžasných poviedok nemôžem dať inak ako 5*. Za najlepšie považujem: 4. Tuileries (Joel a Ethan Coen), 7. Bastille (Isabel Coixet), 9. Tour Eiffel (Sylvain Chomet), 13. Pigalle (Richard LaGravenese), 14. Madeleine (Vincenzo Natali), 15. Pere-Lachaise (Wes Craven), 16. Faubourg Saint-Denis (Tom Tykwer)

Rudé kvítky (2006)

Užasne natočený film z toho dôvodu, že tvorcovia museli pracovať s vyše stovkou detí. Výsledok je príjemný príbeh o ich útrapách a priateľstvách, o čínskej výchove a o medziľudských vzťahoch. Odporúčam úplne každému, pretože červené kvietky upokoja myseľ aj dušu.

Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

Krásne dialógy, aké len tak niekde neuvidíte. Skvelý nerdský humor. Veľmi príjemný seriál na nudné večery (občas i rána a poobedia).

Ztraceno v překladu (2003)

Tak toto dielo ma dostalo. Krásna vizuálna stránka, vynikajúca kamera (napr. scéna v bazéne), strih. No proste báseň pre oči. Sila snímku je v postavách. Vykreslenie charakterov a ich pocitov je také dobré ako málo kde. Nemôžem opísať pocity ktoré som mal pri sledovaní. To je dôvod aby ste si ho pozreli a zažili to aj vy.

Trhni si! (2006) odpad!

Otrasne debilné dialógy. Strašná kamera, trápny humor a niečo, čo sa ani nedá nazvať hereckými výkonmi. Odpad! je príliš. Jeden z najhorších filmov čo sa mi vôbec dostali pod ruku.

Zápisník smrti (2006)

Je jasné že to muselo dopadnúť horšie ako 37 dielne anime. Ale ak to hodnotím z hľadiska toho, čo seriál nevidel, je to originálny, dobre zahraný, no trochu tichý film. 4*

Hledám Amy (1997)

Ehm. No. Neviem ako ohodnotiť. Originálne to je. Aj dialógy sú opäť OK. Ale asi pretože Smitha milujem, som čakal niečo viac. Jason Lee rulez.

Zack a Miri točí porno (2008)

Čakal som niečo horšie. Nenechajte sa oklamať titulom romantický, film je v typicky Smithovskom štýle. Vulgárny, občas nechutný, dokonca aj erotický. Napriek tomu nesie myšlienku romantických filmov no v inom obale. Pre mňa vyhrávavajú Zack a Miri nad Amy.

Trosečník (2000)

Film ktorý stvárnil samotu a paranoju tak verne ako len málo ktorý. Tom Hanks vynikajúci.

Fargo (1996)

W. H. Macy je veľmi sympatický a dôveryhodný herec. Bolo mi ho normálne ľúto :D. Vynikajúce vedľajšie postavy, hlavne Steve Buscemi, a jeho typická roľa, čo naozaj môžem. Zvýšená brutalita filmu do deja veľmi dobre zapadá. Vlastne ani neviem čo filmu vytknúť. Proste nenápadne sa tváriaci filmík, ktorý je lepší ako si kto môže myslieť. 5*