Hádés

Hádés

<< předchozí 1 2 3 4
    • 13.1.2012  16:20

Špatný dokument to není, ovšem vzhledem k tomu, že ho dávají za protipříklad českého dokumentu "Uloupené Kosovo", to dost ztrácí. Historické hledisko naprosto chybí. Bere se na zřetel pouze to, že 95% současného Kosova (Albánci) chce osamostatnění. To, jakým způsobem získalo muslimské obyvatelstvo tak velký vliv již ukázáno není. Dost věcí tam chybí a moc věcí se tam nerozebírá. Nicméně alespoň poukazuje na neschopnost mezinárodních jednotek a mezinárodních uskupení jako OSN.

• 28.11.2011  10:48

Tady se spíš, než cokoliv jiného, dá hodnotit snad jen historie.

• 9.9.2011  09:43

Těžko říct, jak bych film hodnotil bez přečtení knihy. Asi o dost níž. Ale takhle mi to přišlo jako hezká připomínka úžasné knihy.

• 17.8.2011  00:15

První půlhodina vypadá jako solidní začátek thrilleru vystavěném na dialozích. Bohužel se žánr i děj střídají jako blesky v letní bouři. Film ani neví, čím je. A jsem asi velký neandrtálec, ale Oscar za scénář pochopit nelze. Film, který skáče od Irské rep. armády, přes kýčovitou zápletku, až k pinďourům.

• 22.3.2011  01:01
    Proboha! (2008)

"Pravda je taková, že náboženství musí zemřít, aby lidstvo mohlo přežít"

• 20.2.2011  13:23
    Věc (1982)

Věc bez "Věci" se stává naprosto charismatickým palcem svého žánru, nicméně při scénách s oním tvorem se mění spíše v béčkovou podívanou. Naštěstí tam toho nebylo zas tolik a ta atmosféra, která dýchala celým filmem, to celkem slušně dorovnává.

• 14.9.2010  13:23

Vizuální nádhera, atmosféra hry Half-Life 2, depresivní příběh a autobaterka rozbíjející čelist. Potomci lidí, se svojí scénou s dítětem mezi vojáky, jsou něčím tak nádherným na plátně. Ale o to horší by to bylo ve skutečnosti.

• 3.8.2010  17:59
    Katka (2009)

Drsnější než fikce.

• 14.7.2010  00:03
    Moskytiéra (2010)

Taková normální rodinka.

• 27.6.2010  03:09

Tenhle dokument vidím jako skvělou možnost, aby si lidé uvědomili nebezpečí náboženství. Je chyba myslet si, že časy křížových tažení a inkvizice jsou dávno pryč. Chápu, že pro pár slabomyslných jedinců, bez víry v sama sebe, touto pseudo-vírou možná přežijí částečně ve společnosti, ale nechápu vnucování to ostatním lidem. A ještě méně chápu, spíše odsuzuji, jako by měl každý normálně a moderně myslící člověk odsuzovat to, že to cpou do hlavy dětem. Ti lidé jsou buď totálně šílení, anebo sjíždějí na drogách, nic víc snad k tomu nejde říct.

• 10.6.2010  01:37

Avatar pro děti, pro dospělé Pohádka s opravu velkým "P".... "Dělali sex, že jo?" - "O tom se taky nemluví"; "Teče vám krev" - "To je víno" aneb roztomilý humor nadevše. Je zvláštní jak člověku plesá srdce, když vidí povedený a hlavně originální český film. Dabing a jeho obsazení je neskutečné a i po těch několika hodinách po filmu se nemůžu zbavit toho uspokojivého pocitu. Z Kukyho je legenda.

• 3.5.2010  22:01

Ponurý, psycho-romantický, depresivní, neprocítěný, multikulturní, nacistický "pseudomechanický pseudopomeranč", který zachraňuje Russell Crowe a určitá osobitost filmu.

• 14.4.2010  14:37

Naprosto stupidní dialogy, urážka bájí, hlavně urážka toho nejlepšího z bájí - boha Háda, který vypadá tak neskutečně slizce a je vyobrazen jako strůjce všeho zla.... nesmysl. Naprosté pošpinění starého Souboje titánů (např. Sova) a pošpinění atmosféry bájí. Tenhle film by si jistě zasloužil maximálně 2* (zvlášť ode mě), ale když ono to nakonec bylo docela hezký:)

• 14.3.2010  23:10

(Pán Prstenů + Avatar (3D) + Shrek) * naprosto ubohý obsah = břečka. Tak zklamaný jsem na konci filmu už dlouho nebyl; a to jsem od toho nic extra nečekal.

• 24.2.2010  00:23

Dalího, bezpochyby mistrovské, obrazy mi přece jenom dávali víc, ovšem, zvláště pro takto krátkou metráž, dám tomuto experimentu šanci ještě minimálně jednou; a to v různých stavech mysli i osoby:)

• 8.2.2010  17:02

Tento film by bylo snadné odkopnout do prachu průměrnosti. Žádné velké scény, žádný velký děj, žádná smysly ochromující magie obrazu. Jenomže na co tohle, když vám mluví z duše?

• 25.1.2010  20:19

Ani sto-milionovo-hollywoodský pás cudnosti nedokáže zabránit strčit penis páně režiséra velikosti jako je Guy Ritchie.

• 20.12.2009  21:44
    Avatar (2009)

Příběh tolikrát viděný, který nikdy neomrzí. Absolutní očista duše, láska v koncentrované podobě. Nádhera.

• 10.12.2009  00:38
    Solaris (1972)

Sic překrásné – filosofické – omračující, leč dlouhé – neuchopitelné – téměř neohodnotitelné.

• 7.11.2009  17:11

Dechberoucí a úchvatná atmosféra. Co víc si přát? ... Snad jen nádhernou Scarlett:)

• 13.8.2009  23:41
    Kmotr II (1974)

Hodně jiné; o dost depresivnější. Avšak už ne tak dobré, ale pořád dost dobré na 5*.

• 16.7.2009  01:05

Hódně stylovej film. Jen mohl být o krapet stylovější.

• 7.3.2009  13:44

Začátek filmu byl nepopsatelný orgasmus vydrážděný všemi prvky. - Vizuálně (což jsem myslel, že bude to nejpoutavější, zdrtilo nečekaně něco mnohem poutavějšího). - Hudba (zdrtila vizuální stránku a všechno). - Odpadlíci "hrdinové" vražděni; ne vždy za všech okolností dobří (nepoznamenán předlohou jsem zjistil co je to za úžasnej nápad). Tenhle film si nenechám ujít minimálně ještě jednou a bude dost pravděpodobné, že svoje hodnocení změním. Ovšem nejdříve - ano předlohu si prostě přečtu !!! .... hodnocení změněno...

• 18.2.2009  19:50
    Stmívání (2008)

lepší tři hvězdy...očekávání bylo rozhodně horší, i když smrdutost EMO-GOTHIC nosferatu shop holčiček a chlapečků obarvených na černo s taškou My Chemical Romance, zvlášť ze začátku, vytěkávala do ovzduší opravdu v hojných hektolitrech

• 1.2.2009  20:03
    Máj (2008)

Očekávání bylo horší a výsledek je lepší 3*. Obdivuju Brabce jako kameramana - krása. Ovšem prostý děj a jakási laksnost herců a čim dál větší nuda tomu dost ubírá.

• 17.1.2009  01:31

Krásná a naprosto netradiční pohádka :)

• 4.1.2009  20:20
    Babel (2006)

Iñárritu nám tu předhazuje další film z jeho melancholických, propletených příběhů. Škoda, že mi to přijde všechno tak podobný, ale pořád hezký. Neni to čistých 5* ale nějak se mi to líbilo víc, než 21 gramů... u tohohle vám rozhodně emoce nezaspí.

• 7.12.2008  23:27
    Blade Runner (1982)

První půlhodina budování atmosféry byla perfektní. Čekal jsem, čím mě příběh překvapí ale bohužel se žádný božský zvrat nestal a tak to pomalu upadalo a bylo to takové trochu bez duše. Ovšem jinak rozhodně více než koukatelný a poslouchatelný snímek.

• 3.12.2008  18:45
    Až na krev (2007)

Nebýt tak úžasného konce a tak skvělé hudby, která to nádherně podmázla, bylo by to možná míň. Jinak Daniel Day - Lewis byl ohromující. Film a hlavně postavy prosákly a pěkně smrděly ropou - to je tak jediný co mě k tomu víc napadá:)

• 17.11.2008  15:00
    Lost Highway (1997)

Schizofrenní filmová smyčka, o cestování, holkách a pornu, zabalená do trochu temnějšího hávu. A nebo taky ne. Ale kdo by to řešil, když „to“ milujeme... A taky milujeme Patricii.

<< předchozí 1 2 3 4